Share on whatsapp

צילום מרים אלסטר / FLASH90

לפיד: "שלח ראוי להנהיג – יש עתיד הוא מפעל חיי ואשאר במפלגה גם אם ייבחר"

יו"ר יש עתיד אמר כי לא נפגע מהמהלך של ח"כ שלח ומכוונתו להתמודד מולו: "לא נעלבתי, זה חלק מחיים פוליטיים. זה גם חלק מהאנרגיה של מפלגה גדולה". לפיד הוסיף: "אנחנו דואגים מפריימריז, עד היום זה השחית את הפוליטיקה, זו שיטה יותר גרועה"
 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אמר הבוקר (חמישי) כי יישאר במפלגה גם אם לא יעמוד בראשה. זאת, לאחר דרישתו של ח"כ עפר שלח לפתוח את המפלגה לפריימריז והכרזתו כי יתמודד על ראשותה מול לפיד. "שלח ראוי להנהיג, אשאר במפלגה גם אם ייבחר", אמר לפיד בראיון ל'רשת ב". "יש עתיד היא מפעל חיי. יש סדרה של אנשים שיכולים להנהיג את המדינה, בוודאי שאשאר".

לדברי לפיד, במפלגה בוחנים את האפשרות של קיום פריימריז או הקמת ועידה אבל הדבר לא יתרחש מיד. "מפלגה זה לא משהו שאתה משנה מהיום להיום", אמר. "התחלנו תהליך עם כמה חברי כנסת וראשי המטות של המפלגה לבדוק את האפשרויות של דמוקרטיזיציה. אנחנו בוחנים אותן".

"לא נעלבתי מהודעתו של עפר, זה חלק מחיים פוליטיים של מפלגה גדולה. אחרי הפיאקסו עם כחול לבן, התחלנו תהליך שנמצא בעיצומו, לבדוק את האפשרות של דמוקרטיזציה במפלגה. יש את האופציה של פריימריז פתוחים ושלח חושב שהיא הנכונה, ורבים חושבים שיש לחכות עם זה משום שאנחנו בשנה המטורפת הזו, ואולי מוקדם מידי לעשות מהלכים מזעזעים", הבהיר לפיד.

"אנחנו חוששים מפריימריז במפלגה כי זה פירק מפלגות גדולות, אנחנו דנים בזה בכובד ראש, זה תהליך שייקח כמה חודשים. יש כיום בישראל שתי מפלגות שיש להן חיים אמיתיים, עם פעילות נמרצת: הליכוד ואנחנו. אף פעם לא טענתי שהשיטה שלנו היא טובה, אבל אני חושב שפריימריז, מהסוג שאנחנו רואים בליכוד היום ובעבודה בזמנו, זו שחיטת הפוליטיקה הישראלית", הוסיף.

הבוקר דווח ב'כאן חדשות' כי לאחר הדרישה הפומבית של חבר הכנסת שלח, מתגבשת דרישה מקבילה של חברי כנסת ביש עתיד גם לקיים פריימריז לרשימת המפלגה לכנסת, ולמעשה לקיים הליך דמוקרטי גם לראשות המפלגה וגם לבחירת רשימת המועמדים לכנסת.

דברים ברוח זו אמר חבר הכנסת אלעזר שטרן בשיחה עם כאן חדשות, והוסיף שהשיחות בתוך המפלגה על קיום פריימריז לראשות המפלגה ולרשימה אינן דבר חדש, והן גם על דעתו ובהסכמתו של יאיר לפיד. במקביל, בשיחה קשה שקיימו לפיד ושלח ביום שני האחרון הוצב סוג של אולטימטום מצד שלח שאמר שאם בתוך יומיים לפיד לא יחזור עם תשובה חיובית בנושא הפריימריז, שלח ייצא עם העניין באופן פומבי. וכך אכן קרה.

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן