Hadas Parush/Flash90

סקרים: נתניהו נחלש ומתקרב ל-30 מנדטים – ימינה ויש עתיד מתחזקות

נתניהו מקבל 32-31 מנדטים וגנץ 11-9 לפי הסקרים, בעוד יריביהם מהאופוזיציה בנט ולפיד מזנקים. מנגד, כחול לבן מתחזקת באחד הסקרים ועולה למספר דו-ספרתי. הרוב לא רומה בחירות וכמה אחוזים אינם מרוצים מתפקודו של נתניהו בנושאי הבריאות והכלכלה?

כתבות נוספות בנושא:

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
 • הכירו את "הנשר" שיעזור לכם לצאת מתקופת הגיוס הקשה- כנס חובה

  תוכן מקודם

 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

 • מבצע מדהים! 150 זוכים במארז עמק מפנק עד הבית, לחצו פה!

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

בעוד המערכת הפוליטית מתכוננת לאפשרות של בחירות, אולי כבר בנובמבר, לפי סקרי מנדטים שפורסמו הערב (חמישי), הליכוד נחלש – וגם לשותפתו לממשלה כחול לבן ירידה משמעותית לעומת המצב בכנסת הנוכחית. גוש הימין-חרדים מקבל בין 60 ל-63 מנדטים, לעומת 58 כיום. הליכוד מקבלת 31 מנדטים לפי סקר חדשות 13, ו-32 לפי חדשות 12.

סקר 'חדשות 12': הליכוד בראשות בנימין נתניהו 32, יש עתיד-תל"ם בראשות יאיר לפיד ומשה בוגי יעלון 18, הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה 15, ימינה בראשות נפתלי בנט 15, כחול לבן בראשות בני גנץ 9, ש"ס בראשות אריה דרעי 8, יהדות התורה בראשות יעקב ליצמן 8, מרצ בראשות ניצן הורוביץ 8, ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן 7.

לא עברו את אחוז החסימה: העבודה בראשות עמיר פרץ 1.8%, דרך ארץ בראשות יועז הנדל וצבי האוזר 0.3%, גשר בראשות אורלי לוי-אבקסיס 0.2%, הבית היהודי בראשות רפי פרץ 0.0%. לפי גושים: ימין 47, חרדים 16, מרכז שמאל 35, ערבים 15, ישראל ביתנו 7.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, נתניהו עדיין מוביל בפער יותר מכפול על מתחריו: 34% מכלל המדגם סבורים שהוא המתאים ביותר בעת הזו לכהן בתפקיד. 22% השיבו שאף אחד מהמועמדים, אך במקום השני אחרי נתניהו נמצא יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד, עם 15% התאמה. אחרי לפיד – נפתלי בנט עם 14%, ואילו מי שאמור לכהן כראש ממשלה לפי ההסכם הקואליציוני, בני גנץ, זוכה ל-10% תמיכה בלבד.

ואיך מעריך הציבור את תפקודו של ראש הממשלה נתניהו בטיפול במשבר הקורונה בנושא הבריאותי? 58% מהנשאלים השיבו שתפקודו "בסך הכל רע", זאת לעומת 38% בלבד שהשיבו שתפקודו "בסך הכל טוב". 4% מהנשאלים השיבו שהם לא יודעים. בקרב מצביעי הימין – רק קצת יותר ממחצית סבורים שנתניהו מתפקד "בסך הכל טוב" (54%), 42% מהם סבורים שתפקודו "בסך הכל רע".

בכל האמור לנושא הכלכלי, מצבו של נתניהו רע יותר: 64% השיבו שתפקודו "בסך הכל רע", זאת לעומת 32% בלבד מכלל הנשאלים שהשיבו שתפקודו "בסך הכל טוב". גם בקרב מצביעי הימין, הרוב סבורים שתפקודו של נתניהו "בסך הכל רע" בנושא הכלכלי (53%) לעומת 44% מהם שסבורים שתפקודו "בסך הכל טוב".

האם אתה חושב שישראל צריכה או לא צריכה ללכת לבחירות? צריכה 24%, לא צריכה 65%, לא יודע 11%. אם ממשלת האחדות תתפרק ויתקיימו בחירות, מי לדעתך הוא האשם בכך? נתניהו 33%, גנץ 19%, שניהם במידה שווה 38%, לא יודע 10%.

סקר 'חדשות 13': הליכוד בראשות בנימין נתניהו עם 31 מנדטים, כחול לבן בראשות בני גנץ עם 11 מנדטים, יש עתיד של יאיר לפיד עם 19 מנדטים, ימינה של נפתלי בנט עם 16 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 15 מנדטים, ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן עם 8 מנדטים, מרצ עם 7 מנדטים, יהדות התורה גם היא עם 7 מנדטים, וש"ס בראשות אריה דרעי עם 6 מנדטים בלבד.

לא עוברות את אחוז החסימה: העבודה של עמיר פרץ, גשר של אורלי לוי אבקסיס, ודרך ארץ. תמונת הגושים על פי הסקר: גוש ימין – חרדים 60 מנדטים, גוש המרכז שמאל עם 52 מנדטים, ואביגדור ליברמן עם 8 מנדטים.

העונים נשאלו גם על תפקוד הממשלה והעומדים בראשה במשבר הקורונה. רוב מוחלט מהישראלים, 76% חושבים שממשלת ישראל לא מנהלת היטב את המשבר הכלכלי. 60% לא מרוצים מהאופן שבו ראש הממשלה בנימין נתניהו מנהל את משבר הקורונה 21% אחוזים די מרוצים ו-16% בלבד – מרוצים. לגבי שר הביטחון בני גנץ 66% אחוזים לא מרוצים, 16% די מרוצים ורק שבעה אחוזים מרוצים.

ועדיין למרות התשובות הללו, ואי שביעות הרצון מהתפקוד בקורונה, והירידה במנדטים כאשר עולה שאלתה ההתאמה לתפקיד ראש הממשלה 44% חושבים שנתניהו מתאים יותר. הרחק ממנו, נמצא יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מתאים עם 16%, בעוד רק 11% מוצאים את גנץ כמתאים להיכנס לבלפור. 30% ציינו כי אינם יודעים מי מתאים.

נוסף על כך, העונים על הסקר נשאלו מה הם חושבים על נחיצותה של מערכת בחירות נוספת בשנת 2020. 57% סבורים שבחירות בעת הזאת הן מזיקות. 26% חושבים שרק אם "אין ברירה", ורק 12% חושבים שבחירות נחוצות בעת הזאת. אם התרחיש אכן יתממש וייערכו בחירות נוספות, 53% גרסו כי נתניהו יהיה אחראי לכך, מנגד, רק 22% מיחסים אחריות לגנץ. 25% ענו כי אינם יודעים.

סקר 'חדשות 12' נערך ע"י מכון מדגם בראשות מנו גבע בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה בקרב 503 נשאלים טעות דגימה 4.4%-+

סקר 'חדשות 13' נערך על ידי פרופסור קמיל פוקס וכלל 700 נשאלים, מהם 600 מהאוכלוסייה היהודית ו-100 מהמגזר הלא יהודי. התשאול במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרויקט המדגם בהנהלת ד"ר אריאל איילון, ובמגזר הלא יהודי על ידי חברת סטט-נט בהנהלת יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.9%.

כתבות קשורות

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
שיעור לשב"ק פרשת לך לך • הרב שניאור זלמן לוריא
לקראת מלחמת אזרחים? הצגת מנהיג נוצרי בתור היטלר ימ"ש ואיומים הדדיים
והתענג על ד' ויתן לך משאלות לבך • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
מאורות לפרשת לך לך • הרב מאיר נעמן
פינה לשבת: מי קבע שאין יאוש בעולם כלל • הרב יעקב שלמה לוי • צפו
שבוע אחרי שבוע: שוב פיגוע בתוך מסגד באפגניסטן • צפו
בלי בושה: ליברמן משנה את החוק כדי שלא ייאלץ לדאוג לבריאות הציבור
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
תיעוד מטריד מאסון מירון ותקיפת החסידים • עשרת הסרטונים הנצפים
בהנחיית משרד המשפטים: איווט ייאלץ להשתתף בישיבות קבינט הקורונה
חשש לזליגת חומר ביטחוני סודי מוועדת החוץ והביטחון לידי גורמים עוינים
במשרד הבריאות מזהירים: "התחלואה עלולה לעלות שוב בחורף"
אסיר ציון בכלא הליכודי / יוסף טיקוצ'ינסקי על ההחלטה של אדלשטיין
פרשת לך לך • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו