צילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90

בעקבות ההסתה נגד רה"מ: ועדת השרים לענייני שב"כ תתכנס לדיון חירום

שר המודיעין אלי כהן יכנס דיון חירום בועדת השרים לענייני שב"כ לאחר שבכירים בשירות הביטחון הכללי הביעו בפניו את החשש בעקבות העלייה בהסתה נגד ראש הממשלה. ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי: "אנחנו בתוך אווירה שמסוגלת בהחלט להוביל לרצח פוליטי"

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

על רקע ההסתה הגוברת נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו: שר המודיעין אלי כהן החליט לכנס דיון חירום בוועדת השרים לענייני שב"כ. לאחרונה נפגש השר כהן עם גורמים בכירים בשב"כ אשר הביעו בפניו את החשש בעקבות העלייה בהסתה נגד ראש הממשלה ומשפחתו ברשתות החברתיות, בהפגנות, ובשיח הציבורי בכלל – כך דווח הבוקר (שלישי) בי'ישראל היום'.

"התמונות מהימים האחרונים הן בגדר תמרור אזהרה לחברה הישראלית למודת הניסיון מהטראומה של רצח רבין" אמר השר כהן, "אותם קולות מהימים שקדמו לרצח רבין נשמעים גם בימים האחרונים וגוברים ביתר שאת, עם האלימות המילולית והפיזית שלה אנו עדים ברשתות החברתיות ובהפגנות. עלינו לנקוט את כל הצעדים המחמירים על מנת לעצור את ההסתה, לפני שיהיה מאוחר מדי".

בתוך כך, ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי התייחס לאיומים נגד ראש הממשלה ואמר: "אנו בתוך אווירה שמסוגלת לייצר מתוכה בודד או בודדים, שיחשבו שרצח או חיסול של ראש ממשלה יכול 'להיטיב עם העם'".

פרי הוסיף: "לא הייתי רוצה להתייחס להשוואה לזמן ערב הירצחו של רבין ז"ל. אלו מקרים שונים. במקרה של רבין הוויכוח וההסתה היו על רקע מדיני, פה ההסתה של חלק מהמפגינים נוצרת על רקע תסכול, זעם, בלבול, חרדה, מצב בריאותי מאיים. הרקע הוא שונה, אבל התוצאה בהחלט יכולה להיות רצח פוליטי".

כזכור, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיב אתמול למכתב של השר לביטחון פנים אמיר אוחנה על הטיפול בתלונות בגין הסתה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בו האשים אותו כי נראה "כמי שיצא לקרב אישי נגד ראש הממשלה" וטען כי הוא לא לוקח ברצינות את האיומים על חייו של ראש הממשלה נתניהו ומשפחתו.

מנדלבליט מתייחס בפתח מכתבו למועד המכתב ופרסמו: "קיבלתי את מכתבך, אשר הופץ לכלי התקשורת ביום שישי האחרון בשעות אחר הצהריים, בשעה שכולנו עוסקים בלא לאות בטיפול בסוגיות המשפטיות הבוערות הקשורות להתמודדות המדינה עם מגיפת הקורונה, והשלכותיה החברתיות, הבריאותיות והכלכליות. למרבה הצער, המכתב רצוף האשמות שווא חסרות כל ביסוס בנוגע למערכת אכיפת החוק".

"במכתבך טענת כי הולכת וגוברת הסכנה לחיי ראש הממשלה ובני משפחתו, עקב ההסתה נגדו. בעניין זה אציין את המובן מאליו, כי האחריות לשמירה על ביטחונו ושלומו של ראש הממשלה ובני משפחתו ומלוא הסמכויות הקשורות בכך מופקדות בידי רשויות הביטחון, ובראשן – שירות הביטחון הכללי".

"אני סמוך ובטוח כי בתור השר לביטחון פנים, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני וחבר ועדת השרים לענייני שב"ב, ידועות לך דרכי ההתקשרות עם הגורמים המוסמכים, ככל שאתה מוצא כי הדבר נדרש. כפי שלמדתי, שר הפנים פנה במכתב לראש השב"כ בעניין זה. כמו כן, פניתי גם אני בנושא הן לשירות הביטחון הכללי והן למשטרת ישראל, על מנת לוודא כי ראש הממשלה זוכה לאבטחה ברמה הגבוהה ביותר, הלוקחת בחשבון את מלוא האיומים כלפיו. נחה דעתי, כי גורמי המקצוע המופקדים על שמירת בטחונו של ראש הממשלה מכירים את הדברים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן