Tomer Neuberg/FLASH90

המו"מ מסתבך? "אל על לא הפנימו; אם לא מסדרים את עניין השבת אין עסקה"

למרות ההתקדמות המשמעותית במגעים, מופעלים לחצים רבים על מאיר גורביץ' לוותר על עסקת 'אל על': "הם לא הפנימו; אם לא מסדרים את עניין השבת – אין עסקה". הדיווח של מערכת 'בחזית' אף חושף את קשריו של מאיר גרוביץ עם רבנים ואדמורי"ם בכירים הלוחשים על אוזנו
 • הילד הזה זקוק לעזרה שלכם!

  תוכן מקודם

 • קרבה שנת השבע: קיימו מצוות שמיטה בהידור ע"י רכישת יחידת קרקע שתירשם על שמך בטאבו

  תוכן מקודם

 • רוצה לזכות אחרים ולזכות בעצמך? הכנס עכשיו>>

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

בעוד ב'אל על' מגדירים את איש העסקים החרדי מאיר גורביץ' הרוכש הידידותי ביותר של החברה, ולמרות הפגישה שנערכה בין הצדדים ביום ראשון והוגדרה כמוצלחת ביותר, נראה כי הדרך לרכישת השליטה ב'אל על' עודנה רחוקה.

ל'בחזית' נודע, כי על גורביץ' מופעלים בימים אלה לחצים רבים שלא להמשיך במגעים לרכישת השליטה ב'אל על', שבשליטת תמי מוזס בורוביץ', מאחר והחברה פועלת בשבת ולעת עתה נראה כי אין בכוונתה לוותר על פעילות זו.

בין המתנגדים לעסקה נמנה גם אחד ממנהיגי הציבור החרדי, אדמו"ר המשמש חבר מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל'. בנוסף, מופעלים כלפי גורביץ' לחצים גם מכיוונם של קרובי משפחתו מקירבה ראשונה.

למערכת 'בחזית' שחושפת את הסיפור נודע כי בין הלוחשים לאוזנו של גורביץ' שלא יוותר בנושא השבת נמנים גם הרב נתן זוכובסקי, מראשי ישיבת 'גאון יעקב' וחבר וועדת הרבנים של 'דגל התורה', והרב מאיר לוריא, מבכירי רבני סלונים. הרב זוכובסקי ולוריא הם קרובי משפחתו של גורביץ' ולחציהם עשויים להשפיע באופן ניכר על תנאי העסקה, ככל וזו אכן תיחתם.

אחד המניעים העיקריים של מאיר גורביץ' להתעניין בעסקה, הוא האתגר. "מאיר הוא אמנם טייס ומכיר מקרוב את תחום התעופה, אבל אני לא מבין איך זה קשור לניהול החברה הכושלת הזו", אומר ל'בחזית' גורם המעורה בפרטים.

גורביץ', המתגורר בארה"ב, נחת ביום ראשון בישראל ונפגש בנתב"ג לישיבה ממושכת עם צמרת 'אל על', כאשר לאחריה הוא שב מיד לארה"ב. בסביבתו מגדירים את הפגישה כמוצלחת ביותר וסבורים כי ב'אל על' פורסים בפניהם שטיח אדום ומעוניינים להתקדם לחתימה.

"זה בא מן הסתם בגלל שהמתמודדים האחרים על העסקה באים כביכול בגישה של השתלטות עוינת על החברה, בעוד מאיר בא באופן ידידותי", מסביר ל'בחזית' גורם הבקי במו"מ המתנהל. "היה בפגישה רגע שאנשי 'אל על' שאלו 'מה עכשיו' ומאיר הציע לצאת לאכול פלאפל. התחושה הייתה שזה אחד משלנו". אלא שדווקא הצלחתה של הפגישה, היא זו שנושפת בעורפו.

ל'בחזית' נודע כי בביתו של אדמו"ר נחשב, חבר מועצת גדולי התורה, ביקשו למסור למאיר, כי "האדמו"ר התייחס להשקעה באל על והדגיש שבכדי לראות ברכה ולשאת פרי בעמלו עליו לדרוש הקפדה מוחלטת על שמירת השבת".

בשיחה עם 'בחזית' מסביר מקורב לגורביץ', כי "זה לא סוד שמאיר קשור לרבנים וכולם לוחצים עליו שעניין השבת, שהוא ציפור הנפש של כל יהודי, יהיה תנאי בסיסי לכל עסקה. הם עובדים בכיוון הנכון, אבל הם לא הפנימו שאם לא מסדרים את עניין השבת אין עסקה", הסביר המקורב ל'בחזית'.

איש העסקים מאיר גורביץ' איננו החרדי הראשון שמתעניין ברכישת 'אל על'. כפי שכבר דווח בהרחבה ב'בחזית', איש העסקים החרדי אלי רוזנברג הגיש אף הוא בקשה לרכישת החברה ודחה באמצעות עורכי דינו את הטענות לפיהן הוא מבקש לרכוש את החברה עבור אביו המתגורר בארה"ב ודרש להתקדם להשלמת העסקה.

רוזנברג נשען על האישור שקיבל מרשות החברות הממשלתית, כי ימליצו עליו בעת רכישת 40% ממניות החברה – כך שיהפוך לבעל השליטה. "ההיתר האמור חותם את הגולל על כל טענה אחרת, ועל הניסיונות להטיל ספק בעובדה שמרשנו הינו המשקיע, ניסיונות שנסמכו אך ורק על דברי רכילות והשערות בלתי מבוססות", לשון המכתב.

מערכת 'בחזית' פנתה לבקש את תגובתו של מאיר גורביץ', אך הוא סירב להגיב לכתבה. לכשתתקבל תגובתו – נפרסמה.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

חיפושים נרחבים: בן 30 נעדר לאחר שנכנס למים בחוף לא מוכרז בכנרת
מתגרה במערב: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מרכבת • צפו בניסוי
מחדל הבריחה מהכלא: סוהר הגיע לתא בזמן שהמחבל חפר את המנהרה
ונשמרתם: תוך שעות 3 נפצעו במהלך בניית הסוכה - אחד במצב קשה
משלוח של דלק הגיע ללבנון; צעיר ביצע ירי של טיל RPG לשמחה • צפו
ביום כיפור: לוחמי מג"ב עצרו ערבים שיידו אבנים סמוך לביתוניא
עם תרגול ירי: סיום קורס במנגנוני הביטחון של חמאס בעזה • תיעוד
היסטוריה בחלל: הטיסה הראשונה המאויישת באזרחים המריאה • צפו
בכירים נגד פרויקטור הקורונה: "העבודה במחיצתו לא נעימה"
דרמה בבני ברק: 2 בנייני מגורים פונו מיושביהם מחשש לקריסה • צפו
זביידי לעו"ד: "החיילים היכו אותי מכות נמרצות; שברו לי עצם בלחי ושני צלעות"
"נביא לבחירת דיינים נפלאים": השר מפרסם את הלו"ז בו תתכנס הוועדה למינוי דיינים
בסמוך לגבעת שמואל: נהג שככל הנראה היה שיכור דרס רוכב אופניים למוות
סמוך לכניסת יום הכיפורים: ערבי תושב הרשות ביצע פיגוע דקירה ביפו
ביידן הכריז על ברית חדשה מול סין: ארה"ב ובריטניה יחמשו את אוסטרליה בצוללות
לדון בעסקת חילופי השבויים וההסדרה ברצועה: משלחת מצרית תגיע לעזה וישראל
המחקר החדש מוכיח: המחוסנים במנה שלישית של "פייזר" מוגנים פי 10 מקורונה
משטרת גרמניה עצרה ארבעה חשודים שתכננו לבצע פיגוע בבית הכנסת

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו