ארכיון

ממשלת ליטא הודיעה: "מכירים בחיזבאללה כארגון טרור – תאסר כניסתם בגבולותנו"

משרד החוץ בליטא הודיעה הבוקר כי מכירה באופן רשמי בחיזבאללה כארגון טרור. שר החוץ גבי אשכנזי שוחח הבוקר עם שר החוץ הליטאי לינאס לינקביצ'יוס ובירך אותו ההחלטה. אשכנזי הוסיף: "זו החלטה חשובה ומתבקשת וטוב שקיימת הסכמה בקרב רבות ממדינות אירופה בנושא"

ממשלת ליטא הודיעה היום (חמישי) כי הוא מכירה בחיזבאללה כארגון טרור. בהודעת משרד החוץ בליטא נאמר: "לאור מידע שנרכש על ידי מוסדותינו ושותפינו, אנו עשויים להסיק שארגון חיזבאללה משתמש באמצעי טרור המהווים איום על ביטחון מספר לא מבוטל של מדינות, כולל ליטא".

שר החוץ הליטאי לינאס לינקביצ'יוס אמר: "אנו עומדים יחד עם ארצות הברית של אמריקה, גרמניה, בריטניה, הולנד, כמו גם מדינות אחרות שהגיעו לאותה מסקנה. אנו מעריכים את שיתוף הפעולה המוצלח בין סוכנויות הביטחון הלאומיות הליטאיות והישראליות. אנו מודים למוסדות אלה על עבודתם המשמעותית בסיוע להבטיח את שלומם של אזרחינו".

בהודעה הרשמית של משרד החוץ ציינו כי "נאסר הכניסה לליטא לאנשים הקשורים לחיזבאללה. ההחלטה שקיבלה מחלקת ההגירה של הרפובליקה של ליטא התבססה על המידע על פעילויותיהם של הרשומים בחיזבאללה המהווים איום על האינטרסים של הביטחון הלאומי הליטאי. האיסור תקף ל -10 שנים".

שר החוץ לינקביצ'יוס הבהיר: "חשוב לציין כי אנו תומכים באנשי לבנון השלווים ורצונם כי ארצם תבצע רפורמות נחוצות. ליטא סיפקה לאחרונה 50,000 אירו של סיוע הומניטרי ללבנון, בעקבות הפיצוץ בנמל ביירות לפני כשבוע"

שר החוץ גבי אשכנזי התייחס להחלטה של ליטא ואמר: "מברך את ממשלת ליטא על ההחלטה להכיר בארגון חזבאללה, על כל זרועותיו, כארגון טרור. מדובר בהחלטה אמיצה וחשובה לשמירה על היציבות האזורית. אני קורא לכל מדינות אירופה להצטרף להחלטה ולהוציא את ארגון הטרור מחוץ לחוק"

אשכנזי שוחח הבוקר עם שר החוץ לינקביצ'יוס וברך אותו על החלטת ממשלת ליטא להכיר בארגון חיזבאללה, על כל זרועותיו, כארגון טרור. אשכנזי אמר: "ארגון חזבאללה הוא ארגון טרור שהשליט טרור בחלקים נרחבים בלבנון והפך אותם לאזורי חסות איראנים תוך שהוא לוקח את אזרחי לבנון, כלכלתה והמערכת הפוליטית שלה כבני ערובה".

השר אשכנזי הוסיף: "אני מבקש להודות לליטא על החלטתה להכיר בארגון, על כל זרועותיו כארגון טרור. החלטה זו חשובה ומתבקשת וטוב שקיימת הסכמה בקרב רבות ממדינות אירופה בנושא. אני קורא לכל מדינות אירופה, כמו גם לאיחוד האירופי, להצטרף להחלטה זו ולהבין כי מדובר בארגון טרור מסוכן וחסר מעצורים הממשיך בניסיונותיו להוציא לפועל פיגועים ברחבי העולם בשליחותה ומימונה של איראן. אני רוצה להודות לאנשי משרד החוץ ומערכת הביטחון שהובילו פעילות בין סוכנותית להשלמת המהלך"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *