מוחמד בן זאיד עם הנשיא טראמפ. צילום ארכיון: האיחוד האמירויות

האיחוד האמירויות: "החלטנו על צעד זה על מנת להביא להפסקת תוכנית הסיפוח"

יורש העצר של איחוד האמירויות: "סיכמתי עם טראמפ ונתניהו על מפת דרכים שתוביל לנורמליזציה בין ירושלים לבין אבו דאבי - תמורת עצירת הסיפוח". שר החוץ של האמירויות: אילו "הסיפוח הישראלי", שלו הסכימה וושינגטון במסגרת "עסקת המאה", היה יוצא לפועל, לא היה סיכוי לשלום באזור. נשיא מצרים: "הסכם למען השגשוג והיציבות באזורנו"

יורש העצר של איחוד האמירויות, מוחמד בן זאיד, אמר היום (רביעי) כי סיכם עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ועם ראש הממשלה בנימין נתניהו על מפת דרכים שתוביל לנורמליזציה בין ירושלים לבין אבו דאבי – תמורת עצירת הסיפוח. הוא פרסם את ההודעה בחשבון הטוויטר, הן בערבית והן באנגלית, בהמשך להודעות שפרסמו טראמפ ונתניהו בטוויטר.

שר החוץ של האמירויות, אנוואר קרקאש, אמר כי אילו "הסיפוח הישראלי", שלו הסכימה וושינגטון במסגרת "עסקת המאה", היה יוצא לפועל, לא היה סיכוי לשלום באזור. שגרירות האמירויות בוושינגטון מסרה אחרי ההודעה כי "ההחלטה של היום היא ניצחון הדיפלומטיה והאזור והתקדמות בקשרים בין הערבים לבין הישראלים".

השר קרקאש הוסיף כי "ישראל מחוייבת להקפיא את התוכנית לסיפוח שטחים פלסטינים. איחוד האמירויות החליטה על צעד זה על מנת להביא להפסקת תוכנית הסיפוח. איחוד האמירויות הדגישה תמיד את השארת גשרי תקשורת פתוחים לטובת הסוגיה הפלסטינית ואיחוד האמירויות תפתח את קשריה על מנת למצוא פיתרון לסוגיה הפלסטינית".

גורמים בכירים באיחוד האמירויות אמרו לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי "סיפוח היה שם סוף לכל תקווה לשלום באזור". הוא הוסיף כי "עצתנו לצד הפלסטיני תמיד הייתה לשמור על ערוצי התקשורת והמשא ומתן פתוחים". גורם בכיר באמירויות הבהיר עוד כי אין שום מחשבה על פתיחת שגרירות בירושלים.

נשיא מצרים עבד אלפתאח א סיסי בירך את הצעד ואמר: "אני מעריך את המאמצים של אלו שהגיעו להסכם הזה במטרה להגשים את השגשוג והיציבות לאזורינו". א-סיסי התייחס בטוויטר להתפתחויות וכתב כי "עקבתי מקרוב ובהערכה רבה אחר ההצהרה המשותפת לארה"ב, איחוד האמירויות וישראל על ההסכם לעצור את הסיפוח הישראלי של האדמות הפלסטיניות ולנקוט צעדים שמטרתם להחיל שלום במזרח התיכון. אני מביע את הערכתי לכל הפועלים על ההסכם הזה למען השגשוג והיציבות באזורנו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *