רכבת ישראל, אילוסטרציה. צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

"חרדים לא עולים לכאן": התחזה לפקח ומנע מחרדים לעלות לרכבת ישראל

תיעוד מקומם מתפרסם בשעה האחרונה בו נראה כיצד אדם בעל חזות של פקח ברכבת ישראל מונע כניסת חרדים לרכבת ישראל בתחנה בבת ים. בתיעוד נראה כיצד אדם חרדי מנסה להיכנס לרכבת אך האדם מונע ממנו את הכניסה ואומר "אין כניסה לחרדים". הפוליטיקאים גינו

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

בשעה האחרונה מתפרסם ברחבי הרשתות החברתיות תיעוד מקומם בו נראה כיצד אדם בעל חזות של פקח ברכבת ישראל מונע כניסת חרדים לרכבת ישראל בתחנה בבת ים. בתיעוד נראה כיצד אדם חרדי מנסה להיכנס לרכבת אך האדם מונע ממנו את הכניסה ואומר "אין כניסה לחרדים" בעוד שאר האנשים ששהו במקום, עלו לרכבת ללא כל בעיה.

בעקבות הסרטון שגרם לזעזוע בקרב הציבור החרדי הבהירו ברכבת ישראל כי לא מודבר בפקח שלהם אלא באדם מתחזה, בהודעה שיצאה מרכבת ישראל נכתב "בדקות האחרונות הופץ סרטון בו נראה אדם עם אפוד צהוב עומד על רציף תחנת רכבת ומנהל דין ודברים עם נוסעים. יובהר כי האדם אינו מועסק על ידי רכבת ישראל או חברות הנותנות לה שירותים כלשהם. האדם הורחק מהתחנה על ידי צוותי הרכבת באופן מיידי. הרכבת תשקול צעדים משפטיים כנגדו".

גם שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן שוחח בשעה האחרונה עם שרת התחבורה מירי רגב, אודות התיעוד המזעזע בו נראה פקח רכבת ישראל, מתעלל בנוסעים חרדיים ומונע מהם כניסה לרכבת תוך קריאה “חרדים לא עולים כאן”. שרת התחבורה הודיעה לשר ליצמן כי המקרה הקשה ייבדק באופן מיידי ובצורה הדחופה ביותר, במטרה להביא למיצוי הדין עם הפקח לאור התנהגותו זו שאינה הולמת.

שרת התחבורה מירי רגב כתבה בחשבונה האישי בטוויטר: "מתחקיר ראשוני שערכתי מול מנכ״ל רכבת ישראל עולה כי לא מדובר בעובד רכבת ישראל אלא במתחזה שנכנס למתחם התחנה ועוכב על ידי כוחות המשטרה. הנחיתי את מנכ״ל הרכבת לבדוק כיצד מתחזה הגיע לרכבת והצליח להתחזות לעובד רכבת ולפגוע בציבור. דבר שאסור שיתרחש".

סגן השר פרוש אמר בתגובה לסרטון של פקח ברכבת ישראל שמונע מחרדים לעלות לרכבת: "מזעזע לראות עד היכן מדיניות ההסתה נגד החרדים מחלחלת, מדאיגה העובדה שפקח ברכבת ישראל מרשה לעצמו לעשות סלקציה ומונע מחרדים את עלייתם לרכבת. אני דורש משרת התחבורה שתקרא לסדר את מנכ"ל רכבת ישראל על התנהגות עובדיו. בושה!".

סגן שר התחבורה אורי מקלב אמר: "אנחנו שמחים לראות שזה לא מקרה אמיתי, דבר כזה לא יכול היה לקרות ברכבת ישראל, אך זהו סרטון המשקף מצב בו הציבור החרדי סובל מתדמית של מפיצי מחלות, הציבור החרדי סובל מהקורונה יותר מכל ציבור אחר, יש לא מעט הכפשות והשמצות כנגד בציבור החרדי בגלל הדבר הזה".

עוד אמר מקלב "אני קורא לחברי חברי הממשלה כאשר אנחנו מקבלים החלטות לראות את התמונה הכוללת, וההשלכות המקיפות על כל החלטה, הדברים האלה יש לקחת בצורה מאוזנת – כמו שהנושאים הכלכלים והחינוכים נלקחים בחשבון בטרם קבלת ההחלטה כך ההשלכות התדמיתיות צריכה להיות בחשבון. במגפה הזו אחד תלוי בשני, וצרך לחזק אחד את השני ולא לדחות אחד את השני".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי אמר בתגובה על הסרטון המזעזע: "יצאה אומנם הודעה כי מדובר במתחזה, אבל מה עם הפקח הרישמי שהיה במקום? עציץ? יש למצות את הבדיקה עד תום. אלו פירותיה הבאושים של ההסתה כלפי הציבור החרדי מבית היוצר של ליברמן ולפיד".

יצוין כי טרם ברור מיהו אותו אדם ומה היו מניעיו להתחזות לפקח של רכבת ישראל.

5 תגובות

נכון שזה לא קרה מעולם?
רק בישראל של ביבי דבר כזה יכול לקרות.
הפקרת החרדיים לגורלם – ונתינת לגיטימציה להסתה בין המגזרים השונים.
זוהי אנרכיה והרס המרקם החברתי בישראל – בתפילה ובתחנונים שלא יגלוש למעשים בפועל חלילה.
הדם יהיה על ידי המנהיג "השתקן".

ברור מי אותו אדם.
זה שחקן שעיריית ב"ב שכרה.

ג'יי די אן מה יהיה עם קצב הדיווח שלכם.
זה נודע לפני שעות….

זה היה הצגה מטעם עירית בני ברק נגד חברת נת"ע שמדירה את בני ברק

פדיחות… צריך לחשוב לפני שעושים תרגיל.

למה אין את הסירטון?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו