צילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90     

בן 29 מואשם: פרסם איומים ברשתות החברתיות לפגוע בראש הממשלה

בבית משפט השלום בקריית שמונה הוגש היום כתב אישום נגד תושב צפת בן 29 בגין איומים לפגוע ברה"מ בנימין נתניהו. על פי חקירת המשטרה, את האיומים פרסם באחת הרשתות החברתיות לפני כמה ימים. המשטרה דרשה מעצר עד תום ההליכים המשפטיים

בבית משפט השלום בקריית שמונה הוגש היום (חמישי) כתב אישום נגד תושב צפת בן 29 שפרסם לפני מספר ימים קריאה ברשתות החברתיות ובה איום מפורש נגד ראש הממשלה נתניהו.

"אני עוד אבצע ירי בביבי, שרק ייפול לי", איים בן ה-29 על ראש הממשלה. בעקבות ההתבטאות המאיימת הוא נחקר במשטרה ונעצר. תיק החקירה הובא בפני בית משפט השלום בקריית שמונה שביקשה את מעצרו עד תום ההליכים.

הנאשם הודה בביצוע המעשה ומתחרט על מעשיו ותיאר כי "זאת הייתה גחמה של רגע, עשיתי שטות". זאת לא הפעם הראשונה שהוא הפיץ תוכן מאיים: מעדותו השנייה של המשיב על כי אין מדובר בפעם הראשונה בו התבטא בתוכן מאיים. שכן תיאר כי עד לפני חצי שנה היה חבר בפורומים של הימין הקיצוני".

בכתב האישום נכתב כי "המשיב בחר לאיים ברשת החברתית הפומבית כנגד ראש הממשלה המכהן בשעה שהציבור בכללותו יכול להיחשף לתוכן זה, ועל כן נשקפת ממנו מסוכנות ממשית כנגד ראש המשלה וכן קיימת מסוכנות ממשית לפגיעה בראש הממשלה על ידי אחרים".

כזכור, כתב אישום הוגש בתחילת השבוע נגד תושב נתניה בן 23 לאחר ששלח ביישומון להעברת מסרים הודעה לשר צחי הנגבי שבה איים לפגוע בו ובכל חברי הכנסת. בחקירתו הוסיף ואיים על הנגבי, על חברי הכנסת ועל ראש הממשלה בנימין נתניהו. בעקבות התבטאויותיו נחקר הצעיר באזהרה ובסיום חקירתו נעצר. תיק החקירה בעניינו הועבר לעיון התביעה המשטרתית שהגישה נגדו כתב אישום בבית משפט השלום בראשון לציון.

כתב האישום מצייר תמונה של אדם אשר כותב דברי איומים מפורשים כלפי חבר כנסת, איומים אשר נשלחים בהודעה אל מכשיר הטלפון האישי של הנגבי. "תתביישו לכם, אין אחד בכל ה-120 חברי הכנסת שאפשר להגיד לו כל הכבוד, כי פשוט לא עשיתם כלום. ודווקא בתקופה שהייתם צריכים הכי להוכיח את עצמכם. ולא רק שכשלתם גם הראיתם לציבור בצורה הכי ברור מה אתם חושבים. זלזול מוחלט ואטימות שכבר עברה מזמן את גבול הטעם הטוב. ניפגש ביום שנבוא לשבור ת'כנסת. אתה המטרה הראשונה מבין כל האוכלי חינם. תתכונן".

בהמשך, סירב הנאשם להתייצב לחקירה, עד שעוכב בתחנת משטרה. לאחר שהחוקרים הגיעו אל התחנה כדי לחקור אותו, הוא המשיך בהשמעת איומים חמורים ומפורשים – ואיים בדקירת ח"כ הנגבי. במהלך החקירה עצמה ולאוזני החוקר, הרחיב הנאשם את מעגל המאוימים על ידו וציין כי ח"כ הנגבי יהיה הראשון ולאחריו יפגע בראש הממשלה ובשאר השרים.,

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן