לילה שלישי של מחאות נגד הסגר: מאות הפגינו, 20 נעצרו – שוטרים התפרעו

מאות מפגינים חסמו כבישים בירושלים במחאה על הסגר בשכונת רוממה, שוטרים ביצעו מעצרים אלימים. קיצוניים שרפו פחים ונערי שוליים ירו זיקוקים. השר אוחנה על שוטר מג"ב שתועד דוחף אזרח שצילם: "השוטר אותר, יטופל במלוא חומרת הדין" • תיעוד


צילום: יוסי ברגמן, בחזית

גם הערב (שני) מתקיימת הפגנה בצומת הרחובות ירמיהו ושמגר בירושלים במחאה על הסגר שהוטל בשכונות רוממה, קריית בעלז וקריית צאנז. במקום נמצאים כמה מאות מוחים. מספר מפגינים קיצוניים הבעירו פחים ודרדרו אותם לכיוון השוטרים. המשטרה נפרשה בכוחות מתוגברים, וביצעה כמה מעצרים אלימים. אחרי ההתנהלות המשטרתית הרגועה יחסית אתמול, היום אפשרו המפקדים לשוטרים להתפרע.

ב'ווינט' דווח כי מפקד מרחב ציון, תנ"צ עופר שומר, הגיע לזירת ההפגנה והורה לפזר את המפגינים אחרי שלוש שעות של חסימת הצומת. בעימותים האחרונים שוטרי מחוז ירושלים הצליחו לשמור על איפוק באופן יחסי, אך הלילה המשטרה הפעילה יד יותר תקיפה כדי לפזר את המפגינים. בסמוך למקום ההפגנה ירו נערי שוליים זיקוקים..

על פי המשטרה, בוצעו 20 מעצרים, חלקם באלימות משטרתית. אחד השוטרים תועד דוחף באלימות ובפרעות אזרח שצילם את העימותים. השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה הגיב בטוויטר לעיתונאי אריאל אלחרר שפרסם את התיעוד וכתב לו: "תודה שהבאת לידיעתנו. השוטר אותר. יטופל במלוא חומרת הדין. אדווח על התוצאה".

אלחרר, שהשתתף היום בפגישה של השר עם מספר עיתונאים חרדים הגיב: "זה בהמשך לפגישתנו היום, פגישה בה התרשמנו וראינו את הנכונות שלך לעשות שינוי אדיר. אני חייב לציין ש- 5 דקות לאחר שהעליתי את התיעוד פנית אליי אישית, ואף התקשר אליי מפקד מרחב ציון עופר שומר שעדכן אותי שהוא רואה את זה בחומרה רבה והדבר יטופל מיידית, כמו"כ דיבר גם עם הצלם, מאמינים בך".

מדוברות המשטרה נמסר כי "כוחות המשטרה ממשיכים לפעול אל מול מפרי הסדר, על מנת להשיב את הסדר הציבורי, ועצרו / עיכבו עד כה 20 חשודים. בהם חשוד שנעצר ע"י השוטרים עת שהתכוון עפ"י החשד לשגר זיקוקים 'מכוורת' שנתפסה ברשותו".

צילומים: אוליבייה פיטוסי – פלאש 90, יוסי ברגמן – בחזית.

 

7 תגובות

מה הכותרת הזו?
חרדים התפרעו וגרמו חילול ד' נורא
מה המטרה בזה? להראות לכולם כמה אנחנו דומים לחילונים?

כל הכבוד לשוטרים . עושים עבודתם נאמנה. היו צריכים לעצור לפחות חמישים . ובהפגנה של העצמאיים לפחות 100. בסוף מי שסובל זה כל האזרחים בגלל מתפרעים.

כל מי שיש לו מצלמה נדרש לצלם כל מפגש של שוטר ואזרח ולהעלות לרשת רק כך השוטרים חושבים פעמיים לפני אלימות

שוטרים ????

עצם העניין שחרדיים יוצאים להפגנה (ושלא כמקובל).
אות קלון הוא לנציגים החרדיים – שלא נותנים אמון "בנציגים שלהם" – ומרגישים שמוכרחים להתמודד ב'כוחות עצמם'.

משטרת ישראל האנטישמים! הבחור המתוק הזה לא עשה כלום! מכיר אותו אישית!
די לשנאת החרדים!

טוב מאד נמאס מהאלימות של נשוטרים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *