גבול ישראל לבנון. צילום: Flash90

דיווח ערבי: ישראל העבירה דרך רוסיה מסרי הרגעה לחיזבאללה בלבנון

כלי תקשורת ערביים מדווחים כי גורם ישראלי שלח הודעת רגיעה לחיזבאללה דרך רוסיה, בניסיון להימנע מעימות חריף בין הצדדים. גורם אחר העריך כי תהיה תגובה מצד חיזבאללה "המחושבת במקום ובזמן שישראל יכולה להכיל כדי להימנע מהסלמה כוללת"

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

גורם ישראלי העביר, באמצעות מוסקבה, מסרי הרגעה לחיזבאללה בלבנון, זאת לאחר שפעיל הארגון נהרג יחד עם שישה איראנים בתקיפה המיוחסת לישראל בדמשק, כך דווח הבוקר (שישי) בעיתון הכוויתי "אל ג'רידה".

עוד נטען בדיווח, כי ישראל חוששת מתגובה מתוך לבנון, שכן מזכ"ל הארגון חסן נסראללה איים בעבר בתגובה, כי יגיב לכל פגיעה בלוחמיו בסוריה. כאמור, זו הסיבה שישראל נמנעת מפגיעה בהם בתקיפות המיוחסות לה.

בדיווח הערבי ציינו עוד כי לוחמי הארגון לא נפגעו בעשרות התקיפות המיוחסות לישראל, זאת מאז העימות הקצר בין הצדדים בספטמבר בשנה שעברה. גורם אחר העריך כי התגובה שתגיע מצד הארגון הלבנוני תהיה "מחושב" ותגיע במקום ובזמן שישראל תוכל להכילה, כדי להימנע מהסלמה כוללת באזור".

כזכור, דובר צה"ל הודיע אתמול כי הוחלט כי, צה"ל יתגבר את כוחותיו בגבול הצפון בגדוד חי"ר, זאת בהתאם להערכת מצב. ההחלטה התקבלה ברקע תקיפה אווירית בדמשק לפני כשלושה ימים, שיוחסה על פי כלי התקשרות בסוריה לישראל.

במהלך התקיפה נהרגו כמה פעילי חיזבאללה, ובאחרונה גברו הקריאות בלבנון מצד פעילי הארגון לנקמה בישראל. ההחלטה על תגבור אוגדה 91 האחראית על אזור גבול לבנון באה בין השאר מחשש לפיגועים מצד חיזבאללה, בהם גם ניסיונות חדירה לשטח ישראל.

על פי סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה, סאנ"א, שבעה חיילים סורים נפצעו בתקיפות, ולפי הארגון הסורי לזכויות אדם, חמישה מאנשי משמרות המהפכה של איראן נהרגו. עוד דיווח הארגון הסורי לזכויות אדם כי התקיפה האווירית, כוונה נגד עמדות של כוחות המשטר ושל המיליציות הפרו-איראניות באזור.

כמו כן, לפי רשת אל-ערביה, בין המטרות שהותקפו היו מערכות הגנה אוויריות. זאת, לאחר שמוקדם יותר החודש חתמו איראן וסוריה על הסכם להרחבת שיתוף הפעולה הצבאי ביניהן, הכולל גם חיזוק ופיתוח של מערכות הנ"מ.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell