אחרי ההסכם: איחוד האמירויות הסירה את חסימת השיחות והגלישה לישראל

מהיום בני הקהילה היהודית באיחוד האמירויות יוכלו לגלוש באתר JDN: משרד התקשורת במדינה הסיר את החסימה בשיחות בינלאומיות, וכן את ההגבלה על גלישה באתרים ישראלים. השר אקוניס: "מדובר בהסכם היסטורי שיזניק את הכלכלה הישראלית"

לקראת ההסכם העתידי שצפוי להיחתם ופתיחת השמיים, פתחה הבוקר (ראשון) איחוד האמירויות את התקשורת הטלפונית בין המדינות וכן את הגישה לאתרים ישראלים שונים שהיו חסומים. כך בעצם אזרחי המדינה יוכלו לגלוש לאתרים בעלי הסיומת co.il, כמו אתרי חדשות, וכן לחייג ישירות לארץ.

עד כה, לתושבים באיחוד האמירויות הושמעה הודעה מוקלטת בערבית ובאנגלית לפיה לא ניתן להתקשר למספרים עם קידומת +972 (הקידמות הבינלאומית של ישראל). עם השנים, השיחות ברשת הפכו את הפעולה לפשוטה יותר, על אף שלעיתים גם דרכים אלו נחסמו.

מוקדם יותר היום דווח שרשתות סלולר ישראליות כבר החלו במו"מ עם חברות מקומיות כדי לאפשר לתיירים ישראלים לטייל במדינה. "מברך את איחוד האמירויות על הסרת החסימות", בירך הבוקר שר התקשורת יועז הנדל. "הזדמנויות כלכליות רבות ייפתחו כעת, וצעדים בוני אמון אלו הם צעד חשוב לקידום האינטרסים של המדינות. סאלם עליכום".

זמן קצר לאחר הודעת איחוד האמירויות, הודיעו מפעילות סלולר ישראליות כבר כבר החלו במגעים עם חברות תקשורת במדינה. החברה הראשונה שהודיעה על מימוש הצעד היא הוט, שבישרה על זמינות של חבילת גלישה באיחוד האמירויות. פרטנר ופלאפון מסרו כי הן מקיימות משא ומתן מתקדם עם מפעילות תקשורת מקומיות. פרטנר הודיעה כי החבילה תהיה זמינה כבר בטיסה הראשונה למדינה.

בתוך כך, השר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס כינס הבוקר את צוות משרדו בכדי לדון בהיבטים האופרטיביים הנובעים מכינון היחסים הרשמיים בין ישראל לאיחוד האמירויות. השר אקוניס קיבל סקירה רחבה אודות האפשרויות האסטרטגיות לשיתופי פעולה בתחומי מדע, אנרגיה, חקלאות, טכנולוגיה, תיירות, ועוד. השר הנחה את אנשי המשרד לפעול כבר בימים הקרובים למיקוד המיזמים והפעילויות שניתן יהיה לקדם מיידית בפעילות אזורית משותפת, תוך התייחסות לשותפות אזוריות חשובות נוספות.

השר אמר בדיון כי "ההסכם עם איחוד האמירויות יזניק את הכלכלה הישראלית, ויביא להזדמנויות פיתוח משמעותיות רבות בתחומי האנרגיה הסולארית, טכנולוגיה, חקלאות מתקדמת ותחומים נוספים. נפעל במלוא המרץ והמחויבות על מנת למנף את ההסכם המתגבש, לתועלת שני העמים והאזור כולו. עלינו להיערך לחתימת הסכמים נוספים בתקופה הקרובה עם מדינות נוספות – דבר שיביא בראש ובראשונה חיזוק משמעותי לכלכלה הישראלית בכל היבטיה".

"המשרד לשיתוף פעולה איזורי ערוך ומוכן לחתימה על ההסכמים בוושינגטון במהלך חודש ספטמבר וכינון היחסים הדיפלומטיים. מרגע החתימה, המשרד יוביל, יזום ויתאם את כל המיזמים ושיתופי הפעולה בין שתי המדינות ומיזמים טרילטרליים", דברי השר לשיתוף פעולה אזורי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן