צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

נתניהו לשר היווני: "רואים בחומרה כל פעולה תוקפנית של טורקיה בים התיכון"

ראש הממשלה נפגש עם שר החוץ של יוון: "אנחנו רוצים להמשיך ולהרחיב את הקשרים הכלכליים שלנו, וכמובן את קשרי התיירות והעסקים. נשוחח על זה בשמחה, ואני שמח לראות שיוון מצליחה". עוד הוסיף: "אינטרסים גיאופוליטיים משותפים של שתי מדינות דמוקרטיות במזרח הים התיכון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם שר החוץ של יוון ניקוס דנדיאס, בלשכת רה"מ בירושלים. "טוב מאוד לראות אותך, אנא מסור לראש הממשלה מיצוטאקיס את הערכתי. הביקור שלך בארץ הוא ביטוי נוסף לחברות הנפלאה בין ישראל ליוון, שאמנם לקח זמן לרקום אותה, אך כעת היא מתרחבת לכל כיוון", אמר נתניהו.

עוד הוסיף כי "הכיוון הראשון הוא, אינטרסים גיאופוליטיים משותפים של שתי מדינות דמוקרטיות במזרח הים התיכון. כמובן שאנו רואים בחומרה כל פעולה תוקפנית במזרח הים התיכון מצד גורם כלשהו, כולל טורקיה. שנית, אנחנו רוצים להמשיך ולהרחיב את הקשרים הכלכליים שלנו, וכמובן את קשרי התיירות והעסקים. נשוחח על זה בשמחה, ואני שמח לראות שיוון מצליחה".

"תמיכה מלאה": ישראל הודיעה כי היא תומכת במאבק של יוון נגד טורקיה

שר החוץ גבי אשכנזי אירח הבוקר את מקבילו היווני, שר החוץ ניקוס דנידיאס בלשכתו בירושלים. בפגישה בין השרים עלו נושאים שעל סדר היום המדיני בין שתי המדינות בהם יחסי הידידות החמים בין ישראל ויוון, חשיבות פתיחת יוון לתיירות ישראלית בעידן הקורונה וחשיבות היחסים הבילטראליים, הטרילטראליים (עם קפריסין) והאזוריים, כמו גם האינטרסים אותם חולקות המדינות.

ממשרד החוץ נמסר כח לאור חשיבות נושא פתיחת השמיים וחידוש התיירות בין המדינות, סוכם כי משרדי החוץ של המדינות יגבשו מתווה מוסכם שיאפשר כניסת תיירים ואנשי עסקים ישראלים ליוון בעידן הקורונה. בפגישה ציינו השרים את חשיבות רבה הן לישראל והן ליוון בפיתוח נוסף של היחסים הבילטראליים בין המדינות בתחומי החדשנות, המסחר, התיירות והאנרגיה (כולל ה-eastmed והכבל החשמלי).

שני השרים דנו בהתפתחויות האזוריות, באתגרי היציבות והשגשוג של אזור הים התיכון. השרים דנו גם בהמשך שיתוף הפעולה והעמקת הקשרים האסטרטגיים והמדיניים בין המדינות בהקשרים האזוריים והגלובליים. שר החוץ היווני הזמין את עמיתו הישראלי לקיים ביקור גומלין ביוון. השר אשכנזי נענה להזמנה והביקור יתקיים בעתיד הקרוב, במועד שיתואם בין משרדי החוץ.

שר החוץ, גבי אשכנזי, אמר בתום הפגישה כי "אני מברך על החלטת יוון לאפשר תיירות מישראל ביוון בעידן קורונה. החלטה זו מבטאת את הקשר החם בין המדינות והרצון המשותף לחזור לשגרת חיים נורמלית בעידן הקורונה ומקווה שמדינות אירופיות נוספות יאמצו גם הם החלטה זו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *