צילומסך

אחרי מספר דחיות: איחוד האמירויות שיגרה בהצלחה חללית למאדים • צפו

איחוד האמירויות שיגרה הלילה מיפן את הגשושית "התקווה", שאמורה להגיע למאדים. מדובר בגשושית הראשונה ששולחת מדינה ערבית לכוכב האדום. הגשושית שוגרה ממרכז החל טנגשימה ביפן, אחרי ששיגורה התעכב בעקבות מזג אוויר סוער באתר.

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם


שיגור החללית למאדים. צילום: ערוץ היוטיוב של משימת תקווה מאדים

חללית המחקר הבלתי מאוישת של איחוד האמירויות הערביות, "התקווה", שוגרה הלילה (שני) בהצלחה מיפן לכיוון כוכב הלכת מאדים. השיגור, הראשון שמתבצע על ידי מדינה ערבית, נערך מהאי טנגשימה שבדרום יפן, והוא מסמל את שאיפתה של המדינה המוסלמית לפיתוח יכולותיה המדעיות תוך התרחקותה מההסתמכות על תעשיית הנפט.

שיגורה של הגשושית נדחה כבר כמה פעמים לאחרונה בגלל תנאי מזג אוויר קשים, וכעת היא יצאה במסע לכיוון כוכב הלכת. השיוט של הגשושית לעבר כוכב הלכת האדום צפוי להימשך כ-200 ימים, במהלכם תעבור מרחק של 494 מיליון קילומטרים, במהירות של כ-121 אלף קמ"ש, בסופו היא תיכנס למסלול אליפטי סביבו, בגובה שנע בין 22 אלף ל-44 אלף קילומטר. אם לא יהיו תקלות בשיגור, בדרך או בהקפת מאדים, "התקווה" צפויה לשדר מידע ונתונים ממאי 2021 למשך כשנתיים לפחות.

במידה והפרויקט המדובר יצליח, הוא אמור להציב אותה בחזית העולמית של חקר החלל – הטסת גשושית מחקר למאדים, שתספק מידע על אקלימו והאטמוספירה שלו. את המידע היא תחל לספק כחודשיים לאחר שתתחיל להקיף את כוכב הלכת. הם הכריזו לראשונה על הפרויקט בשנת 2014 ובשנת 2017 השיקו את תוכנית החלל הלאומית. באיחוד האמירויות שואפים להקים התנחלות על גבי מאדים עד שנת 2117.

גודלה של "התקווה" הוא כגודל מכונית – רוחבה 2.37 מטרים וגובהה 2.90. היא שוקלת פי שמונה מ"בראשית" הישראלית – 1,350 קילוגרמים, ומוטענת ב-1,500 קילוגרמים של דלק.היא בנויה מלוחות אלומיניום, ולוחות סולאריים אמורים לספק לה 600 וואט כשתקיף את מאדים ולהטעין את סוללות ההפעלה שלה. כמו כן, אנטנת צלחת בקוטר של 1.5 מטרים ועוד שלוש אנטנות קטנות יאפשרו את התקשורת איתה. בתחתית הגשושית שישה מד

נכון לרגע זה קיימות שמונה חלליות מחקר פעילות הבודקות את כוכב מאדים, כשחלקן מקיפות את הכדור וחלקן נחתו על פני השטח שלו. לצד איחוד האמירויות, סין וארצות הברית מתכננות לשלוח השנה חלליות נוספות לכוכב.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell