צילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90     

אשכנזי נגד נתניהו: "אנחנו בעד להזרים כסף למי שצריך ולא באופן גורף"

שר החוץ גבי אשכנזי התייחס הבוקר לתוכנית המענקים של ראש הממשלה נתניהו ואמר כי כחול לבן תדרוש תיקונים בתוכנית כאשר תובא להחלטת הממשלה ביום ראשון. השרה אורית פרקש הכהן: "אם לא יהיו שינויים מהותיים בתוכנית. כרגע אני אצביע נגד"
 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

שר החוץ, גבי אשכנזי, מתח הבוקר (חמישי) ביקורת על תוכנית המענקים שהציגו אמש ראש הממשלה ושר האוצר, ואמר כי כחול לבן תדרוש תיקונים בתוכנית כאשר תובא להחלטת הממשלה ביום ראשון, "אנחנו חייבים להניע את המשק, אי אפשר יהיה לחזור למסלול בלי צמיחה. אנחנו בעד להזרים כסף למי שצריך ולא באופן גורף".

בראיון ל'גלי צה"ל' אמר אשכנזי, "אני לא צריך את הכסף. נצטרך אותו במערכת הבריאות, במערכת החינוך. צריך לתת כסף למי שצריך. הסתובבתי בבאר שבע ופגשתי אנשים עם בטן מלאה וכיס ריק. אנחנו בעד להזרים כסף לעצמאים ולאוכלוסיות המוחלשות. צריך להצמיח את המשק, צריך יציבות ומנהיגות אחראית שמשדרת אופק".

שר החוץ הוסיף כי, "הצטרפנו לממשלה בדיוק בגלל המשבר, ויש משבר כפול, רפואי וכלכלי. הדבר האחרון שצריך זה גם משבר פוליטי. נתניהו דרש בעצמו שנייצר תוכנית ארוכת טווח. תוכנית ל-80 יום בסוף ספטמבר לא תשנה כלום".

השר גבי אשכנזי התייחס להפגנות האלימות בסמוך למעון רה"מ ואמר כי, "אני חושב חד וחלק שצריך לאפשר הפגנות, זו זכות יסוד בדמוקרטיה, אבל אסור לאפשר כל אלימות נגד שוטרים ועיתונאים. יש הפגנות גם מול הבית שלי, זה לא נעים אבל זו הדמוקרטיה. אני חושב שרוב המפגינים הם נורמטיביים".

על הביקורת עם כניסתם לממשלה אמר, "עבדנו קשה כדי לקבל מנדט להקמת הממשלה ולא הצלחנו, אז עמדו שתי אפשרויות: אחדות או בחירות. עשינו פשרה ונכנסנו. אני מבין את הכעס אבל אני יודע שעשינו את הדבר הנכון. אני מקווה שכשיראו איך אנחנו משפיעים במדיני-ביטחוני, מצילים את הדמוקרטיה ועוזרים לטפל במשבר הכלכלי, יבינו שצדקנו".

בתוך כך, השרה לעניינים אסטרטגיים אורית פרקש הכהן אומרת הבוקר כי היא תצביע נגד תוכנית המענקים של נתניהו, "אם לא יהיו שינויים מהותיים בתוכנית. כרגע אני אצביע נגד".

בראיון ל'ווינט' אמרה פרקש הכהן כי, "לזרוק שישה מיליארד שקלים על עניים כעשירים, על מי שצריך או לא צריך, זו לא תוכנית כלכלית זה פופוליזם. בוא נחשוב למה הכסף יכול וצריך לשמש – הוא היה מסיים את המצוקה של העובדות הסוציאליות, הוא היה מתגבר את האחיות בבתי החולים ובמערכת הבריאות, אפשר היה לתת את הכסף הזה למובטלים".

עוד אמרה השרה לעניינים אסטרטגיים, "צריך להיערך לדברים שייצרו לנו ערך, לא לתת משהו שנותן למשפחה סוף שבוע בצימר ובזה זה נגמר. אנחנו כבר בגירעון כבר של 13%, בסוף כולנו נצטרך להחזיר את זה, אין ארוחות חינם. התוכנית חייבת לתת מענה לאתגר, שהוא איך אנחנו יוצרים מקורות צמיחה, איך אנחנו תומכים במי שצריך את הכסף".

פרקש הכהן קראה לגיבושה של תוכנית כלכלית ארוכת טווח. "אנחנו חושבים שצריך לשנות כיוון בטיפול במשבר הכלכלי ולהפסיק לטפל באירוע הזה בטלאי על טלאי. יותר מדי פעמים אנחנו יוצאים בלי תוכנית סדורה אחת כוללת. מה שצריך כאן זה ראייה לטווח ארוך, תוכנית סדורה".

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו