צילום: הדס פרוש / Flash90

בכירים במפלגות החרדיות: "יש נכונות מצד כחול לבן לדון במתווה הפשרה"

אופטימיות זהירה: בכירים במפלגות החרדיות טוענים כי בכחול לבן מוכנים לדון במתווה הפשרה. מדובר באישור תקציב דו־שנתי בממשלה ואחר כך אישור תקציב מדינה לשנה אחת בכנסת. אקוניס: "לא יקרה כלום אם יערכו שינויים בהסכמים הקואליציונים בין הצדדים"

ראשי המפלגות החרדיות מגלים אופטימיות זהירה כי יש אפשרות לפתור את משבר התקציב ולמנוע בחירות. כך פורסם הבוקר (חמישי) ב'כאן חדשות'. בכירים בשתי המפלגות החרדיות מבהירים כי בפעם הראשונה יש נכונות מצד כחול לבן לדון במתווה הפשרה שפורסם לפני כשבועיים. מדובר באישור תקציב דו־שנתי בממשלה ואחר כך אישור תקציב מדינה לשנה אחת בכנסת.

ע"פ הדיווח של זאב קם עד לפני כמה ימים שללו בכחול לבן כל שיח סביב המתווה הזה, שבפועל נוטה יותר לעמדת הליכוד – מאחר והאישור בממשלה הוא הצהרתי בלבד והאישור בכנסת הוא מה שחשוב, אך להבנת ראשי המפלגות החרדיות, ישנה כרגע פתיחות בכחול לבן לבדוק את המתווה המדובר ולנסות להגיע להסכמות סביבו.

במקביל, לאחר שאתמול אושר בקריאה טרומית החוק של צביקה האוזר שדוחה את מועד אישור התקציב במאה ימים, ביום שני הקרוב יובא החוק לוועדת הכספים לצורך הכנתו לקריאה ראשונה, במסגרת הניסיונות לדחות את מועד הבחירות.

השר אופיר אקוניס מהליכוד אמר היום כי ישראל אינה צריכה בחירות אלא תקציב ויציבות והוא ממליץ לחבריו במערכת הפוליטית שלא להיערך לבחירות בסתיו. אקוניס אמר בראיון ל'רשת ב" כי הוא כופר בפרשנות שהעילה לבחירות היא סרובו של נתניהו להיפרד מכס השלטון.

לדבריו הסיבה למתיחות הפוליטית עם כחול לבן היא שבליכוד מבינים שהיקף תחלואת הקורונה בגל השני המחייב הערכות כלכלית שונה ותקציב חד־שנתי. אקוניס אמר כי לא יקרה כלום אם יערכו שינויים בהסכמים הקואליציונים שחתם הליכוד עם כחול לבן כדי לאפשר למפלגתו להשפיע על מינוי הבכירים במערכת אכיפת החוק.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו