צילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90    

גלעד ארדן: "כשגריר באו"ם אעדיף להיות במתקפה ולא במגננה"

בדרכו לארה"ב לכהונתו כשגריר באו"ם ובוושינגטון, מגלה גלעד ארדן איך ימלא את תפקידיו. "עומדות על הפרק סוגיות עם השלכות קיומיות על ישראל". על החלת הריבונות הוא אומר: "הקורונה והבחירות בארה"ב רק עיכבו את התהליך ולא הסירו אותו מסדר היום"
 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

התפיסה המרכזית שעומדת להנחות את עשייתו של גלעד ארדן, שגרירה החדש של ישראל באו"ם, בראיון שיפורסם מחר ב'ישאל היום' הוא אומר: "להיות במתקפה ולא במגננה. לשמור על ממלכתיות, לייצג בכבוד את המדינה, ולהימנע לגמרי מעמדת התגוננות. להעדיף תמיד את עמדת ההתקפה. זה היה הקו שלי גם כשר לנושאים אסטרטגיים. מתקפה על כל החרמות נגד ישראל ופעולות ה־BDS, שכולן צביעות והפצת שקרים".

שלשום נחתו ארדן, אשתו שלומית וארבעת ילדיהם בניו יורק, ובימים הקרובים יגיש את כתב ההאמנה שלו למזכ"ל האו"ם, כפי הנראה בזום, ויתחיל את תפקידו באו"ם. ב־20 בינואר, לאחר הבחירות בארה"ב, ימלא ארדן תפקיד נוסף כשיחליף את רון דרמר כשגריר ישראל בוושינגטון. כרגע מינויו הוא לשנה בלבד.

ארדן מסביר ומבהיר כי לדעתו: "אחרי שנה אמור בני גנץ להפוך לראש הממשלה, והוא יוכל להחליט אם אני ממשיך או לא, כי זכותו להציב איש שלו. זה בהנחה שהוא אכן יהיה ראש הממשלה. נתניהו ימשיך לכהן כראש ממשלה גם מעבר לשנה הבאה. ההערכה שלי היא שלמרות כל הנבואות, המערכת הפוליטית, לפחות הליכודית, תמשיך בדומה להיום גם בשנים הבאות, ללא שינוי".

בראיון מקיף, מפרט ארדן על כמה מתוכניותיו כשגריר באו"ם: "עומדות על הפרק סוגיות עם השלכות קיומיות על ישראל. אמברגו הנשק על איראן עומד לפקוע ב־18 באוקטובר. אם זה יקרה, איראן תוכל לרכוש מטוסים מתקדמים וצוללות. ארה"ב מנסה להאריך את תוקף האמברגו, אבל זה כנראה ייתקל בקשיים במועצת הביטחון".

בנושא החלת הריבונות הוא מציין כי לא קיבל כל הנחיות מראש הממשלה: "אבל הוא מחויב לנושא. הקורונה והבחירות בארה"ב רק עיכבו את התהליך ולא הסירו אותו מסדר היום".

בראיון מסכם ארדן קדנציה בת חמש שנים כשר לביטחון פנים. בין היתר הוא מתייחס לשני ניסיונותיו למנות מועמדים לתפקיד המפכ"ל, שנפסלו על ידי הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה, ולכן אין מפכ"ל קבוע למשטרה קרוב לשנתיים.

ארדן אומר בתקיפות כי: "מי שצריך להסביר למה אין מפכ"ל היום הוא לא אני, אלא השופט גולדברג, יו"ר הוועדה. אין כיום מפכ"ל קבוע למשטרת ישראל בגלל הסטנדרטים ההזויים שמפעילות ועדות לבדיקת מינויים".

כתבות קשורות

ישראל חשפה את סעיד ארג'אני - האיש מאחורי המתקפה על הספינה
עדויות ארכיאולוגיות לרעידת אדמה שמוזכרת בתנ"ך נחשפו לראשונה • צפו
התרסקות המטוס באוקראינה: מיכאל שניצלער בשיר חדש ומרגש "א בריוו"
הישג לסמוטריץ': בעקבות מחאתו - חוק הפקרת החיילים ירד מסדר היום
משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה
צה"ל מודיע: זוהו שלושה שיגורים מלבנון - שני רקטות נפלו בשטח ישראל
עימות חריג בבני ברק: החברא קדישא נגד הסכם העירייה על הקבורה באלעד
המבקר: האמון של יוצאי אתיופיה במשטרה נמוכה מאשר כלל האוכלוסייה
לאחר החלטת היועמ"ש: כתב אישום הוגש נגד זועבי על עבירות זיוף ומרמה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן