צילום: יונתן סינדל / Flash90

האוזר: "בחירות הן פרומו למלחמת אחים"; הנגבי: "נאום גנץ סממן התפוררות הממשלה"

חילופי האשמות ממשיכים: ח"כ צביקה האוזר אמר הבוקר כי "הסיכוי שמדינת ישראל תצא בדצמבר לבחירות נמוך מזה שהיא הייתה יוצאת עכשיו". השר צחי הנגבי דחה את הטענות שראש הממשלה צפוי להתערב במינויים ואמר: "כי היועמ"ש הבהיר שיש לו ניגוד עניינים. לכן נתניהו לא יכול לעסוק במינויים האלה"

המתיחות בין הליכוד לכחול לבן: ח"כ צביקה האוזר מסיעת דרך ארץ, מי שהוביל את הפשרה שמנעה את פיזור הכנסת והקדמת הבחירות, מזהיר הבוקר (שלישי) בראיון ל'רדיו 103' כי "בחירות רביעיות הן פרומו של מלחמת אחים". האוזר אמר: "לא נפתחו אתמול שערי הגיהנום של החברה הישראלית".

יו"ר ועדת חוץ וביטחון אמר: "מנענו קריסה של כל מערכי החברה הישראלית. בחירות זה צ'ק של 5 מיליון דולר. אם היינו ממשיכים עם תקציב של ממשלת מעבר, היה פה חשש לפגיעה באיתנות הביטחונית". בהמשך דבריו, אמר: "אני נגד כל דבר שפוגע ביציבות ושפוגע במדינת ישראל. אנחנו חייבים עכשיו יציבות פוליטית וכלכלית. אני אומר שהסיכוי שמדינת ישראל תצא בסוף דצמבר לבחירות, נמוך מהסיכוי שבו הייתה יוצאת עכשיו".

לדבריו, "יש שלושה דברים שחייבים לעשות מאתמול בבוקר – להבטיח את הרעיון הפריטטי, להקים ועדה לבחינת מינוי בכירים ולהעביר במהירות האפשרית חוק יסוד: משאל עם על יישובי יהודה ושומרון. זו חלופה מוסכמת ומבורכת לריבונות".

את דבריו חתם באומרו: "אני אומר לכם שהסיכוי שמדינת ישראל תצא בדצמבר לבחירות נמוך מזה שהיא הייתה יוצאת עכשיו. אנחנו לפני חורף שהוא אתגר עצום של שפעת יחד עם קורונה. האירוע הכלכלי עוד לפנינו, ויש לא מעט דברים מבחוץ שמאיימים פה על היציבות. אני חושב שצריך לעשות הכל כדי למנוע בחירות".

מנגד, השר צחי הנגבי אמר בראיון ל'רדיו 103' כי הוא מאמין שייתכן שניתן לבנות אמון מחודש בין הליכוד וכחול לבן אך הוסיף כי לדעתו "נאום גנץ ודברי אשכנזי הם סממן של התפוררות הממשלה" ואף הצהיר כי נתניהו לא יעסוק במינוי בכירים: "אסור לו, היועמ"ש קבע שיש לו ניגוד עניינים".

הנגבי הדגיש: "אני חושב שבחירות לא עדיף כי בחירות יכולות להיות אולי עדיפות בתרחיש דמיוני בו באמת בסופו של דבר התוצאות שונות. אבל למדנו כבר במערכת הבחירות הראשונה, השנייה והשלישית שיש תיקו, התיקו משתק את עבודת הממשלה, משתק את הכנסת, משתק את היכולת לקבל החלטות משמעותיות, וללכת שוב להימור אולי בפעם החמישית והשישית. יש גבול".

בהתייחסות לטענות של ראש הממשלה על חשדות בפלילים נגד שר המשפטים אבי ניסנקורן, אמר הנגבי: "אני חושב שרה"מ הביע תסכול גדול על מה שנראה לו כהתפתחות פגומה או פסולה, הוא לא עשה את זה עם פגיעה אישית באף אחד. אם יש עניין לעבוד יחד ולבנות מחדש אמון אז הדרך לעשות את זה היא באמצעות אמירות מאוד זהירות, גם כשיש יריבות פוליטית".

הנגבי דחה את הטענה כי "התיק נסגר" ולכן מדובר בהתגרות מיותרת של רה"מ, ואמר: "אני לא מכיר את הפרטים, זכותו של רה"מ להעלות כל דבר שנראה לו בעייתי, אכיפה בררנית. התיק נסגר אבל אנחנו יודעים שהוא שכב 3 שנים ללא הכרעה בפרקליטות, ובפועל הייתה החלטה רק אחרי המינוי".

2 תגובות

הנגבי, בבקשה לגניזה פוליטית

עומר, מסכים איתך! אדם ברברן שראוי להיגנז. גורם נזק לליכוד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן