נסראללה מאיים על ישראל: "אתם צריכים לחכות לתגובה – זה עניין של זמן"

מזכ"ל חיזבאללה גינה את הסכם נרמול היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות: "עשו שירות בחירות אישי לטראמפ, וגם שירות אישי ולצורכי בחירות לנתניהו". בנוגע לפיצוץ בביירות אמר: "אם ישראל עמדה מאחוריו - היא תשלם את המחיר"

מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה, חסן נסראללה, התייחס להסכם המתגבש בין ישראל לאיחוד האמירויות, ואמר כי הוא לא היה מופתע ממנו. "היחסים קיימים מזמן", אמר נסראללה. "מטוסים ופוליטיקאים באים והולכים, כמו גם שיתופי פעולה כלכליים ומאבק בקורונה, אבל נראה שיש צורך אמריקני להפוך את היחסים האלה לפומביים".

"ההסכם בא על מנת להביא הישג מדיני לטראמפ לקראת הבחירות שלו", הצהיר. "עד הבחירות בארה"ב טראמפ ימשיך לחלוב את המשטרים במפרץ מבחינה כספית ודתית, לטובתו ולטובת נתניהו. הערבים והפלסטינים לא צריכים להצטער על הסכם זה, מכיוון שכל מה שהיה מתחת לשולחן הופך עכשיו להיות על השולחן. זה ייצב את השורות בין התומכים בהתנגדות, וינקה מתוכם את אלה הפועלים נגדה".

הוא הוסיף כי "על ישראל להמשיך ולחכות" לתגובת חיזבאללה על הרג מחבל הארגון בתקיפה בסוריה, שיוחסה לישראל בחודש שעבר. לדבריו, ההחלטה להגיב עומדת בעינה, וחלק מהתגובה הוא הלחץ שנוצר בצד הישראלי בשבועות האחרונים. "מה שהיה מהיום הראשון הוא חלק מהעונש, הצבא נמצא בכוננות בגבול שלושה שבועות, עצר אימונים ותנועה רבה באזור הגבול בציפייה לתגובה של ההתנגדות".

המשך נאומו של נסראללה עסק בפיצוץ בנמל ביירות בשבוע שעבר. מזכ"ל חיזבאללה, שכבר ניסה בסוף השבוע הקודם להדוף כל ניסיון להאשים את הארגון באסון, שב היום על הדברים, תוך ניסיון לחזק את נרטיב "האשם מבחוץ". "אנחנו לא נדרשים לתת דין וחשבון כלל על האסון", אמר. "איננו יכולים לקחת אחריות על ביטחון הפנים. עכשיו גם ה-FBI מסייע בחקירה. לכן, אם ישראל קשורה בפיצוץ – ייתכן שלא נגיע לחקר האמת. אם אכן ישראל עמדה מאחורי זה – היא תשלם מחיר".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *