ח"כ משה ארבל מש"ס: "אני תומך בלימודי ליבה במוסדות החינוך החרדיים"

ח"כ ארבל: "הבנות שלי עשו בגרות מלאה - אני תומך בלימודי ליבה במוסדות החינוך החרדיים. הילדים שלי לומדים עד כיתה ח' לימודי ליבה. השאיפה שלי היא שמכיתה ט' הם ילמדו לימודי קודש כדי שילמדו איך ללמוד". על אפשרות לשר ערבי בממשלה: "לא חושב שצריך לפסול אדם על פי זהות אתנית"

ח"כ משה ארבל (ש"ס) יוצא נגד מדיניות המפלגות החרדיות המתנגדות ללימודי ליבה בבתי הספר ובישיבות ומביע תמיכה בלימודי ליבה (מתמטיקה, אנגלית, מדעים וכד') במוסדות החינוך החרדיים – כך מפרסם הבוקר (ראשון) העיתונאי גדעון אלון ב'ישראל היום'.
.
בראיון אומר ח"כ משה ארבל: "ודאי שאני תומך בלימודי ליבה במוסדות החינוך החרדיים. הילדים שלי לומדים עד כיתה ח' לימודי ליבה. השאיפה שלי היא שמכיתה ט' הם ילמדו לימודי קודש כדי שילמדו איך ללמוד. הבנות שלי למדו ונבחנו בבגרות מלאה".

אשתקד פורסם כי משרד החינוך פטר יותר מ־90 אלף תלמידים, המהווים כ־27 אחוזים מכלל התלמידים והתלמידות החרדים, מחובת לימודי ליבה.

ח"כ ארבל גם סבור שאין מניעה שיהיה שר ערבי בממשלה. בתשובה לשאלה אמר כי: "אינני חושב שצריך לפסול אדם על פי זהות אתנית. אם יש קווי יסוד של הממשלה שח"כ ערבי מקבל אותם והוא אדם הגון וראוי, איזו רלוונטיות יש למוצא האתני שלו? האם בגלל זה צריך לפסול אותו מלהיות שר? בשום אופן לא. ממש לאחרונה הקמתי יחד עם ח"כ אוסמה סעדי מהרשימה המשותפת שדולה שתעסוק בנושא מותם בתאונות עבודה של פועלי בניין ערבים".

8 תגובות

בושה וחרפה! מרן הרב כהן תומך? לא! ואתה כח"כ של סיעה חרדית שיש לה מועצת החכמים מביע את דעתך האישית כמיצג ציבור, בושה וחוצפה!!!!

שידבר עם הרהג חכם כהן ,
לפני שהוא מתראיין בשם היהדות

האם דעתו מייצגת את דעת שולחיו? השאלה אינה מה דעתו הפרטית (דעת בעלי־בתים) או מהי דעת המצביעים ש"ס, אלא מהי דעת גדולי התורה שבשליחותם הוא אמור לפעול ואת דעתם הוא אמור לייצג בגאון.

תכל'ס זה לא משנה בכלל מה דעתו האישית, דרעי הוא הקובע….

מי אתה משה ארבל
מה נהיה לך דעת תורה???

אתה נציג של מועצת חכמי התורה וצריך לומר מה היא דעתם בנושא ולא דעתך

חוצפה ,די להתיפיף

מה אתה מנסה שהציבור החילוני יעריץ אותך אתה מיצג את הציבור החרדי תישמור על הדרך החרדית

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *