צילום: תומר נויברג / Flash90

שר הכלכלה עמיר פרץ: "אני פוגש ח"כים ומקיים איתם שיחות על הנשיאות"

המירוץ לנשיאות: שר הכלכלה והתעשייה ח"כ עמיר פרץ מאשר הבוקר את הדיווחים לפיו הוא מתכנן להתמודד לתפקיד 'נשיא המדינה'. פרץ הוסיף כי מוקדם להספיד את מפלגת העבודה: "אמשיך לשלב בעבודתי את הנושאים הכלכליים, עם מחשבה על העתיד - תפקיד הנשיא הוא תפקיד חשוב"

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ אישר הבוקר (שני) בראיון ל'רשת ב' כי הוא בוחן את האפשרות להתמנות לתפקיד נשיא המדינה. "אני בהחלט פוגש ח"כים רבים וכאשר אנחנו מקיימים דיונים על כל הנושאים, בעיקר על ההתמודדות עם האתגרים של מדינת ישראל, אני גם מקיים איתם שיחות על הנשיאות ועל הבחירות שיתקיימו בעוד 10 חודשים".

"אני בהחלט חושב שאחד הנושאים המרכזיים שעומדים בפני עם ישראל ובפני אזרחי ישראל, כל הדתות, כל העדות, זה באמת איחוי הקרעים בתוך העם". כאשר נשאל האם הוא האיש הנכון לעשות זאת השיב: "אני חושב שאני יכול לעשות זאת מתוקף ניסיוני והיכרותי הרבה, אך יחד עם זאת, כל דבר בעתו".

פרץ אמר כי מוקדם להספיד את מפלגת העבודה. "אמשיך לשלב בעבודתי את הנושאים הכלכליים, עם מחשבה על העתיד – תפקיד הנשיא הוא תפקיד חשוב", אמר.

כזכור, לפני מספר שבועות דווח ב'כאן חדשות' כי חברי כנסת במפלגות החרדיות מספרים שיו"ר מפלגת העבודה, השר עמיר פרץ, החל לשבת איתם בשיחות שכנוע אינטנסיביות בבקשה שייבחרו בו לתפקיד נשיא המדינה.

לדבריהם, השר פרץ אמר כי בכוונתו להתמודד על התפקיד. על אף הכחשותיו של השר בנושא וטענתו כי הוא אינו מתמודד לתפקיד חברי כנסת מהמפלגות החרדיות טוענים כי פרץ החל לקבוע שורה של פגישות בנושא ובהן הוא מסביר כי הוא היחיד שיוכל לאחד את העם, לשמור על ממלכתיות וגם טוען שהוא מקובל על רוב המפלגות.

ע"פ הדיווח של העיתונאי זאב קם, מי שהחל להגיע בשבועות האחרונים יותר ויותר לכנסת ומקיים גם הוא שיחות עם חברי הכנסת, הוא השר וחבר הכנסת לשעבר, יצחק הרצוג יו"ר הסוכנות היהודית. גם הוא בודק מול חברי כנסת את סיכוייו להיבחר לתפקיד נשיא המדינה.

הבחירות לנשיאות צפויות להיערך בחודש יוני 2021, כשהנשיא ראובן ריבלין צפוי לסיים את כהונתו בת שבע השנים בחודש יולי 2021. מועד הבחירות ייקבע על ידי נשיאות הכנסת ה-23, אז תתכנס מליאת הכנסת ותבחר בהצבעה חשאית מאחורי פרגוד את הנשיא ה-11 של מדינת ישראל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו