משפחות שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו תובעות כחצי מיליארד שקלים מחמאס

תביעה תקדימית: משפחות שלושת הנערים תובעות מעל לחצי מיליארד שקל פיצויים מהחמאס. המטרה - לעצור את מימון החמאס על ידי הרשות הפלשתינית באמצעות התביעה. מטעם המשפחות נמסר: "אין בתביעה זו כדי לרפא את כאבנו, אך אם בכוחה להרתיע ולו במעט מכוחות הרשע הללו, והיה זה שכרנו"
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • "תעזרו שיהיה לנו אוכל" בקשתו המזעזעת של יענקי

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

ארגון "שורת הדין" הגיש היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים, תביעת נזיקין על סך של 520 מיליון שקלים נגד ארגון חמאס, בשם משפחות שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו לפני שלוש שנים. התביעה נועדה לעצור את הכספים שמעבירה הרשות הפלסטינית מתקציבה לארגון הטרור מדי שנה.

על פי מחקר מקיף שערך עבור התביעה סא״ל במיל׳ אלון אביתר, מומחה לזירה הפלסטינית ולשעבר היועץ לענייני פלסטינים למתאם פעולות הממשלה בשטחים, הרשות הפלסטינית מעבירה בין 50 מיליון דולר ל-100 מיליון דולר מדי חודש לארגון החמאס. מחוות הדעת עולה, כי הכספים מועברים למשרדי הממשלה של ממשלת החמאס בעזה, ולגופים שונים בעזה הנמצאים בשליטת החמאס, ולמעשה, כל הכספים שמגיעים לאחת מזרעותיו של ארגון החמאס: הזרוע הצבאית, הזרוע המדינית או הזרוע החברתית, נחשבים כספי חמאס וניתנים לעיקול לטובת תביעה כנגד החמאס.

ראש חוליית המחבלים בפיגוע, חוסאם קוואסמה, הודה בחקירתו כי היה המוח מאחורי החטיפה והרצח, ואף השיג מימון לפיגוע מהחמאס. הוא רכש את כלי נשק לצורך הפיגוע והעבירם למרואן קוואסמה, מחבל נוסף בחוליה, וכן רכש עבורם רכב לביצוע הפעולה. עוד הוא הודה כי סייע לרוצחים לאחר הפיגוע בקבורת גופות הנערים, בהעלמת ראיות מזירת הקבורה וכן בהימלטות מכוחות הביטחון. כמו כן, הזרוע הצבאית של החמאס, גדודי עז-אדין אל-קאסם נטלו אחריות על החטיפה והרצח באופן רשמי.

מטעם משפחות שלושת הנערים נמסר: "תביעה זו אין כמובן כדי לרפא את כאבנו, להפחית מצערנו, או להמעיט מגעגועינו לילדינו. אם בכוחה של התביעה להרתיע ולו במעט מכוחות הרשע הללו, והיה זה שכרנו".

נשיאת ארגון שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, המייצגת את התובעים: "זוהי תביעה תקדימית. לראשונה יעוקלו כספים של הרשות הפלסטינית בגין פיגוע שבוצע על ידי החמאס. אם הרשות הפלסטינית תסרב לכבד את העיקול, ותמשיך את מימון החמאס על אף צו העיקול, אנחנו נתבע את סכום הפיצויים מכספי המסים שמעבירה מדינת ישראל לידי הרשות הפלשתינית. כך או כך תשלם הרשות הפלסטינית בגין תמיכתה בחמאס, וקורבנות הטרור יוכלו לקבל צדק. מה שלא מצליחה המדינה לעשות – לעצור את מאות מיליוני הדולרים המוזרמים לארגון החמאס מאת הרשות הפלסטינית, יצליחו קורבנות הטרור לעשות".

כתבות קשורות

השיעור השבועי: פרשת ראה • הרב נתנאל אביסרור
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – כ"ח באב ה'תשפ"א
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים • חומש סעודה בת"ת תולדות אברהם יצחק הר יונה
שמחת האירוסין בחצרות מעליץ - בישטנא - שאץ - זוויעהל
חומש סעודה בתלמוד תורה סאטמאר בני ברק • גלריה
פיילוט במגזר החרדי: תו ירוק לילדים מחלימים על בסיס בדיקה סרולוגית
תיעוד: מטוסי כיבוי הוזנקו לשריפת חורש ליד ביתר עילית
אסונות בין הזמנים: בן 50 נמשה מהים סמוך לגשר רידינג בת"א - מצבו קריטי
גל שריפות ביוון: יותר מ-100 בתים עלו באש; ישראל תשלח סיוע • צפו
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המקובל רבי אברהם חיים עדס זצ"ל
10 בני משפחה בהם ילדים קטנים נקלעו לחשכה בהר מירון - חשש להתייבשות
סקר: רוב הציבור חושב שתפקוד הממשלה במשבר הקורונה "רע" • כמה יצייתו לסגר?

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן