"הכל נהרס לנו מול העיניים – ברוך השם נס גדול": ממדי הנס וההרס הלילה בשדרות נחשפים

בעל הבית בשדרות שנפגע הלילה: "פתאום שמענו פיצוצים והרחנו עשן. רצנו לממ"ד. הממ"ד בלם את הנזק שיכול היה להיגרם". עוד הוסיף: "שתי הנכדות שלי היו אמורות להיות כאן השבת, ולמזלי אלוקים בירך אותי באיזושהי ברכה והן לא הגיעו השבת אלא שבת הבאה, אני לא יודע איך זה היה נגמר אחרת"

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • הכמות מוגבלת: משלוח מנות אישי ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

  תוכן מקודם

שלמה מלכה, בעל הבית בשדרות שנפגע הלילה מרקטה, מספר על הנס הגדול שקרה להם: "שתי הנכדות שלי היו אמורות להיות כאן השבת, ולמזלי אלוקים בירך אותי באיזושהי ברכה והן לא הגיעו השבת אלא שבת הבאה, אני לא יודע איך זה היה נגמר אחרת. הטיל שנכנס למטבח הלך לבקר גם את השכנים, למזלם הוא פגע בי קודם לפניו שהלך אליהם אחרת האסון היה גדול יותר".

בראיון ל'ערוץ12' הוא מספר כי "היה לנו הרבה מזל. בשתיים וחצי לפנות בוקר התעוררנו לקול רעש חזק מאוד ורצנו לממ"ד, לא הייתה התראה של צבע אדום. בדרך לממ"ד ראינו את ההרס שעשה הפגז. אני רק רוצה לתקן שזה לא רסיסים, אלא הפגז עצמו שריחף מעל הממ"ד שלי ונכנס דרך הקרוואן צמוד בית שלי, הוא גרם את הנזק הגדול. ביום שבת אנחנו צריכים לשמוח, אנחנו מכינים את הכל מבעוד מועד מיום חמישי והכל נהרס לנו מול העיניים. אבל ברוך השם נס גדול".

מלכה, שחי 59 שנים בשדרות, היה שקוע בשינה בעת הירי. לדבריו, הוא לא שמע התרעת צבע אדום. "פתאום שמענו פיצוצים והרחנו עשן. רצנו לממ"ד. אחרי שיצאנו – ראינו את ההרס". הוא הוסיף בראיון ל'ווינט' כי אשתו לקתה בחרדה. "הממ"ד בלם את הנזק שיכול היה להיגרם". בנוגע לצעדי ההמשך וסבב ההסלמה האפשרי שבדרך הוא אמר: "אני משאיר את זה לצה"ל".

כזכור, במטח האחרון, שאירע ב-02:31 וכוון לשדרות ולקיבוצים ניר עם ואיבים. שלוש נפגעות חרדה טופלו בבית שנפגע, ואישה שנחבלה בדרך למרחב המוגן בעיר טופלה גם היא. בשלב זה, למרות הנזק הכבד בבית שנפגע, לא ידוע אם הרקטה שלא יורטה היא זו שפגעה בו ישירות, או שמדובר בתוצאה של יירוט שרסיסיו פגעו בחוזקה בבית.

במהלך הלילה נורו 12 רקטות לשטח ישראל, אחת מהן פגעה בבית בשדרות, ונגרם לו נזק כבד. שלושה אנשים בקרבת הבית נזקקו לטיפול אחרי שסבלו מחרדה, שתי תושבים נוספים נחבלו בדרך למרחב המוגן. החמישה טופלו בבית החולים ברזילי באשקלון ושוחררו לבתיהם. צה"ל תקף שלוש פעמים הלילה ברצועה. בין היעדים שהותקפו: אתר לייצור רקטות ומערכי מנהרות של חמאס.

צילומים: פלאש 90

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן