צילום: Amit Shabi/POOL

תיקי נתניהו: בית המשפט דן כעת במועד תחילת שלב ההוכחות

משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו התחדש הבוקר בית המשפט המחוזי בירושלים לדיון טכני בעיקרו, ראש הממשלה קיבל פטור מהתייצבות לדיון, שאמור לעסוק בלוח הזמנים להמשך. איש העסקים שאול אלוביץ' הגיע לביהמ"ש
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

בית המשפט המחוזי בירושלים יקיים היום (ראשון) דיון שבו צפוי להיקבע מועד תחילת דיוני ההוכחות וכן תדירות הדיונים בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו. הנאשמים עצמם – נתניהו, נוני מוזס ושאול ואיריס אלוביץ' – לא יגיעו לבית המשפט, והדיון יתקיים רק בנוכחות הסנגורים, ורק בפני ראש ההרכב, השופטת רבקה פרידמן-פלדמן.

המשפט בתיקים 1000, 2000 ו-4000 נפתח בסוף מאי, אולם בדיון הראשון השיבו הסנגורים כי הם זקוקים לזמן נוסף לעבור על חומרי החקירה לפני שיוכלו להגיד כמה זמן יידרש להם כדי להיערך לשלב ההוכחות.

רק לאחרונה החליף ראש הממשלה נתניהו ייצוג משפטי: סנגורו עו"ד מיכה פטמן התפטר לאחר שוועדת ההיתרים לא אישרה לנתניהו לקבל מימון של עשרה מיליון שקלים מאיש העסקים ספנסר פרטרידג' עבור הגנתו המשפטית. עו"ד יוסי שגב הודיע על הצטרפותו לצוות ההגנה של נתניהו לצידו של עו"ד עמית חדד.

בדיון צפויים הצדדים לעדכן את בית המשפט עד כמה התקדמו בלימוד חומרי החקירה, ולמסור מועדים אפשריים מבחינת לתחילת דיוני ההוכחות. ייתכן שגם מספר הדיונים השבועיים יעלה לדיון.

כזכור, ביום חמישי התראיין עו"ד מיכה פטמן ב'רשת ב" הסביר מדוע נקט צעד זה. "הסיבה היחידה שאני פורש היא סוגיית המימון – החלטת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לא לאפשר לראש הממשלה מימון", הבהיר הסנגור. "אדם פרטי לא אמור לגייס או לשלם מכיסו על הייצוג המשפטי, במיוחד כשהמדינה תוציא לפחות 30 מיליון שקל על המשפט הזה. ראש הממשלה לא ביקש כסף ציבורי. אם היה מבקש כסף ציבורי – זה היה סיפור אחר. אם היה מבקש כסף ציבורי, זה באמת היה עלול להיות בעייתי".

על ההאשמות נגד נתניהו אמר עו"ד פטמן: "יש פה תיק שאפשר לנצח", ושלל, לפחות לעת הזו, אפשרות של הסדר טיעון: "לא רואה כרגע מצב של הסדר. ודאי לא כשראש הממשלה והיועמ"ש במסלול התנגשות. אני גם לא רואה סיבה בהכרח כרגע. ראיתי את ראש הממשלה והוא משוכנע בצדקתו בתיק".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן