אוחנה לנערה החרדית: "מקדיש זמן רב לשיפור ביחס המשטרה לציבור החרדי"

השר לביטחון הפנים נפגש עם הנערה עוכבה על ידי שוטרים: "הלב שלי יצא אלייך כשראיתי את הסרטון". מפקד תחנת לב הבירה התנצל בפניה: "אני רוצה שתדעי שהשוטרים הם אנשים טובים". אביה: "אני רוצה שמכאן יצא מסר של קידוש השם, צריך אחדות"

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה נפגש הערב (שני) עם ר' שיע גטר וביתו הנערה בתיה (בסי) גטר בת ה-13, שעוכבה בשבוע שעבר על ידי שוטרים. "אני מביע צער על המקרה. הלב שלי יצא אלייך כשראיתי את הסרטון. היה לי חשוב מאוד לפגוש ולשמוע אתכם. אני שמח על הביקור שנערך היום בתחנת המשטרה המקומית ומודה על מסר האחדות שהוצאתם מהמפגש. אני מקדיש בימים אלה ועוד אקדיש זמן רב לשיפור מתמיד ביחסי המשטרה עם הציבור החרדי", אמר אוחנה לאב ולנערה.

מוקדם יותר נפגשו מפקד תחנת לב הבירה ניצב משנה שימי מרציאנו, והרב הראשי למשטרה ניצב משנה הרב רמי ברכיהו, עם הנערה ומשפחתה. "אנחנו שמחים שבאת, המטרה שלנו היום היא שתחווי חוויה מתקנת. למשטרה יש הרבה מאוד משימות, בעיקר לשמור על ביטחון הציבור, ובתקופה האחרונה, הוטלה עלינו המשימה לשמור גם על בריאות הציבור, על מנת למנוע את התחלואה ולוודא שכלל הציבור עוטה מסיכה. אני רוצה שתדעי שהשוטרים הם אנשים טובים, ששומרים על הציבור ודואגים לו, ואני מקווה שתצאי מכאן היום מחייכת ועם הרגשה טובה", אמר נצ"מ מרציאנו לגטר.

הרב ברכיהו אמר כי "השוטרים עובדים קשה בשביל לשמור על הבריאות של עם ישראל, והם עושים עבודת קודש, וכל כוונתם הייתה לשמור על הבריאות של כולנו. חשוב לנו מאוד שתדעי שהשוטרים מתכוונים לעשות רק טוב". אביה של בתיה, ר' יהושע גטר, אמר לשוטרים: "אני רוצה שמכאן יצא מסר, קידוש השם ושעם ישראל צריך אחדות. אני רוצה שנתאחד, נתפייס ונמשיך הלאה.

יו"ר וועדת חוקה ח"כ יעקב אשר אירח מוקדם יותר בלשכתו את הילדה מתיעוד האכיפה הצמרר מירושלים, שבאה לכנסת יחד עם אביה ר' יהושע גטר כדי לפגישה עם השר לבט"פ אמיר אוחנה, וכן לח"כ אשר אליו באו כדי להודות על הדיון שקיים בוועדה בעקבות התיעוד, שעסק בנושא "התנהלות המשטרה ואופי אכיפת חוקי הקורונה אל מול קטינים ואוכלוסיות מיוחדות".

כזכור, בדיון שהתקיים בוועדת החוקה הופיע האבא יהושע שסיפר על המקרה הקשה ועל הטראומה שחוותה הילדה. הדיון היה נוקב ועסק בנהלי המשטרה בעניין המסיכות ובאלימות שוטרים בכלל. לאחר הדיון שלח יו"ר הוועדה ח"כ אשר את מסמך סיכום החלטות הוועדה לשר לבטחון פנים אמיר אוחנה ולמ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, כשהדרישה העיקרית הייתה הקמת גוף תיאום בין המשטרה והציבור החרדי, שבו יכהנו קצינים בדימוס מהציבור החרדי.

בעקבות כך, נערכה שיחה של השר אוחנה עם ראשי המפלגות החרדיות בה הודיע השר כי הוא ממנה את ניצב בדימוס אריק יקואל למתאם השר לבטחון פנים אוחנה והמשטרה בציבור החרדי, שיסייע בהדרכת השוטרים ובמניעת מקרי אלימות מעין אלה שחווינו בתקופה האחרונה.

ח"כ אשר אמר: "כל מי שצפה בתיעוד הקשה הצטמרר, בוודאי זו לא הייתה חוייה קלה בשבילך, למרות הכאב בכך שבזכותך הצלחנו לעשות כמה שינויים לטובה. מגלגלין זכות על ידי זכאי, ובעקבות המקרה שלך הצלחנו להביא לשינויים מהירים בנהלי המשטרה, מיד לאחר הדיון בוועדה יצאו הנחיות במחוזות המשטרה השונים להוריד רגל מגז האכיפה ולהתמקד בהסברה, השר לבטחון פנים אוחנה מיהר למנות נציג חרדי שיסייע למשטרה מול הציבור החרדי, השר רוצה לעשות שינוי בכל מה שקשור לאלימות שוטרים, זה לא יהיה קל אבל המגמה השתנתה והרבה מאוד בזכותך".

"התלבשו על החברה החרדית": דיון סוער בכנסת על אכיפת המשטרה • צפו

5 תגובות

המשיכו לפרסם רק קשקושים וחלילה לפרסם דברים שיש בהם ולו קמצוץ ְְְְְְשל צדק

מתחנפנים ל"שוטרים הטובים"
וכל יום מגלים יותר כמה הם טובים….
אוי משטרה מושחתת.

אחרי שהם מתאמצים שוב ושוב להיות כל כך נחמדים אל החרדים, הצלחנו לקלוט שהם טובים, אפילו טובים מאד. למה יש ספק לאדון המפקד?
אולי עכשיו, שאנחנו כבר יודעים, תניחו לנו קצת?

אוחנה בסגנון ביבי'י הליכוד.
מדברים – ולא עושים.
לצערי, נציגינו נותנים להם לקנות אותנו בגרוש.
בושה וכלימה!!

מעניין, איך מ ס ב י ר י ם לילדה ש ח ו ו ת ה עריצות משטרתית, שהשוטרים בעצם ש ו מ ר י ם על "עם ישראל"?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *