טראמפ בבית הלבן. צילום: דוברות הבית הלבן

שרים בליכוד: "לא נוותר על הריבונות – היעד הזה חיוני לקיומנו וזה יקרה"

אחרי שנשיא ארה"ב אמר כי נושא החלת הריבונות "ירד כרגע מהשולחן": בכירים הליכוד ממשיכים גם הבוקר להבהיר כי במפלגה לא מתכוונים לוותר על הריבונות ביו"ש.שר ההתיישבות: אנחנו לא יכולים לוותר על חבלי המולדת בגלל נורמליזציה. אנחנו יכולים להיענות זמנית לבקשה האמריקאית"

הסכם הנורמליזציה עם איחוד האמירויות הערביות: בתגובה להצהרת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שאמר במהלך הלילה כי "הסיפוח ירד מהפרק", שרים בכירים בליכוד טענו הבוקר (שישי) כי המהלך ייצא לדרך בהמשך, וכי במפלגה לא מתכוונים לוותר עליו.

שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר בראיון ל'רשת ב" כי "זה לא יורד מהפרק. נתניהו גם הבהיר שהוא נשאר מחויב לזה, אבל הוא תמיד אמר שזה יהיה רק בתיאום עם האמריקנים. אני יכול להבין את התלונות, אך יש פה אירוע היסטורי שישרת את מדינת ישראל לדורות".

שר ההתיישבות צחי הנגבי אמר בראיון ל'גלי צה"ל' כי "נודע לי על הסכם השלום ודחיית הסיפוח מהתקשורת". על החלת הריבונות אמר הנגבי: "ישראל לא יכולה לוותר על החלום הזה, כי בסוף היעד הזה חיוני לקיומנו. בוודאי שהיעד הזה יתקיים. כרגע זה לא הפרק כי העדפנו להגיע להסכם שלום חיוני עם איחוד האמירויות, אבל זה יהיה על הפרק. אנחנו לא מוותרים, זה יקרה".

כשנשאל מתי זה יקרה, אמר: "אני לא יכול לומר, יכול להיות שבעוד מספר חודשים. הדבר החשוב הוא האחיזה ביהודה ושומרון, ואת זה אנחנו עושים באופן יומיומי. אנחנו מחזקים אותה כבר עשרות בשנים. מה שירד מהפרק זה סכנת הריבונות הפלסטינית. מה שצריך זה לחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון. אנחנו לא יכולים לוותר על חבלי המולדת בגלל נורמליזציה. אנחנו יכולים להיענות זמנית לבקשה האמריקאית".

כזכור, גם שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס אתמול לדחייה של החלת הריבונות ואמר כי "ריבונות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן חשובה לעם בישראל לא פחות. אסור שנורמליזציה תדחק את החלת החוק הישראלי. הבטחנו ל 1.3 מיליון מצביעי הליכוד ריבונות ועלינו לעמוד בהבטחתנו".

בכיר המפלגה ח"כ גדעון סער אמר כי הוא "‏מברך על ההסכם עם איחוד האמירויות. מה שירגש אותי זה כשנזכה להחיל את החוק הישראלי על ההתיישבות היהודית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן".

יו״ר הקואליציה ח״כ מיקי זוהר כתב בחשבון הטוויטר שלו: "בירכתי את ראש הממשלה על ההישג המדהים והבעתי בפניו את דאגתי לעניין החלת הריבונות משום שמדובר בהזדמנות הסטורית שאסור לנו לפספס. לשמחתי תשובתו היתה ברורה: "אין שינוי בתוכנית שלנו להחיל ריבונות בתיאום עם ארה״ב. אני זה שהבאתי אותה לשולחן ואני לא מוותר עליה". ההסכם ההיסטורי עם איחוד האמירויות חשוב מאוד אך לא נוכל להסכים לוותר על החלת הריבונות בארצנו".

 

טראמפ על ההסכם ההיסטורי: "הסיפוח ירד כרגע מהשולחן, זה ויתור גדול מצד ישראל"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *