מלך בחריין חמד בן עיסא אָאל ח'ליפה. צילום: ויקיפדיה

גורם ישראלי: בחריין צפויה להיות המדינה הבאה שתכונן קשרים רשמיים עם ישראל

גורם אמריקני בריאיון לעיתון פלסטיני: "בחריין ועומאן יצטרפו לאמירויות וינרמלו את היחסים עם ישראל בעתיד הקרוב". בחריין בירכה על ההסכם ובהודעה רשמית מטעמה נמסר כי "ההסכם בין ישראל לאמירויות מחזק את הסיכויים לשלום. אנו מצפים למאמצים נוספים על מנת להגיע לפתרון כולל וצודק עבור הפלסטינים"

גורם ישראלי אמר הערב כי בחריין צפויה להיות המדינה הבאה שתכונן קשרים רשמיים עם ישראל – כך דווח ב'כאן חדשות'. גם גורם אמריקני אמר בריאיון לעיתון פלסטיני כי "בחריין ועומאן יצטרפו לאמירויות וינרמלו את היחסים עם ישראל בעתיד הקרוב". בנוסף, מקורות "יודעי דבר" בוושינגטון אמרו לאתר האינטרנט של העיתון הפלסטיני כי גם סודאן תצטרף בקרוב לאמירויות.

בחריין אף פרסמה הודעה רשמית בה היא מברכת על הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות: "ההסכם בין ישראל לאמירויות מחזק את הסיכויים לשלום. אנו מצפים למאמצים נוספים על מנת להגיע לפתרון כולל וצודק עבור הפלסטינים".

ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, אמר מוקדם כי ייתכן הסכם נוסף בין ישראל למדינה ערבית בקרוב. "סיכוי טוב שמדינה נוספת תגיע להסכם עם ישראל בימים הקרובים", אמר קושנר בהצרה שמסר לעיתונאים בבית הלבן בעניין ההסכם שנחתם בין איחוד האמירויות לישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "תמיד האמנתי שזה אפשרי, ועל כן השקעתי בטיפוח היחסים עם מדינות מובילות בעולם הערבי והמוסלמי. עשיתי זאת באופן עקבי, צעד אחר צעד במשך השנים. בין היתר ביקרתי בעומאן, נפגשתי עם נשיא סודן, וקיימתי מגעים מדיניים, בכל המרחב, שהשתיקה עדיין יפה להם. הובלנו שינוי עצום בקשרים שלנו עם מדינות האזור והיום השינוי הזה מבשיל להסכם שלום רשמי עם איחוד האמירויות הערביות".

"ההסכם הזה מלמד על השינוי הדרמטי שחוללנו במעמדה של ישראל במזרח התיכון. בעוד שבמשך עשרות שנים ישראל צוירה כאויב, כמקור של אי-היציבות במזרח התיכון – היום מדינות רבות מאוד רואות בישראל בעלת-ברית אסטרטגית ליציבות, לביטחון, לקידמה וגם לשלום. ואני מבקש לומר לכם: יהיו מדינות ערביות ומוסלמיות נוספות שיצטרפו למעגל השלום איתנו. כולנו, אזרחי המדינות המתונות במזרח התיכון, עומדים בחזית אחת למען הקידמה ובחזית אחת נגד הכוחות הקיצוניים שמאיימים עלינו ועל שלום העולם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *