צילום: עדינה ולמן - דוברות הכנסת

כ"ץ: "ברקת צריך להתרחק מכל נושא כלכלי"; ברקת: "הוא צריך להתפטר"

שר האוצר ישראל כ"ץ תקף הבוקר בחריפות את ח"כ ניר ברקת שמתח ביקורת על משרד האוצר, ואמר: "ניר ברקת היה ראש העיר הכושל ביותר בירושלים. הוא הפך את עיר הבירה להיות הענייה ביותר במדינה והננטשת ביותר". ברקת הגיב: "אין אחד במדינה שלא יודע שהאוצר נכשל בטיפול במשבר הכלכלי"
 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • "לא להתעלם מלחץ בחזה" הרהורים בעקבות האסון של דים

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

העימותים בליכוד נמשכים: שר האוצר ישראל כ"ץ תקף הבוקר (ראשון) בחריפות את חברו למפלגה ח"כ ניר ברקת על רקע הביקורת שמתח עליו ואמר כי "אדם שכל עיסוקו רק בלתקוף כי אין לו עיסוק אחר. ניר ברקת היה ראש העיר הכושל ביותר בירושלים. הוא הפך את עיר הבירה להיות הענייה ביותר במדינה והננטשת ביותר. בעניין הזה אדם חייב לא להתעסק בכל עיסוק כלכלי".

בראיון ל'רשת ב" אמר שר האוצר: "כל סיפור ההיי-טק וההשקעות וההון המשפחתי שלו – אין לו משמעות. הרקורד של אדם נבדק בעשייה הציבורית. הוא בעשר שנים נכשל כישלון חרוץ בזה שהפך את ירושלים לעיר הכי ענייה, איך אתה מעז לבוא לדבר על כלכלה?". כץ הוסיף: "בליכוד לא אוהבים חתרנות. לדעתי מצבו יחמיר בפעם הבאה. הוא יכול לדבר נגדי – הוא בעצם מדבר נגד ראש הממשלה".

ח"כ ברקת, שנתניהו ייעד אותו להיות שר אוצר אך חזר בו, התראיין לאחר כ"ץ ואמר: "הוא מסכן את שלטון הליכוד. הוא צריך להתפטר לאלתר, זה גדול עליו בכמה מידות". ברקת הוסיף: "אני מקווה שראש הממשלה מבין שצריך למצוא לו תפקיד אחר. אי אפשר לקחת סיכון כל כך גדול על כלכלה עם בן אדם בלי חשיבה יזמית, בלי היכולת להוביל שינוי בנועם עם המגזר העסקי וההסתדרות".

עוד התריע: "הוא מאבד עשתונות, הוא מתנפל על שרים, על הפקידות, כעת על מי שמעז להציע חלופות אחרות. מי שאחראי על ניהול המשבר הכלכלי זה שר האוצר. כולנו יודעים שזה כישלון אחד גדול. לאוצר צריך מישהו עם ניסיון והבנה כלכלית. אני לא יודע מה יקרה אם זה יימשך ככה עוד ארבעה חודשים – יש לו זכויות אבל החשיבה שהוא מבין וקובע הכול, זה לא הולך ככה".

ברקת עקץ: "הזהרתי אותו לגבי ניהול המשבר והוא לא הקשיב. ראש הממשלה ואני חושבים מאוד דומה לגבי איך היה צריך לנהל את המשבר הזה בתחילתו". על המתקפה של כ"ץ סביב התנהלות ברקת כראש עיר אמר: "זה רק מצביע על איבוד עשתונות. כולם מבינים מה עשיתי – גם הוא עצמו שיבח. זה מה שיש לו להתעסק?".

מאוחר יותר, בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב ברקת: "אין אחד במדינה שלא יודע שהאוצר נכשל בטיפול במשבר הכלכלי. כל יום שעובר וישראל כץ ממשיך בתפקידו כשר אוצר, הוא סכנה לכלכלת ישראל, לפרנסה של כמעט מיליון איש וסכנה לשלטון הליכוד והימין. חייבים שינוי כיוון ודרך אחרת ולכן כ"ץ חייב להתפטר עכשיו".

כתבות קשורות

גנב מסכים מדירה תוך "הקפדה על עטיית מסכות" - ונעצר • צפו
חם לכם? בדובאי יותר חם, אבל יש להם פתרון יצירתי להתמודדות • צפו
ישראל חשפה את סעיד ארג'אני - האיש מאחורי המתקפה על הספינה
עדויות ארכיאולוגיות לרעידת אדמה שמוזכרת בתנ"ך נחשפו לראשונה • צפו
התרסקות המטוס באוקראינה: מיכאל שניצלער בשיר חדש ומרגש "א בריוו"
הישג לסמוטריץ': בעקבות מחאתו - חוק הפקרת החיילים ירד מסדר היום
משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה
צה"ל מודיע: זוהו שלושה שיגורים מלבנון - שני רקטות נפלו בשטח ישראל
עימות חריג בבני ברק: החברא קדישא נגד הסכם העירייה על הקבורה באלעד

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן