צילום: דובר צה"ל

כוכבי לראשי העוטף: "מאמין שבעקבות הצעדים שעשינו – טרור הבלונים ייעצר בימים הקרובים"

על רקע התגברות טרור הבלונים, הרמטכ"ל שוחח עם ראשי רשויות בעוטף עזה, סייר הבוקר באחד ממוקדי השריפות וקיים הערכת מצב עם מפקדים בשטח. 15 שריפות פרצו משעות הבוקר ברחבי עוטף עזה ובשעה האחרונה נשמעים פיצוצים רבים של בלוני נפץ בשמי העוטף

הרמטכ"ל אביב כוכבי שוחח היום (שישי) עם ראשי הרשויות בעוטף עזה ואמר להם שהוא מאמין שטרור הבלונים שהתגבר בשבוע האחרון ייעצר בימים הקרובים בעקבות הצעדים שנעשים ונעשו במספר מישורים. כוכבי סייר הבוקר באחד ממוקדי השריפות וקיים הערכת מצב עם מפקדים בשטח. שיחה עם ראשי הרשויות בעוטף עזה אמר הרמטכ"ל כי הוא מבין את התחושות של התושבים.

כוכבי אמר כי צה"ל הגיב תגובה ראויה לטרור הבלונים. צה"ל תקף השבוע כמה פעמים יעדי חמאס בתגובה לאותם שיגורים גוברים. כזכור, פרט לתגובה הצבאית, שר הביטחון בני גנץ הורה על סגירת מעבר כרם שלום, למעט צרכים הומניטריים, וכן על עצירת הכנסת הדלקים לעזה. כמו הוחלט לצמצם את הדיג מ-15 מיילים ל-8 מיילים ימיים.

מטוסי קרב, מסוקי קרב וטנקים של צה"ל תקפו הלילה מוצב של מערך ההגנה האווירית של חמאס, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של ארגון הטרור חמאס. בישראל מסרו כי "התקיפה בוצעה בתגובה להפרחות בלוני הנפץ ובלוני התבערה משטח רצועת עזה לשטח ישראל במהלך השבוע האחרון. צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

15 שריפות פרצו משעות הבוקר (שישי) ברחבי עוטף עזה ובשעה האחרונה נשמעים פיצוצים רבים של בלוני נפץ בשמי העוטף. ראש המועצה האיזורית שדות נגב תמיר עידאן אמר כי "ממדי השריפה ממחישים את ההרס והנזק הרב שנגרם כתוצאה מהפרחת "רק בלון" שאנשי החמאס מבצעים בתקופה האחרונה מרצועת עזה לעבר יישובי העוטף והמועצה האזורית שדות נגב בפרט. אנו קוראים ומצפים מראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל לתגובת נגד חזקה, מדויקת וכואבת כנגד ראשי חמאס וארגוני הטרור שמנסים לפגוע בחיי התושבים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *