צילום: עמוס בן גרשון - לע"מ

נתניהו לש"ס: "הטענות של הסיעה מוצדקות והממשלה תפעל לתקן בהקדם"

ראש הממשלה, שר הבריאות והשר לביטחון פנים נועדו עם חברי הכנסת של ש"ס. דרעי: "מתנהלת אכיפה מפלה נגד הציבור החרדי, אני קורא לנתניהו ואוחנה לפעול לאכיפה שווה". לדבריו, "אם אין אפשרות לפנות את החולים אין שום הגיון לעשות סגר"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי וחברי הכנסת של המפלגה, יחד עם שר הבריאות יולי אדלשטיין ובשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה. מטעם דרעי נמסר כי "במהלך הישיבה חברי הכנסת של ש"ס התבטאו נגד התנהלות הסגר המבוצעת ללא שום מדיניות להורדת התחלואה".

השר דרעי בישיבה כי "הסגר כמו שהוא ללא שום חבילת סיוע מסביב, לא משיג את מטרתו ופוגע בציבור כולו. לפני שמטילים סגר המדינה צריכה להיערך לחבילת סיוע הכוללת סיוע במזון, שמירה על המבוגרים תוך שימת דגש על פינוי מיידי של החולים". יו"ר ש"ס הדגיש כי "אם אין אפשרות לפנות את החולים אין שום הגיון לעשות סגר".

צילום: עמוס בן גרשון – לע"מ

"ח"כ של ש"ס ציינו בכאב את נושא האלימות המשטרתית כלפי המגזר החרדי ואת 'היד הקלה' לעומת האוכלוסיה הכללית". יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי זעם על העובדה בה יש אכיפה ברירנית והביא דוגמא: "בזמן שבביתר אשה מקבלת קנס של 2000 ש"ח, בת"א מחלקים מסכות הציבור שלנו מרגיש נרדף".

יו"ר ועדת הכלכלה הרב יעקב מרגי סיכם את ההרגשה הכללית בציבור החרדי: "במקום קנס השוטרים נותנים אגרוף". סגן שר הרווחה הרב משולם נהרי אמר בכאב כי "הציבור החרדי – הפך להיות שק חבטות. המשטרה נוהגת באלימות, והחמור מכל שהדבר משליך על בריונים מהציבור שתוקפים חרדים. 'אם בארזים נפלה שלהבת מה יאמרו אזובי הקיר'? ראש הממשלה חייב להתערב ולשים קץ להתעמרות".

ישיבת סיעת ש"ס לאחר הפגישה עם נתניהו

ח"כ הרב משה אבוטבול אמר בדיון כי "מגיעים אלינו מאות פניות גם מהסגר בבית שמש כולל יחס קשה מצד חלק מהשוטרים, קשה לשכנע ציבור כשלא מפורסמים קריטריונים לסגר והבהרות". השר דרעי סיכם את הדיון: "לא ניתן שהמגזר החרדי ירגיש מופלא לרעה – הציבור החרדי ממושמע, היד הקלה נגדנו חייבת להיפסק".

על פי הודעת ש"ס, ראש הממשלה נתניהו והשר לבטחון פנים אמיר אוחנה סיכמו כי "ימונה ניצב בדימוס, אריק יקואל לראש הצוות המייעץ לשר בנוגע למגזר החרדי – וטענות חברי הכנסת של הסיעה מוצדקות והממשלה תפעל לתקן זאת בהקדם".

בעקבות הסיכום עם הסיעות החרדיות: ניצב לשעבר מונה ליועץ לענייני חרדים

6 תגובות

עכשי אנחנו רגועים, דרעי קיבל גוב, אז אפשר ללכת לישון בשקט, רחמים, תסירו את הסגרים הלא מוצדקים והלא מועילים, תפסיקו לברוח להאשמות על המשטרה כשאתם יודעים בדיוק מי אשם, מקווה שהציבור לא יבלע את הפתיון הזה שמאפשר לדרעי לנוח ולא לעבוד

עדייו לא מאוחר ניתן להוריד את הסגר בבית שמש באופן מיידי אחרי שכולם מבינים שבשכונה שיש 26 חולים לא סוגרים 130000 תושבים ופרט שיותר מי חצי פנו למלונית מספיק אים המלל הריק מחכים למעשים

להרב מלכיאלי;
אני ראיתי במו עיני איך שברחוב יפו בירושלים עוברת ניידת משטרה ועוצרת ליד אמא ו3 ילדים שלאף אחד מהם אין מסכה אפילו לא בטעות ולא על הסנטר, הניידת עוצרת מחליפה כמה מילים וממשיכה ליסוע!!!!!!

האם דרעי לא הצביע בעד הסגרים בישיבות הממשלה?
שאט נפש מביבי והאריה שלו – מניסיונות המריחה.
זה לא יעבוד !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ביבי, אל תקנה אותנו עם יועצים
חכי"ם תתחילו לעשות מעשים לפחות כמו שאתם יודעים להילחם על תיקים…

כמו ילדים קטנים רק נותן להם קצת צומי במפגש ועכשיו יכול להמשיך לעשות מה שבא לו

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו