חודש לאחר הפיצוץ שריפת ענק פרצה בנמל ביירות

בשבוע האחרון פרצו שתי שריפות במחסנים בנמל בבירת לבנון. כל זה מתרחש חודש אחד בלבד לאחר הפיצוץ בנמל שהוביל לעשרות הרוגים ואלפי פצועים הסיבה לשריפה עדיין לא ברורה, נבדק חשד שצמיגים שאוחסנו ליד מכלי שמן התלקחו. אין חשש לפיצוץ

חודש לאחר הפיצוץ הענק בנמל ביירות, היום (חמישי) פרצה שריפה שנייה במקום כאשר ענן עשן היתמר מעל שמי העיר. סיבת השריפה עדיין לא ברורה, אך מקור צבאי בלבנון מבהיר כי אין חשש לפיצוץ.

השריפה פרצה במחסן שהכיל דלקים וצמיגים ומקורות צבאיים מוסרים שהשריפה ככל הנראה נבעה מהתלקחות של הצמיגים, שאופסנו לצד מיכלי שמן. צוותי כיבוי פועלים במקום ופועלים שעבדו באזור הורחקו מהזירה.

נשיא הצלב האדום בלבנון אמר כי אין חשש שמדובר בפיצוץ וכי לא היו נפגעים, אך מספר אנשים סבלו מקוצר נשימה כתוצאה מהשריפה.

כזכור לפני חודש נשמע פיצוץ עז בביירות, במקום היו מאות הרוגים ופצועים. ומצב חירום הוכרז בבתי החולים נזק כבד מאוד נגרם למבנים ברחובות רבים מסביב למקום הפיצוץ, ואף במרכז העיר. גם בבניין הפרלמנט הלבנוני התנפצו זכוכיות. גם ביתו של ראש הממשלה הקודם סעד אל-חרירי נפגע מההדף, ואל-חרירי יצא מביתו ללא כל פגע. לפי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים, הדי הפיצוץ נשמעו במרחק עשרות קילומטרים מביירות. על פי העדויות, מדובר למעשה בשני פיצוצים.

מייד לאחר שהתבררו מימדי הנזק העצומים יצאו מאות להפגין בביירות, וראש הממשלה חסן דיאב הודיע על פירוק הממשלה: "זו תקרית שקרתה בגלל מערכת מושחתת. זה מצב של מדינה בתוך מדינה, יש סכנה לאסונות גדולים יותר".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן