צילומים: עודד קרני / לע"מ

גנץ לראשי הדרום: "יודעים לפגוע לא רק במבנים ומטרות אלא גם במי שפועל מתוכם"

שר הביטחון קיים מפגש בלשכתו עם ראשי רשויות מהדרום: "שינינו את המשוואה בעזה. מאז שאני בתפקיד- אין הפרות ביטחוניות שלא מקבלות מענה. למדינת ישראל אין אינטרסים ברצועת עזה מלבד השבת הבנים ושקט מוחלט. אם שתי המטרות האלו יושגו, נוכל לפתח את עזה"

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

שר הביטחון בני גנץ קיים היום (ד׳) מפגש בלשכתו עם ראשי רשויות מהדרום. במפגש השתתפו שר החקלאות ותושב העוטף אלון שוסטר, מפקד אוגדת עזה תא"ל נמרוד אלוני, ראש עיריית שדרות אלון דוידי, ראש עיריית אשקלון תומר גלאם, ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, ראש מועצת אשכול גדי ירקוני, וראש מועצת חוף אשקלון איתמר רביבו.

גנץ אמר לראשי הרשויות: "ההתנהלות שלכם ראויה להערכה אדירה, ואנחנו נפעל לחזק את תושבי הדרום והיישובים. שינינו את המשוואה בעזה. מאז שאני בתפקיד- אין הפרות ביטחוניות שלא מקבלות מענה. אנחנו יודעים לפגוע לא רק במבנים ומטרות אלא גם במי שפועל מתוכם. למדינת ישראל אין אינטרסים ברצועת עזה מלבד השבת הבנים ושקט מוחלט. אם שתי המטרות האלו יושגו, נוכל לפתח את עזה".

כזכור, אזעקות נשמעו אמש באשקלון ובקיבוץ זיקים. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור של רקטה אחת מרצועת עזה. ככל הנראה, היא נפלה בשטח פתוח, ואיש לא נפגע. מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו בתגובה מספר יעדי טרור נוספים של ארגון הטרור חמאס ברצועה. מדובר צה"ל נמסר כי במהלך התקיפה הותקף מתחם צבאי של אחד המערכים המיוחדים של ארגון הטרור חמאס.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אתמול בטלפון עם ראשי רשויות בעוטף עזה ואמר להם כי "אימצנו מדיניות של דין שריפה כדין רקטה. אנחנו פועלים כבר עשרה ימים ברציפות בהפצצת תשתיות של החמאס וארגוני הטרור. אנחנו גם מטילים סנקציות שונות בתחומים שחשובים גם לחמאס".

"אנחנו לצערי נערכים גם במידת הצורך לאפשרות של סבב או סבבים. אני מקווה שלא נגיע לזה. אנחנו לא מוכנים לקבל את השימוש באמצעי הזה שאין לו אגב שום הצדקה. החמאס יעשה טעות גדולה מאוד אם הוא ימשיך בזה. הוא מקבל כבר עכשיו אינדיקציה לאן זה יוביל, הוא בוודאי יזכור לאן זה הוביל ואני מקווה שגם הג'יהאד האסלאמי יזכור לאן זה הוביל.

"אנחנו לא חסכנו בשום אמצעי, לרבות במקרה הצורך של התפתחות המערכה, גם של סיכולים ממוקדים, וגם היום אין לנו מגבלה כזאת. אני מאוד מעריך את העמידה שלכם ואת העובדה שאתם מבינים שאנחנו לא מקלים ראש בזה. אני לא מקל ראש בזה, אני לא מכיר מישהו בצמרת שלנו שמקל ראש בזה, ואנחנו נפעל בכל הכוח נגד זה", דברי נתניהו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו