צילום: דובר צה"ל

כוכבי: "פעולתו של כוח יוניפי"ל אינה אפקטיבית במתכונת הנוכחית" • צפו

הרמטכ"ל על המצב הביטחוני בצפון: "בנושאי ביטחון אין ממשלה בלבנון. היא כנועה ומתבטלת בפני חיזבאללה, ואפשרה לו לרוקן מתוכן את החלטה 1701. ממשלת לבנון אפילו מפריעה למילוי משימותיו של יוניפי"ל - ובדיוק כפי שלא עשתה דבר עם מצבורי האמוניום כך היא חסרת מעש מול עשרות אלפי הטילים הנמצאים בכפרים, מתחת לבניינים ובמחסנים שבאזורי המגורים"

הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס היום (שלישי) למצב הביטחוני בצפון ואמר כי "דוגמה מובהקת להשתלטות האויב על העומק היא חזבאללה, שהפך לצבא טרור, הפועל בביירות ובבקעא בנוסף לכל דרום לבנון. הוא מפר ברגל גסה את הדין הבין לאומי, ואת החלטה 1701 של מועצת הביטחון. הוא ממשיך להתעצם, להתחמש בנשק מדויק ולנסות לפגוע במדינת ישראל".

"הניסיון האחרון להוצאת פיגוע בגזרת הר-דב רק ממחיש את היותו ארגון טרור הפועל בחסות אדישותה והתבטלותה של ממשלת לבנון – חזבאללה צובר אמל"ח ויכולות בדרום לבנון בניגוד להחלטה האוסרת על נשק לא ממשלתי מדרום לליטאני, ומונע פיקוח מכוחות יוניפי"ל. בנושאי ביטחון אין ממשלה בלבנון. היא כנועה ומתבטלת בפני חיזבאללה, ואפשרה לו לרוקן מתוכן את החלטה 1701".

"המנדט שניתן ליוניפי"ל על מנת לאכוף את ההחלטה חסר משמעות ואינו מרתיע את חזבאללה או את מדינת לבנון. יותר מכך ממשלת לבנון אפילו מפריעה למילוי משימותיו של יוניפי"ל – ובדיוק כפי שלא עשתה דבר עם מצבורי האמוניום כך היא חסרת מעש מול עשרות אלפי הטילים הנמצאים בכפרים, מתחת לבניינים ובמחסנים שבאזורי המגורים".

"פעולתו של כוח יוניפי"ל אינה אפקטיבית במתכונת הנוכחית והגיעה העת להגביר באופן ניכר את המשאבים והסמכויות הניתנות לו. לצד זאת, חובה לתבוע מממשלת לבנון למשול, לשלוט ולהשתלט על הנעשה בלבנון מבחינת טרור ונשק. האירועים האחרונים בזירות השונות מהווים תזכורת לנפיצות האזור ולחשיבות של המוכנות של צה"ל דריכותו וכשירותו", תקף הרמטכ"ל את כוח האו"ם.

כוכבי אמר את הדברים במהלך טקס חילופי מפקד מפקדת העומק. אלוף איתי וירוב נכנס היום לתפקידו כמפקד מפקדת העומק, בנוסף לתפקידו כמפקד המכללות הצבאיות. טקס החילופים נערך בקריה. אלוף איתי וירוב מחליף בתפקידו את אלוף מוני כץ אשר כיהן כמפקד מפקדת העומק במהלך שלוש השנים האחרונות. אלוף מוני כץ מסיים את שירותו הצבאי ויוצא לחופשת פרישה, לאחר 37 שנות שירות.

מפקד מפקדת העומק הנכנס, אלוף איתי וירוב: "את המלחמה, אמר מי שאמר יש להתחיל מסופה. להכות את האויב מעורפו מיד ובעוצמה גדולה, להוציאו משיווי משקלו, לפגוע ברצונו, להמשיך במאבק- לקבוע לו תג ומחיר להתכתשות. או כמו שתיאר זאת גנרל פטון בדרכו הציורית, 'העניין הוא לאחוז את האויב באפו ולבעוט באחורי'".

"כדי לקיים מחשבה תחבולנית, לפתח ידע, לתכנן, לאמן ולפקוד נוסדה מפקדת העומק. תפקידה לקיים מחשבה זו, לפתחה, לתכננה לפקוד על היכולת להניע כוחות אל נקודת התורפה. אל מרכזי הכובד של האויב, ממקום שאינו צפוי ולהכותו בו באפקטיביות עד לניצחון. לסנכרן בין הגופים ולשרת את רעיון התחבולה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן