צילום: 0404

חמישה נכסים ושורת חריגות: אימפריית הנדל"ן של התובעת ליאת בן ארי

עבירות הבנייה לכאורה שביצעה התובעת בתיקי נתניהו, הן רק קצה הקרחון במעצמה של נכסים בשווי 15 מיליון שקלים. מטעמה של ליאת בן ארי נמסר כי "בתקופה האחרונה גוברים ניסיונות חוזרים ונשנים להכפיש את גב' ליאת בן ארי. המניעים לכך ברורים לכל, והעיתוי איננו מקרי"

בשבועות האחרונים נחשפים עוד ועוד פרטים על עבירות בנייה לכאורה המיוחסות לתובעת בתיקי נתניהו ליאת בן ארי יחד עם בעלה אביב שווקי. ב'ישראל היום' פורסם על בית שנקנה להשקעה בראש העין שפוצל בניגוד לחוק וככל הנראה נרכש בניגוד לתנאי המכרז; בערוץ 20 פורסם על עבירות בנייה בבית המגורים של המשפחה במושב חירות.

הנכסים הללו הם רק חלק ממכלול שלם של נכסים והשקעות נדל"ניות של הזוג. וראוי לסוקרם במלואם. בסך הכל איתרנו חמישה נכסים שרכשו בני הזוג במשך השנים, במספר מיקומים ברחבי הארץ, ששוויים הכולל המוערך כיום הוא 15 מיליון שקלים.

שנת 1997 רכשו בני הזוג דירה ברחוב הפלמ"ח בגבעתיים בגודל 52 מ"ר. היא עומדת כיום להשכרה. על פי מחירי דירות דומות, היא מכניסה לבני הזוג בין 3,500 ל־5,000 שקלים בחודש, והיא שווה כיום בין 1.5 ל־2 מיליון שקלים.

בשנת 2002 קיבלו בני הזוג בית גדול ברחוב סיגלית בראש העין על מגרש בגודל חצי דונם. על פי מסמכי הטאבו, הם קיבלו את הנכס בהעברה "ללא תמורה" מאביו של אביב, יצחק שווקי. בני הזוג התגוררו בבית במשך כשנתיים, במהלכן הם בנו את ביתם הנוכחי במושב חירות. במסמכי התכנון של הבית בחירות מתואר המען ברחוב סיגלית בראש העין ככתובת המגורים שלהם. הם מכרו את הבית בשנת 2004, ועברו להתגורר בחירות. באותה תקופה נכסים דומים באזור נמכרו בשווי 2-1.5 מיליון שקלים.

בקיץ 2004 עברו בין הזוג להתגורר בבית במושב חירות. כפי שעולה ממסמכי התכנון של הבית, בוצעו בנכס מספר חריגות בנייה. מרפסת שעל פי התוכנית אמורה להיות מחופה בפרגולה נסגרה בגג רעפים, וחריגות נוספות שצוינו בכתב ידו של פקח על מסמכי הגרמושקה.

בשנת 2015 הצטרפו בני הזוג למיזם נדל"ן בראש העין ברחוב האלוף גורן. כפי שפורסם ב'ישראל היום' מי שניהל את הפרויקט הוא הדר שווקי, גיסה של ליאת בן ארי. הפרויקט בוצע באמצעות מנגנון של "עמותת בנייה", בשם "עתודת אפק". עמותות בנייה זוכות להקלות מרשות מקרקעי ישראל, אך בתנאי שהמיזמים שהוא בונה מיועדים לאנשים שבכוונתם להתגורר במקום.

כפי שפרסמנו, קריטריונים אלו מופיעים בתנאי המכרז, ובו נכתב במפורש כי עמותה שתזכה במכרז חייבת להיות כזו שמטרתה היא "להקים בבנייה עצמית אזור או אזורי מגורים במקום או במקומות שונים בארץ עבור חבריה בלבד ובני משפחותיהם".

באוקטובר 2019 הסתיימה בניית הפרויקט ואביב שווקי פרסם מודעה שמעמידה את הבית להשכרה תמורת 7,500 שקלים לחודש. ככל הנראה כחודש לאחר מכן הבית כבר פוצל לשתי יחידות. הקומה העליונה הושכרה תמורה 6,500 שקלים והמרתף עומד להשכרה בנפרד תמורת 3,500 שקלים לחודש. כך שהפיצול הלא חוקי שווה לבני הזוג 2,500 שקלים בחודש. בנובמבר 2019 רכשו בני הזוג שתי דירות ברחוב יאיר רוזנבלום ברעננה, בשתי כתובות שונות. מדובר בפרויקט חדש ויוקרתי הנמצא כעת בבנייה.

מטעמה של ליאת בן ארי נמסר כי "בתקופה האחרונה גוברים ניסיונות חוזרים ונשנים להכפיש את גב' ליאת בן ארי. המניעים לכך ברורים לכל, והעיתוי איננו מקרי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *