צילום יונתן סינדל / Flash90

מקלב במתקפה נגד נתניהו: "עשה הכל לתקוע טריז בינינו לכחול לבן"

סגן השר תקף בחריפות את התנהלות הממשלה: "יש חילוקי דעות כמעט בכל נושא וחוסר אחידות דעות. הציבור מאבד אמון". עוד אמר מקלב: "אם נתניהו יגיש הצעה לפיזור הכנסת, אנחנו נתנגד לה. אין סיבה להכניס את המדינה לעוד סבב בחירות הזוי ומיותר"

סגן שר התחבורה אורי מקלב התייחס בראיון שמתפרסם הבוקר (שישי) ב'יתד נאמן' לאפשרות של הליכה לבחירות ואמר כי, "באופן כללי ההחלטה נתונה בידי ראש הממשלה. התחושה שלו, שלא נותנים לו להתנהל כפי שהוא רגיל, אלא כובלים אותו. הוא בטוח שהוא לא יתרסק בבחירות אם יעשה צעדים נוספים שכבר החל לעשות באמצעות תכניות וחלוקת כספים".

מקלב מוסיף כי לדעתו נתניהו טועה בגישה שלו. "אין לו תמיכה כפי שהייתה לו בסבבים הקודמים. אפילו בתוך מפלגתו יש בעיות קשות ומריבות, שרק יתעצמו ויצופו עוד יותר. יש ליכודניקים רבים שחשים תסכול עמוק מהמצב וזה מתבטא בסקרים ועלול להיות אפילו יותר קשה מבחינת נתניהו".

סגן השר אומר: "לצערי הרב אני יותר מאוכזב מנתניהו ומהליכוד, אף שאני לא בא להצדיק את גנץ וכחול לבן ואת הצבעתם השבוע. צריך לראות את כל המכלול: לפני שבועיים, כאשר עלתה ההצעה של ח"כ סמוטריץ' על הקמת ועדת חקירה נגד התנהלות הבג"ץ, נתניהו דחק אותנו להצביע בעד וכך עשינו. הוא עצמו לא הגיע להצבעה. השבוע החליטו בכחול לבן לבצע פעולת תגמול נגד הליכוד על כל היחס נגדם. מצער מאד שזה היה על גבינו".

על השאלה האם נתניהו רקח תרגיל מכוון לתקוע טריז בין המפלגות החרדיות לגנץ, השיב מקלב: "בכחול לבן הגיעו אלינו לאחר ההצבעה השבוע, ואמרו לנו שזה לא היה נגדנו אלא תג מחיר נגד נתניהו והליכוד. אני לא מצדיק את ההצבעה שלהם, אבל זה מה שהיה חשוב להם לומר לנו. אנחנו יודעים את האמת מי אשם בזה. נתניהו עשה באמת הכול לתקוע טריז בינינו לכחול לבן. חבל מאד מבחינתו, כי זה יכול לפעול נגדו כבומרנג".

על האפשרות לפיזור הכנסת מבהיר שוב סגן השר מקלב: "נעשה את מה שאנו עושים תמיד ונשאל את גדולי ישראל. העמדה שנציג תהיה נגד בחירות. הציבור מתנגד לכך ואין סיבה להכניס את המדינה לעוד סבב בחירות הזוי ומיותר. אני משוכנע שגם רוב הציבור שלנו מתנגד לבחירות".

בנוסף התייחס לסקרים האחרונים שבו נתניהו מאבד מכוחו ואמר כי, "כאשר יש למישהו נגיעות אישיות, קשה לו לראות עוד מהלכים אחרים. כיום אין לו הרבה אנשים סביבו שיכולים לומר לו את האמת. יתכן שהוא חושב שאם הוא יבצע תכנית כלכלית כזו או אחרת וייטיב עם הציבור, ישכחו מהכל ויתמכו בו שוב".

לסיום התייחס להצעתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק את אפליית החרדים, ואמר כי, "ההצעה המקורית הייתה של יו"ר ועדת הכספים הרב גפני, בעוד סמוטריץ' ניסה להביך את הקואליציה ובעיקר את המפלגות החרדיות. המופע שלו בכנסת אינו לגיטימי וחוצה קוים אדומים. גם בפוליטיקה יש גבולות. הוא מנסה להתסיס את הציבור שלנו נגדנו, וזה מעשה שאנחנו לא היינו עושים אותו אף פעם, גם לא בתקופת בחירות. יש גבולות שלא חוצים".

לדברי מקלב, המעשה הזה רק מגלה ומראה מיהו האיש ללא מסיכה. "אני רק רוצה להזכיר שבחוקים לא מעטים הקשורים ליהדות וידשקייט, "ימינה" לא מצביעה אתנו. הדבר התבטא השבוע בדיון בוועדת הכספים כאשר "ימינה" היו הסיעה היחידה בכנסת, שלא באו להצביע על נוהל הועדה של סעיף 46 בכדי לבלום את פעילות המיסיון בארץ".

2 תגובות

שיתמוך בהצעה מה משנה מי מביא אותה

כל מילה של מקלב!
רק חבל שהדיבורים לא הופכים למעשים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *