צילום אתר חייל האוויר

שומרים על היתרון הביטחוני: ישראל מכינה רשימת בקשות לארה"ב בתחום הנשק

המאבק על היתרון האיכותי במזה"ת: צה"ל הקים צוות לגיבוש הבקשות שיועברו לארה"ב. ברשימת הקניות: חימוש מתקדם, מטוס-מסוק ואולי אפילו חמקן חדש. גורם בכיר, שמצוי בנושא אמר: "אנחנו נהנים עכשיו מרוחות של שלום, אבל אנחנו חיים באזור לא יציב שבו כיוון הרוח עלול להשתנות במהירות"

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

צה"ל הקים צוות לגיבוש רשימת הבקשות שתגיש ישראל לארה"ב, במטרה לשמור על יתרונה האיכותי. זאת, לאור החלטתו הצפויה של הממשל בוושינגטון לאשר מכירת מטוסי F-35 וציוד ביטחוני מתקדם נוסף לאמירויות, בהמשך להסכם הנורמליזציה שייחתם באמצע השבוע עם ישראל. ככל הידוע, ראש הממשלה בנימין נתניהו אף מתכנן להעלות את הנושא בפגישתו השבוע עם הנשיא דונלד טראמפ – כך דווח הבוקר (ראשון) ב'ישראל היום'.

בישראל מוטרדים מאוד מהמכירה הצפויה של אמצעי לחימה מתקדמים לאיחוד האמירויות, ובראשם של F-35, מטוס מהדור החמישי בעל יכולות חמקניות, שחיל האוויר הישראלי הוא היחיד שמחזיק בו באזור. החשש לא נובע מכך שהאמירתים יפעילו את המטוס – וציוד נוסף שהם עתידים לקבל – נגד ישראל, אלא מכך שייפתח מרוץ חימוש באזור, שבמסגרתו יימכרו אמצעי לחימה מתקדמים למדינות נוספות, באופן שישחק משמעותית את היתרון האיכותי של ישראל. חשש נוסף, שאינו מובע בפומבי, הוא מכך שהשלטון באיחוד האמירויות (או במדינות אחרות) יוחלף.

גורם בכיר, שמצוי בנושא אמר: "אנחנו נהנים עכשיו מרוחות של שלום, אבל אנחנו חיים באזור לא יציב שבו כיוון הרוח עלול להשתנות במהירות. לכן אנחנו מקפידים תמיד להיות לפחות צעד לפני כל מדינה אחרת באזור, ורצוי שיותר מזה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן