צילום: דוד כהן / Flash90

ליצמן: "ללא פתרון לתקציבי הישיבות, נתנגד להצעות חוק של הקואליציה"

שר הבינוי והשיכון התייחס להחלטה של יהדות התורה שלא לתמוך בחוק לדחיית תקציב המדינה ואמר: "היה מספיק זמן להסדרת העיכוב בתקציבי הישיבות וזה לא נעשה עד עכשיו. אין סיבה שנתמוך אוטומטית בכל הצעה של הקואליציה בעוד שסכנת קיום מרחפת על עולם הישיבות”

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן אמר הבוקר (חמישי) בראיון ל'המודיע' כי "בישיבת סיעת יהדות התורה שכונסה לקראת ההצבעה בכנסת בחוק דחיית מועד הגשת התקציב שיזמה סיעת דרך ארץ במטרה לדחות את הקץ לבחירות, הוחלט כי יש להתנגד לחוק המוצע, כאקט מחאה על שלא סודרה בעיית תקציב הישיבות למרות הבטחות שונות מצד נציגי הקואליציה".

”כל עוד לא יימצא פתרון לתקציבי הישיבות נצטרך להתנגד להצעת חוק מסויימות גם אם הן של הקואליציה” אמר ליצמן והוסיף כי ”היה מספיק זמן להסדרת העיכוב בתקציבי הישיבות וזה לא נעשה עד עכשיו. אין סיבה שנתמוך אוטומטית בכל הצעה של הקואליציה בעוד שסכנת קיום מרחפת על עולם הישיבות”.

השר ליצמן הבהיר כי בין כה ההצעה היתה עוברת כך שאין כאן סכנה מצידנו להוביל לבחירות וכי היהדות החרדית כמו כל אזרחי ישראל אינם זקוקים למערכת בחירות מיותרת בתקופה קשה זו, אך מחובתנו להביע מחאה רבה על ההתנהלות במטרה להביא לפתרון מעשי ומיידי לבעיית תקציבי הישיבות שאינם סובלים דיחוי.

שר הבינוי התייחס גם לדברים של ח”כ אביגדור ליברמן יו"ר ישראל ביתנו שאיים על החרדים באמרו "לא לעולם חוסן, כעת אתם חזקים אבל העולם עגול ונגיע למעלה ונעשה מה שצריך לעשות". ליצמן אמר כי על זה נאמר כל כלי יוצר עלייך לא יצלח. "לאורך כל הדורות ניסו רבים לפגוע ולהכות בשומרי התורה והמסורה, אך נצח ישראל לא ישקר ובחסדי שמים נשארנו חזקים ודבקים באמונתנו ובאורחות חיינו. זו הסיבה שגם אם נגזר עלינו ללכת לבחירות היהדות החרדית תדע להגן על נפשה מול כל איום מסוג ליברמן".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן