צילום: Miriam Alster/FLASH90

דיווח: לפני ההכרזה שיתמודד מול לפיד – שלח שקל להקים מפלגה עצמאית

חבר הכנסת עופר שלח שקל בחודשים האחרונים להקים מפלגה עצמאית, התלבט, התייעץ ואף היה במגעים להקמת מפלגה חדשה - אך בסופו של דבר החליט להישאר במפלגתו, מפלגת 'יש עתיד' ורק להתמודד על ההנהגה ראש בראש מול יאיר לפיד
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

שעות לאחר שח"כ עופר שלח הודיע כי הוא יתמודד מול יאיר לפיד על הנהגת מפלגת 'יש עתיד' מדווח עופר חדד ב'חדשות 12' כי חבר הכנסת עופר שלח שקל בחודשים האחרונים להקים מפלגה עצמאית, התלבט, התייעץ ואף היה במגעים להקמת מפלגה חדשה – אך בסופו של דבר החליט להישאר במפלגתו ורק להתמודד על ההנהגה.

ב'חדשות 12' דווח כי על פני הדברים מדובר טלטלה, אך יש גורמים במערכת הפוליטית שחושבים שלפיד לא בהכרח ייצא מוחלש מקריאת התיגר וייתכן שאף מחוזק. יש מי שמעלה את הספקולציה שהכול מתואם – נועד להעיר את המחנה, אולי לתת תוקף מחודש למעמדו של לפיד ו"לשתות" את המנדטים האחרונים של גנץ.

הדיווח מגיע כאמור שעות לאחר שבכיר 'יש עתיד' ח"כ עפר שלח הודיע היום פומבית כי הוא דורש מיו"ר המפלגה ח"כ יאיר לפיד לעורך פריימריז לתפקיד יו"ר המפלגה, אליו הוא מתכוון להתמודד: "בימים האחרונים נפגשתי עם יאיר לפיד והצגתי לו את הצורך הדחוף בחידוש פניה של יש עתיד. דחיית הבחירות לכנסת מאפשרת לנו לבצע את מה שמתחייב כדי לבנות אלטרנטיבה ראויה לקראת הבחירות הבאות. וזה מתחיל, זה חייב להתחיל, מבחירות מקדימות, מיידיות ופתוחות, לתפקיד יו״ר המפלגה. אני אתמודד, ואשמח אם יהיו עוד אחרים", כתב שלח בפייסבוק.

שלח תקף את לפיד על הארכת כהונתו פעם אחר פעם: "כשקמה יש עתיד נקבע כי בחירות כאלה יתקיימו עוד לפני הכנסת ה-21. מאז הוזז המועד פעמיים – במהלכים חשאיים, ללא שיתוף הח"כים של המפלגה והפעילים שלה. בינתיים חלפו שמונה שנים ועוד מעט חמש כנסות. יש עתיד היא היום תנועה בוגרת וחזקה, עם קבוצת אנשים מעולה. הגיע הזמן לקיים מה שהבטחנו".

"בליל הבחירות האחרונות, עוד לפני פירוק כחול לבן, אמרתי שכדי להציב אלטרנטיבה לימי ביבי החשוכים לא מספיק להגיד 'אנחנו נקיי כפיים' ולעמעם כל מסר אחר. צריך לגבש ולהציג אלטרנטיבה רעיונית שלמה, בכלכלה ובביטחון ובפוליטיקה ובכל תחומי החיים. צריך להגיד אותה בבירור, בלי לזגזג ובלי להתפתל. זה נכון שבעתיים בימי המשבר הנוכחי, מהגדולים שידענו. וזה מתחיל, זה חייב להתחיל, בבחירת מנהיג שיציג כך את הפתרונות שלו ויזכה עליהם לאמון. נקבע את הכללים. נקבע את המועד. ניערך, ניבנה ונקיים תוך כדי זה בירור אמיתי מי אנחנו. בלי זה, לא נהיה אלטרנטיבה ולא ננצח", דברי הח"כ שמוצב במקום השלישי ברשימת המפלגה ונחשב לאחד ממקימה והיה ידוע כמקורב ללפיד.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד היה בזמן פרסום הודעת שלח בראיון לאתר 'פאנט' של המגזר הערבי ובמענה לשאלה בנושא השיב: "אנחנו חברים, אנחנו אוהבים לדבר, אנחנו חברים 30 שנה, נבחן את זה, אני אבדוק את זה. עפר דיבר איתי על זה, הוא רוצה את זה וזה בסדר גמור. אני בעד שלפוליטיקאים יהיו שאיפות. הוא אישיות מאוד פופולרית אצלי בבית וזה יישאר ככה, חברות חשובה יותר מפוליטיקה".

מיש עתיד נמסר מוקדם יותר היום כי "עפר שלח ויאיר לפיד דיברו כמובן לפני הודעת שלח על רצונו בפריימריז ביש עתיד, כפי שהם מדברים על כל דבר כבר שלושים שנה. אנחנו בוחנים את הנושא למול מוסדות המפלגה, הסיעה והשטח שלה".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן