צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

השר אמסלם על ההפגנה בי-ם: "אנחנו צעד קטן לפני אנרכיה מוחלטת" • צפו

בנאום במליאת הכנסת תקף השר את המפגינים שמחו מול בית ראש הממשלה: "לשמאל מותר הכל, לעצור כבישים, לזרוק בקבוקים על כבישים, לאיים, הכל מותר להם". אמסלם תקף את מנדלבליט: "אתה לא רואה כלום? אתה עסוק כל היום רק בתיקי ראש הממשלה?"

השר דוד אמסלם התייחס במליאת הכנסת, להפגנה בירושלים אמש ואמר: "אמש היינו לדעתי עדים לאחד המחזות המבישים והמשפילים בתולדות הדמוקרטיה הישראלית במדינת ישראל. צפינו אמש בתמונות מירושלים, ראינו שם המחסומים מתעופפים על שוטרים, ביצים שהושלכו על כוחות הביטחון, הפרות סדר, אלימות פיזית קשה וגם אלימות מילולית מהחמורות שנראו במחוזותינו אי-פעם. כמובן שאין מה לדבר בכלל על כל הסיפור של המסכות, של שמירת ממרחק של מאות אנשים".

"מה שהשמאל האנרכיסטי מעולל בימים האחרונים זאת לא הבעת מצוקה בעקבות הקורונה, זו לא מצוקה של עסקים שנמצאים בקשיים. מה שראינו ורואים בימים האחרונים זה עבריינות ואלימות שמכוונת במטרה אחת, להפלת ראש הממשלה במדינת ישראל בכל דרך רק לא בדרך הדמוקרטית. האלימות הזאת נובעת מכך שהשמאל לא מצליח במערכות הבחירות להחליף את שלטון הימין במדינת ישראל ולכן הוא מתעל את התסכול שלו לאפיקים האלימים ביותר. אנחנו עוד צעד קטן לפני האנרכיה המוחלטת שמוביל אותה השמאל האלים והעבריין במדינת ישראל".

"הכל מותר לשמאל – אני משתומם", אמר אמסלם. "מר מנדלבליט אתה לא רואה כלום? האם אתה עסוק כל היום בתיקי ראש הממשלה? אתה לא רואה מה קורה ברחובות? לשמאל מותר הכל – לעצור את המדינה, לקלל, למה?". השר המשיך וקרא למערכת החוק לפעול נגד המפגינים. "כל מי שקורא להציל את מערכות שלטון החוק שיתעוררו לפני שיהיה מאוחר במדינת ישראל", טען. "לשמאל מותר הכל, לעצור כבישים, לזרוק בקבוקים על כבישים, לאיים, הכל מותר להם".

מוקדם יותר, התייחסה גם השרה רגב למחאות וכתבה: "ספרו לשוטרים שהוכו הלילה על דמוקרטיה, ספרו לסוס שקיבל מחסום ברזל ברגלו על חמלה, ספרו לאבישי בן חיים שהותקף על חופש העיתונות. ספרו לדינה דיין שחטפה יריקות על כבוד למסורת. אתם לא מפגינים נגד שחיתות אלא בסך הכול סוכנים של אנרכיה, בשליחות ארגוני שמאל".

גם שר המודיעין אלי כהן תקף את המפגינים וכתב: "מחאת הדגלים השחורים אתמול הייתה מפגן צביעות של קבוצה אלימה ואנרכיסטית שלא הפנימה את ההפסד בבחירות. שלטון מחליפים בקלפי, לא באלימות הממומנת על ידי שונאי ישראל".

לבית משפט השלום בירושלים הובאו הבוקר שמונה מבין 50 החשודים בהפרת הסדר בהפגנה הסוערת הלילה של "הדגלים השחורים" נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בעיר. שניים מהעצורים שוחררו, על שניים נוספים נאסר להתקרב למרחק של 100 מטרים ממעון ראש הממשלה ברחוב בלפור למשך שבועיים, ושני מפגינים אחרים שוחררו למעצר בית עד יום ראשון.

50 עצורים בעימותים אלימים אחרי ההפגנה ליד מעון רה"מ – שוטר נפצע

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *