צילום: ויקיפדיה

"מצבו מדאיג": מנהיג האופוזיציה הרוסי נחת בגרמניה ואושפז לצורך טיפול

מנהיג האופוזיציה ברוסיה אושפז בגרמניה ביוזמה של קרן הומניטרית פרטית, לאחר שאנשיו ותומכיו חששו כי הרשויות ברוסיה ינסו למנוע את פינויו במטרה להביא למותו. בסביבת נבלני האשימו את הרופאים כי עיקבו בדיקת רעלים, וטענו שהקרמלין ניסה למנוע איתור רעל בגופו

מנהיג האופוזיציה ברוסיה, אלכסיי נבלני, שנחשד כי הורעל ומאושפז במצב קשה, הוטס לגרמניה, מבית החולים בו אושפז בעיר אומסק שבסיביר. נבלני שרוי בתרדמת מלאכותית, ומצבו קשה אך יציב. ג׳אקה ביזילז׳, שעומד בראש הארגון שמימן את הטסת נבאלני לגרמניה, אמר עם נחיתת המטוס שמצבו של נבאלני "מדאיג מאוד".

בלילה הועבר נבלני באמבולנס מאובטח אל מחוץ לבית החולים בסיביר שבו היה מאושפז בתרדמת, ונלקח לשדה התעופה בעיר אומסק. עדי ראייה ועיתונאים סיפרו כי ראו את האמבולנס עוזב את בית החולים ומגיע אל שדה התעופה זמן קצר לאחר מכן כשהוא מלווה בכוח משטרה גדול. אומסק נמצאת כ-4,200 קילומטרים ממזרח לברלין, מרחק של כשש שעות טיסה.

הדוברת של נבלני, קירה יארמיס, אישרה את דבר ההעברה בחשבון הטוויטר שלה: "המאבק על חייו ועל הבריאות של אלכסיי רק עכשיו התחיל, יש לפנינו דרך ארוכה מאוד וזהו הצעד הראשון". על הדרך שבה נעשתה ההעברה הוסיפה הדוברת: "היינו בבית החולים, ולמרות שסוכם מראש שגם אני אשהה איתו באמבולנס לכיוון שדה התעופה, הוא פונה בסתר".

נבלני הוא המבקר הנחרץ ביותר של הנשיא ולדימיר פוטין ואחד הפעילים הבולטים ברוסיה נגד שחיתות. הוא התמוטט ביום חמישי בטיסתו למוסקבה לאחר ששתה תה, שלדברי שותפיו הפוליטיים – היה מורעל. מטוסו ביצע נחיתת חרום באומסק שבסיביר ונבלני פונה מחוסר הכרה לבית חולים.

אתמול אמרו תומכיו של מנהיג האופוזיציה הרוסי כי הקרמלין מסכל את פינויו לגרמניה וכי לבית החולים בסיביר שבו הוא אושפז אין את הציוד המתאים על מנת לטפל בו. מנהל בית החולים באומסק בו אושפז נבלני אמר שהעברתו תעמיד את חייו בסכנה משום שהוא עדיין בתרדמת ומצבו אינו יציב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן