פלאש 90

שלח: "ביטון הפכה לשעיר לעזאזל קואליציוני"; סער: "אסור להדיח אותה"

ח"כ עפר שלח התייחס להחלטת יו"ר ועדת הקורונה ח"כ שאשא ביטון לתמוך בפתיחת חדרי הכושר והבריכות נגד עמדת הממשלה ואמר כי, "על פי המידע שהיה בידי הח"כים, זאת הייתה החלטה נכונה". גדעון סער: "אסור להדיח אותה - יש איזונים בין רשויות, איזונים בין ערכים"

יו"ר ועדת הקורונה לשעבר ח"כ עפר שלח התייחס הבוקר (שלישי) לסערה בעקבות החלטת היו"רית הנוכחית ח"כ יפעת שאשא ביטון לתמוך בפתיחת חדרי הכושר בריכות השחייה – בניגוד לעמדת הממשלה, ואמר כי, "הוועדה עשתה את עבודתה, שהיא בראש ובראשונה לקבל מידע. על פי המידע שהיה בידי הח"כים, קואליציה ואופוזיציה כאחד, זאת הייתה החלטה נכונה".

בראיון ל'ווינט' אמר שלח כי, "הבעיה היא לא בכנסת, אלא בממשלה שלא יודעת מה היא עושה, ובראש ממשלה שלא יודע מה הוא עושה ורוצה להטיל את האשמה על אחרים", אמר שלח. "עכשיו הוא הפך את יפעת שאשא ביטון, שבסך הכול עשתה בדיוק מה שהכנסת אמורה לעשות, והפך אותה לסוג של שעיר לעזאזל קואליציוני".

"הוועדה עשתה את עבודתה, ועבודתה היא בראש ובראשונה לבקש מידע. זה אחד הכשלים שהיו בוועדת הקורונה גם כשאני הייתי בראשה – אין מידע אמיתי שעל פיו מתקבלות ההחלטות. על פי המידע שהיה לח"כים, קואליציה ואופוזיציה כאחד, זאת הייתה החלטה נכונה. זו בדיוק העבודה של הכנסת, ובמובן הזה הוועדה עשתה את עבודתה", דברי שלח.

על השאלה מדוע נתניהו לא מעוניין למנות 'פרויקטור' שינהל את המשבר, אמר שלח, "שראש הממשלה לא רוצה. בנימין נתניהו חשב שהוא ינהל את המשבר הזה לבד עם פקיד אחד או שניים. בהתחלה התקבלה החלטה הכי קלה והכי קשה, כי המשמעויות אדירות, אבל הכי קלה – סגר מוחלט. אף שהשבר הכלכלי היה באופק, הנתונים הרפואיים היו לטובתו אז הוא חגג את ניצחונו ועכשיו הדבר הזה קורס כפי שהיה בלתי נמנע שיקרה".

בתוך כך, בכיר הליכוד ח"כ גדעון סער התייחס בראיון ל'רדיו 103' לניהול משבר הקורונה ע"י הממשלה ואמר כי, "היו החלטות מצוינות והיו גם החלטות פחות טובות. ראש הממשלה עצמו לקח אחריות על דברים שהיו שגויים, הן ברמת הביצוע, עד כמה הכסף ירד מהר לאזרחים, או האופן שבו הייתה פתיחה בחודש מאי כמדומני. כרגע צריך בעיקר להסתכל קדימה מכיוון שאנחנו נהיה פה תקופה ארוכה וממושכת עם הצרה הזאת, וצריך לקבל החלטות אופטימליות ולנסות להחזיק את הכלכלה בשיניים, כי זה להחזיק את עם ישראל".

על הסערה בועדת הקורונה אמר ח"כ גדעון סער כי, "אני לא חושב שצריך להדיח אותה, צריך להבין שהתפקיד של הוועדה הזאת הוא תפקיד מאוד קשה ומאתגר ואני רוצה להזכיר שרק לפני כמה שבועות הכנסת קיבלה על עצמה והייתה על זה הרבה ביקורת שצווי הממשלה יכנסו לתוקף באופן מידי והדיון בכנסת יתקיים בדיעבד כדי שהממשלה תוכל להתמודד בצורה יותר יעילה ואפקטיבית עם המשבר".

הוא הוסיף, "כאן לפי אותה נוסחה הביקורת הפרלמנטרית הייתה בדיעבד והוועדה שאני לא חבר בה ולא שמעתי את האנשים והטיעונים – קיבלה החלטה שבחלק מסוים לא קיבלה את הצו כפי שהוגש, זה לפי דעתי סמכותה. יש איזונים בין רשויות, איזונים בין ערכים".

עוד אמר, "הממשלה עצמה בנושא הבריכות שינתה את עמדתה והייתה מוכנה לפתוח את הבריכות אחרי אותה הבחנה שלא הובנה עד הסוף בין בריכות ציבורית לבריכה בבתי מלון. מבלי להיכנס לשאלה מה נכון כי אפשר לטעון כל טיעון, יש צורך לאזן בין הסיכונים הבריאותיים לפגיעה בפרנסה של אנשים בענף שלם".

3 תגובות

סאב טקסט:
הקואליציה של גדעון סער.
יחי סער המלך!!

למה ביטול חתונות ברגע אחרון לא נגע לליבכם כמו סגירת מכוני כושר?

שלח המשתלח….

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *