יום שביעי לטרור הבלונים: 8 שריפות פרצו מהבוקר ברחבי עוטף עזה

בקיבוץ יד מרדכי פרצה שריפה סמוך ללולים בשל בלון תבערה. כוחות כיבוי פועלים במקום. דובר הג'יהאד האסלאמי: "נמשיך להפעיל לחץ על ישראל על מנת שתבצע את מה שסוכם בעניין הקלת המצור". מכס אשדוד הודיע כי סיכל הברחות של עשרות אלפי בלוני הליום אל תוך רצועת עזה

שמונה שריפות פרצה היום (רביעי) בעוטף עזה. דליקה פרצה ליד הלולים בקיבוץ יד מרדכי. שריפה אחרת פרצה באזור זיקים. שתי שריפות פרצו גם באזור נתיב העשרה. כמו כן שריפה גדולה התפשטה בין קיבוץ אור הנר לשדרות. בהמשך אותר ‏בלון נפץ על הגדר של בסיס מג"ב סמוך לצומת יד מרדכי, וחבלן טיפל במטען.

דובר הג'יהאד האסלאמי, דאוד שיהאב, התייחס לחידוש טרור הבלונים ואמר:"לא ניתן לישראל לשנות את כללי המשחק, נגיב על כל מתקפה שלה. הפרחת הבלונים היא חלק מהפעילות העממית וזו תמשיך כדי להפעיל לחץ על ישראל על מנת שתבצע את מה שסוכם בעניין הקלת המצור". בראיון לרדיו אל־קודס הוסיף: "כל האיומים המתמשכים של ישראל לא מלחיצים אותנו ולא מפחידים אותנו. כל אמצעי ההתנגדות הם זכות של העם הפלסטיני".

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים; "המאבק בקורונה לא פותר אותנו מן הצורך להתמודד עם הטרור מרצועת עזה. זה טרור לכל דבר. מדינת ישראל חייבת להחזיר לעצמה את הריבונות ולהחזיר את השקט לדרום. אם האמצעים שעד כה הופעלו לא הועילו, יש לשקול אמצעים נוספים".

בתוך כך, בשבוע האחרון סיכלו עובדי בית מכס אשדוד שתי הברחות של עשרות אלפי בלוני הליום שייועדו לרצועת עזה. הבלונים אותרו במסגרת פעילות להערכת סיכונים מכסית ובטחונית, שמבצע בית מכס אשדוד על מנת לסכל הברחת אמצעי לחימה וטובין דו שימושיים אל תוך הרצועה. בלוני ההליום הוסלקו בשתי מכולות של פריטי לבוש ותיקים שייובאו על ידי יבואנים עזתיים וייועדו לרצועת עזה.

איתמר רביבו, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון: "עוטף עזה תחת מתקפה. בימים האחרונים מתמודדים עשרות אלפי תושבי העוטף מול מתקפה חסרת תקדים של בלוני נפץ ותבערה. נגיף הטרור העזתי עדיין כאן! זה לא גל ראשון ולא גל שני, אלא שנים על גבי שנים של טרור מתמשך. דין בלון כדין רקטה".

"ממשלת ישראל יודעת לכנס את מיטב המוחות במאבק כנגד נגיף מסתורי, והגיע הזמן שתגייס את מיטב המוחות כדי למצוא פתרון יעיל גם לטרור בכלל ולטרור הבלונים בפרט. לתושבי העוטף מגיע לחיות בשקט ובשלווה ולקבל מענה הולם לאתגרים הביטחוניים שנגזרים עליהם לעיתים קרובות", דברי רביבו.

מהמשטרה נמסר כי "בימים האחרונים מטפלים שוטרים בהם חבלני משטרה בזירות בלונים הנושאים עימם פריטים חשודים. אנו שבים ופונים לציבור כי בכל מקרה מעורר חשד יש להתרחק מרחק בטחון, לפנות למוקד 100 ולהשאיר הטיפול בידי כוחות המשטרה המיומנים בכך".

צילום: דוברת שער הנגב

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *