צילום יונתן סינדל / Flash90   

המתיחות בדרום: בלוני התבערה בעוטף ממשיכים; צה"ל מתגבר סוללות כיפת ברזל

אחרי לילה של אזעקות: טרור בלוני התבערה בעוטף עזה נמשך, הבוקר שריפות באזור שמורת כרמיה ובאזור יד מרדכי. החקלאים בעוטף עזה הונחו שלא לעבוד בקרבת גדר הגבול ברצועת עזה. החמאס מאיים: "לא נהסס להיכנס למערכה מול ישראל אם זו תמשיך בהסלמה"

ההסלמה בדרום: שתי שריפות פרצו היום (שישי) באזור שמורת כרמיה שבדרום כתוצאה מבלוני תבערה. בנוסף, שריפה פרצה באזור יד מרדכי שבמועצה האזורית חוף אשקלון, ונבדק חשד שהגורם הוא בלון תבערה. חקלאים בעוטף עזה הונחו שלא לעבוד בקרבת גדר הגבול ברצועת עזה. כמו כן, צה"ל תגבר אתמול את פריסת סוללות כיפת ברזל באזור הדרום.

הסיבה להנחיה החריגה היא חשש לניסיונות פגיעה באזרחים או בכוחות הביטחון – שחלקם הורחקו גם כן מהגבול. חקלאים הונחו שלא לעבוד במרחק של עד קילומטר מהגבול, ומלבד זאת ביישובי העוטף אין הנחיות מיוחדות אחרות. במקביל, בעקבות שרפה סמוך לחוף זיקים נסגר החוף והמתרחצים פונו. הכביש הסמוך נסגר לתנועה.

דובר חמאס, פוזי ברהום, אמר הבוקר כי הארגון לא יהסס "להיכנס למערכה מול ישראל אם זו תמשיך בהסלמה, בהפצצות ובמצור". ברהום הוסיף כי על ישראל "לשאת בתוצאות ולשלם את מחיר התוקפנות על עזה, תקיפת המוצבים, תוצאות המצור ושיבוש חיי אנשי הרצועה".


נשיא המדינה בהתייחסות לירי הטילים אמש על דרום הארץ. צילום: אבי קנר, מקליט: שמואל אטינגר

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הבוקר למתיחות בדרום: "תושבי העוטף, עוטף מדינת ישראל, עברו שוב לילה קשה שכלל פגיעות קשות ברכוש. גם הבוקר אנחנו איתם, מלאי הערכה אל החוסן שלהם. אנחנו לא נעמוד מנגד בזמן שחמאס משתולל. צה״ל מגיב בעוצמה ובנחישות, גיחה אחרי גיחה, וכך ימשיך גם אם זה ידרוש אורך רוח וזמן. דליקות, רקטות, בלוני נפץ – לא יהפכו שגרה. אנחנו סומכים על צה״ל ועל יכולותיו ובטוחים כי לא ירפה עד אשר השקט ישוב".

במהלך הלילה נורו 12 רקטות לשטח ישראל, אחת מהן פגעה בבית בשדרות, ונגרם לו נזק כבד. שלושה אנשים בקרבת הבית נזקקו לטיפול אחרי שסבלו מחרדה, שתי תושבים נוספים נחבלו בדרך למרחב המוגן. החמישה טופלו בבית החולים ברזילי באשקלון ושוחררו לבתיהם. צה"ל תקף שלוש פעמים הלילה ברצועה. בין היעדים שהותקפו: אתר לייצור רקטות ומערכי מנהרות של חמאס.

חבלני משטרה טיפלו במהלך הלילה בכמה זירות בשדרות ובאזור המועצה האזורית חוף אשקלון בהן נמצאו רסיסים כתוצאה מנפילה ויירוטים. לא היו נפגעים אך נגרם נזק לרכוש. מערכת הלייזר "להב אור" שנועדה ליירט בלוני תבערה הצליחה ליירט שלשום 32 צרורות בלונים, כ-90% מאלה ששוגרו. אתמול יורטו כ-15 זרי בלונים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *