ארכיון. תקיפת צה"ל ברצועה - צילום: עבד רחים חטיב / Flash90

בתגובה להפרחת בלוני תבערה: צה"ל תקף במהלך הלילה יעדי חמאס ברצועת עזה

טנקים של צה"ל תקפו לפנות בוקר עמדות צבאיות של חמאס בדרום רצועת עזה. כך נמסר מדובר צה"ל. התקיפה בוצעה בתגובה על המשך הפרחת בלוני הנפץ והתבערה אתמול לעבר ישראל. בלילה שעבר נמנעה ישראל מלהגיב על הפרחת הבלונים. אתמול פרצו בעוטף עזה 25 שריפות כתוצאה מטרור הבלונים

טנקים של צה"ל תקפו הלילה (ראשון) עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה – כך נמסר מדובר צה"ל. התקיפה בוצעה בתגובה להמשך הפרחת בלוני הנפץ והתבערה משטח רצועת עזה לשטח ישראל במהלך היום.

במהלך השבת פרצו לפחות 25 שריפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו משטח רצועת עזה. מרבית השריפות פרצו באזור המועצה האזורית חוף אשקלון ובמועצת אשכול. השריפות כובו בסיוע אנשי כיבוי והצלה שפעלו לצד צה"ל ומתנדבים נוספים שנפרסו בשטח.

אמש פורסמו דיווחים בעזה שלפיהם השגריר הקטרי מוחמד אלעמאדי, שיצא אתמול מעזה, חזר לאחר מספר שעות לרצועה עם תשובות לדרישות חמאס מהצד הישראלי. תוכן ה"תשובות מישראל" לא פורסם. בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווח מפי גורם בכיר כי "השיחות הגיעו למבוי סתום לאחר ארבעה ימים שבהם השגריר הקטרי היה ברצועה".

איסמעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס, פרסם לפנות בוקר הודעה שמתייחסת למגעים. הנייה אמר כי הנהגת חמאס "עוקבת מקרוב אחר המצב הנוכחי ברצועת עזה ומאמצי התיווך שנועדו לשבור את המצור". הנייה הביע אמון במאמצי התיווך: "אנחנו סומכים על המצרים ואני מודה לשגריר הקטרי מוחמד אלעמאדי ואנחנו עוקבים אחרי השיחות שמתרחשות".

"אנחנו מקיימים מגעים ומאמצים בנושא מתוך כוונה להגשים את רצון עמנו לסיום המצור, במיוחד לאור כניסת נגיף הקורונה לעזה", הוסיף. הנייה האשים את ישראל ואמר: "הבעיה המרכזית היא הכיבוש הישראלי שמסרב לבקשות העם שלנו ולא משנה את עמדתו. ההחלטה שלנו היא להמשיך לפעול להסרת המצור חסר ההצדקה, על כל צורותיו – החלטנו לסיים את המצור על עזה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו