"סייע בחיסול סולימאני": איראן הוציאה להורג "מרגל" עבור ישראל וארה"ב

איראן הוציאה להורג אזרח שהורשע בריגול עבור המוסד וה-CIA. בכתב האישום נגדו נטען כי העביר מידע לישראל וארה"ב בנוגע למנהיג כוח קודס של משמרות המהפכה, קאסם סולימאני, שחוסל על ידי האמריקנים, אך הוא נעצר ב-2018 ולכן לא היה קשור לחיסול

שלטונות איראן הודיעו הבוקר (שני) כי הוציאו להורג את מחמוד מוסאווי מג'ד, שנאשם כי ריגל לטובת ארצות הברית וישראל – כך על פי סוכנות הידיעות המקומית "אירנא". זאת, כחודש לאחר שנגזר עליו עונש מוות. לפי האישום, מג'ד, שהתגורר בסוריה עם משפחתו, העביר מידע מודיעיני על יועצים איראנים ועל כוח קודס ל-CIA ולמוסד.

מחמוד מוסאווי-מג'ד הורשע בריגול לטובת ה-CIA והמוסד אחרי מפקד כוח קודס לשעבר קאסם סולימאני, אך הוא נעצר ב-2018 ולכן לא היה קשור לחיסולו על ידי ארצות הברית מוקדם יותר השנה. דובר מערכת המשפט, רולאמחוסיין אסמאעילי, אמר בחודש שעבר כי "הוא העביר מידע לשירותי הביון הישראליים והאמריקניים על הכוחות המזוינים של איראן, במיוחד על משמרות המהפכה".

"האיש היה בשנים האחרונות בסוריה, ועבר אליה עם משפחתו", הסביר דובר הרשות השופטת של משמרות המהפכה לאחר הדיווח על ההרשעה בחודש שעבר. "הייתה לו גישה רבה למידע המודיעיני של איראן בפעילויות שלה בתוך סוריה בשנים האחרונות. את כל המידע, כולל מקומות הימצאותו של קאסם סולימאני הוא אסף והעביר ל-CIA ולמוסד תמורת כסף".

לפני סוכנות "טאסנים", הוא קיבל שכר של 5,000 דולר מה-CIA והמוסד עבור מידע על הכוחות האיראניים והמיליציות הפרו-איראניות בסוריה. מי שהסגירו אותו לידי איראן אלו חיזבאללה שכידוע פועלים בסוריה ולא מן הנמנע שגם הם עצרו אותו.

מדובר בדיווח השני על הוצאה להורג של מרגל באיראן בתוך שבוע בלבד. לפני 6 ימים פורסם באיראן כי הוצא להורג סוכן של ה-CIA, בגין מכירת מידע לסוכנות הביון האמריקנית. שמו של המרגל הוא רזה אסגארי, שהורשע במכירת מידע על תוכניות טילים אירניות. בשנה שעברה הודיעה איראן כי הצליחה לעצור 17 מרגלים, שלדבריה עובדים בעבור ה-CIA.

איראן: עונש מוות לאזרח שמסר מידע לארה"ב וישראל על סולימאני

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו