צילומסך: לע"מ

אדלשטיין בסיור בשומרון: "לא תקום מדינה פלסטינית אנחנו נחיל את הריבונות בפועל"

שר הבריאות יולי אדלשטיין וראש מועצת שומרון יוסי דגן חנכו הבוקר קו ייצור למסכות המגינות מנגיף הקורונה במפעל בשומרון. שר הבריאות אדלשטיין: "לא תקום מדינה פלסטינית אנחנו נחיל את הריבונות בפועל". דגן: "נתניהו אל תסתתר מאחורי הסינר של קושניר. מכרת את יו"ש בשביל כרטיס טיסה לאבו דאבי"

שר הבריאות יולי אדלשטיין וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן חנכו הבוקר קו ייצור למסיכות המגינות מנגיף קורונה. במפעל, "סופרגום" שבאיזור התעשייה ברקן החלו הבוקר לייצר מסיכות כחול לבן שישווקו למשווקים ישראלים ואף לחו"ל.

שר הבריאות אדלשטיין התייחס במהלך הסיור לעניין הריבונות וחשיבותה גם בביצור המפעלים החשובים ביו"ש ואמר כי "תושבי יהודה ושומרון מגינים על אזרחי ישראל ביטחונית, וכמו שאתם רואים כאן במפעל מגנים גם מהבחינה הבריאותית".

"פעם אמרו יש״ע זה כאן. היום אני אומר מדינת ישראל זה כאן אני לא צריך אף אחד כדי לדעת זאת", אמר אדלשטיין. "לא ירחק היום שנחיל רשמית את החוק הישראלי על השמרון, על בנימין ועל יהודה. בינתיים אנחנו מחילים את הריבונות בפועל".

שר הבריאות הוסיף: "אנחנו חייבים לבנות בכל מקום, אנחנו חייבים לתת לכל ילדה וילד בשומרון את הזכויות המלאות שיש לילדים בתל אביב, אנחנו חייבים לשמור על המשפחות שנמצאות פה ומגשימות ציונות. אנחנו נספח במעשים, לא בדיבורים, לא בהצהרות, לא בהבטחות".

לסיום אמר אדלשטיין: "במפעל סופרגם בברקן, כמו בעוד הרבה מפעלים אחרים, עובדים גם הרבה פלסטינים. הנוכחות שלנו עוזרת גם להם. מדינה פלסטינית היא מדינת טרור כלפי אזרחי ישראל וכלפי ערביי הרשות הפלסטינית ביחד. כל עוד אני בממשלה לא תקום מדינה פלסטינית".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר בדבריו: "אנחנו בנינו פה איזור תעשייה מפואר, לא ביקשנו רשות מהממשל האמריקאי, אנחנו מייצרים פה מסיכות עבור כל מדינת ישראל, 10 מליון מסכות בחודש, לא ביקשנו אישור מאף גורם אמריקאי. חיים פה מאות אלפי ישראלים, ואף אחד שעבר לגור פה לא ביקש אישור מגראד קושניר, וכך אנחנו צריכים לעשות גם את הריבונות".

דגן תקף בחריפות את ראש הממשלה נתניהו ואמר כי "מכירת יהודה ושומרון תמורת כרטיס טיסה לאבו דאבי או היתר מכירת נשק לאמריקאים לאיחוד האמירויות בכדי להציל את טראמפ היא כשל ערכי מהממדרגה הראשונה".

ראש המועצה האזורית שומרון הוסיף: "אם אכן נכון שראש הממשלה מתכוון לעגן ב'מזכר הבנות' הקובע שהדרך היחידה לפתרון העימות בין הפלסטינים לישראל תהיה על פי חזון טראמפ. זוהי שערורייה ואנחנו דורשים הכחשה מפי ראש הממשלה".

"זהו מחטף מאחורי גבו של המחנה הלאומי להכניס את המדינה הפלסטינית בדלת האחורית", אמר דגן. "אני אומר לראש הממשלה כשתסתובב בכדי לבקש את עזרת המחנה הלאומי, לאחר שהאברמוביצים והאופנהיימרים ייעלמו – לא תמצא דבר".

"נתניהו הוא ראש הממשלה שלי. אותו בחרתי", סיים דגן את דבריו. :אל תסתתר מאחורי הסינר של קושניר בגין לא הסתתר מאחורי הסינר של החתן של רייגן האחריות לקריסת את היעדים המדיניים החשובים של מדינת ישראל היא עליך" כל יהודה ושומרון תהיה תחת ריבונות ישראלית. אנחנו אף פעם לא וויתרנו ואנחנו אף פעם לא נוותר על ארץ ישראל".

יניב חדד, מנכ"ל סופרגום אמר: "פתיחת קו המסיכות הכירורגיות היא אבן דרך משמעותית בהתמודדות מדינת ישראל עם מגיפת הקורונה. הקו החדש מאפשר למערכת הבריאות אספקת מסיכות מלאה ללא תלות בייבוא תוך שמירה על ייצור מסיכות באיכות הגבוהה ביותר. למרות זאת, לצערי מרבית משרדי הממשלה והארגונים הגדולים מעדיפים לרכוש תוצרת חוץ. על מדינת ישראל במיוחד בשעה זו לשמור על ייצור כחול-לבן , תוך שמירה על טובתו ובריאותו של הציבור הישראלי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *