צילום: אורן בן חקון / פלאש 90

ח"כ שלח: "אני הרוח החיה של יש עתיד – לפיד הוא לא אלטרנטיבה שלטונית"

ח"כ עפר שלח אומר כי הסקרים מלמדים ש"בסיטואציה הנוכחית, יש עתיד בראשות יאיר לפיד לא תצליח להוות אלטרנטיבה שלטונית". שלח, שדרש להתמודד מולו בבחירות מקדימות למפלגה, הוסיף כי "לפיד הבטיח לעצמו את ראשות המפלגה עד הכנסת ה-26 במהלך שאף אחד לא ידע עליו"
 • "לא להתעלם מלחץ בחזה" הרהורים בעקבות האסון של דים

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

בדרך לפריימריז: ח"כ עפר שלח מיש עתיד התייחס הבוקר (ראשון) בראיון ל'רשת ב" להחלטתו לערוך פריימריז ביש עתיד בעיצומו של משבר הקורונה, ואמר: "אם קורונה זה לא הזמן לפריימריז אז זה גם לא הזמן לבקר את הממשלה, כמו שלפיד עושה, אולי בכלל צריך להצטרף לממשלה כמו גנץ. אני פעיל בנושא הקורונה, זה לא משנה את העובדה שלראשונה אחרי הרבה זמן הבחירות כרגע לא בשער וצריך לבנות מועמד נגד נתניהו. אני אומר, בואו נעשה את זה בשבועיים הראשונים בדצמבר, נעשה את זה פתוח מבחינת מועמדים ובוחרים, יבוא הציבור ויבחר מי המועמד שהוא רוצה מול נתניהו ואני מאמין שזה יהיה אני".

לטענות של יאיר לפיד ותומכיו, לפיהן שיטת הפריימריז משחיתה מפלגות, השיב שלח: "יוצרים בלבול מכוון בין הרשימה לכנסת לבין בחירות לראשות המפלגה, מה שלפיד הבטיח לעצמו, בלי לספר לאף אחד, עד לכנסת ה-26. אני מציע פריימריז פתוחים שאי אפשר להשחית במפקדי ארגזים".

לשותף הבכיר במפלגה בוגי יעלון וחבריו לסיעת תל"ם אמר שלח: "הנושא הזה לא שייך אליהם. רוב הח"כים של יש עתיד מכירים בצורך הזה נוכח מצבה של המפלגה. צריך להגיד ביושר, אנחנו לא מצליחים. הייתי השותף העיקרי של יאיר לפיד בשמונה השנים האחרונות וצריך לומר בצער שלא הצלחנו להעמיד מועמד לראשות הממשלה, אתה רואה את הסקרים. יומיים אחרי שיצאתי עם ההודעה ובכלל חשבו שזה תרגיל, אני מקבל בסקרים רק שני מנדטים פחות. בלי לפתוח את רשימת המועמדים, אנחנו ננציח את שלטון נתניהו", הוסיף שלח.

כשנשאל האם יישאר ביש עתיד במידה ויפסיד, השיב: "אני איש יש עתיד. מנסים לייצר פה ספין. אני הרוח החיה של יש עתיד, הדובר הבולט. תמיד כשיש מועמד שקשה להתמודד מולו אומרים 'אם הוא יפסיד הוא יעזוב'".

שלח לא שלל את הדיווחים לפיו הוא שוקל הקמת מפלגת שמאל חדשה: "אני שמח על המאמרים שרואים בי כמנהיג השמאל, כל אחד שמח שמדברים בשבחו, אבל כשהצטרפתי ליש עתיד אמרתי שאין אלטרנטיבה שלטונית במדינת ישראל בגלל קריסת מפלגת העבודה, ואם יש עתיד תפעל נכון היא יכולה להיות אלטרנטיבה. המצב לא השתנה למעט זה שלא הצלחנו. אם לפיד רוצה להיות ראש ממשלה, הוא היה צריך להציע פריימריז. אני מציע פריימריז בתנאים הכי נוחים לו. מה יותר נוח לו מזה? אם הוא ינצח, הסיטואציה הזו יכולה לגאול אותו, אבל אני משוכנע שאני אנצח".

כשנשאל מדוע הוא מועמד טוב יותר מלפיד, השיב: "הדמות הפוליטית ששמה עפר שלח ידועה לכל מי שמאזין לנו. יודעים את אופיי, יודעים את דרכי. אני מאמין שאני מזוהה עם האלטרנטיבה ויכול להוביל אותה. בסיטואציה שאנחנו נמצאים בה, כשהמערכת הפוליטית מתנפצת לנגד עינינו, הצעירים יודעים שהמערכת לא נותנת להם אף תשובה. נתניהו יריץ כרגיל קמפיין 'ערבים נוהרים' כי זה מה שהוא יודע לעשות, אבל מול זה תתייצב אלטרנטיבה ואני יודע מה לעשות".

כתבות קשורות

מזכירות הליכוד אישרה: זה העונש של מי שפרש מהמפלגה או הצטרף לבנט
"התליין מטהרן": ראיסי הושבע לנשיאות איראן והצהיר: "לא מעוניינים בנשק גרעיני"
מחאת הנכים מתחדשת: איילון דרום נחסם לזמן קצר
נתניהו: "דאגתם לאבידר לשר בלי תיק, בזמן שלשולה מחדרה אין חיסון" • צפו
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
"זאת החלוקה בינינו": ליברמן מגיב על היעדרותו מישיבות קבינט הקורונה
מעמד הכנסת ס''ת לביהמ''ד דז'ירקא בעיר ביתר בראשות האדמו"ר שליט"א
הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד שערי גאולה קרית גת
ראש הממשלה בנט: "עתיד החגים תלוי בכמות המתחסנים - החיסון השלישי בטוח"
צהלי ורוני יושבת אלעד: ההכנות לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מויז'ניץ בעיר
בשל מזג האוויר: חברת השמל מבקשת מהלקוחות החרדיים להקדים את ההכנות

3 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן