צילום מאת יונתן סינדל / פלאש 90

השר ליצמן במסר מאיים לנתניהו: "אם יוטל סגר בחגים – אתפטר מהממשלה"

יו"ר יהדות התורה במסר לרה"מ לקראת הישיבה שתכריע סופית על ההגבלות במהלך החגים - נפרוש במקרה של סגר: "ביולי-אוגוסט השארת הכול פתוח". בכירים ביהדות התורה נגד האיום: "לא מתפטרים לפני הכרעה בחוק הגיוס והסדרת תקציבי הישיבות"

שר הבינוי והשיכון ויו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן, הודיע היום (ראשון) לראש הממשלה בנימין נתניהו כי אם יוטל סגר בחגים – הוא יתפטר מתפקידו בממשלה, ומפלגתו כולה תפרוש ממנה. "ביולי-אוגוסט השארת הכול פתוח. יכולת לעשות סגר באוגוסט ונמנעת, דווקא בחגים אתה סוגר", אמר לנתניהו. במקביל, שרים נוספים הודיעו כי יתנגדו להחלטה להטיל סגר, ברקע ביקורת ציבורית גוברת בנושא.

‏ליצמן העביר לנתניהו מסר לפיו "אי אפשר להמשיך ככה. כל שעה משנים את ההחלטות. אין מנהל לאירוע. הכי קל לסגור את בתי הכנסת בראש השנה ובכיפור. באוגוסט לא נגעתם. אפשרתם לכל מוקדי הבילוי להתנהל בחופשיות. מה יציל את המדינה? סגירת בתי הכנסת בחגים. לא אשאר בממשלה כזאת".

מתווה התפילות בחגים: 2 קפסולות לכל כניסה – 10 איש בקפסולה באזור אדום

עם זאת, מסתמן שאין תמימות דעים, בלשון המעטה, בקרב חברי הממשלה בנוגע לתוכנית, שעוררה סערה גדולה במהלך סוף השבוע האחרון. הראשון שבהם הוא כאמור השר ליצמן שהודיע לנתניהו שיתפטר אם תאושר התכנית. ליצמן מוחה במשך כל התקופה האחרונה על הכוונה להטיל סגר בחגים, הוא רואה בזה זלזול בחגי ישראל שמצוינים לא רק על ידי חרדים. דרישתו היא לאפשר תפילות גדולות והמוניות, ולכן התנגדותו תעמוד בעינה ככל הנראה, גם אם תאושר פתיחה מצומצמת של בתי הכנסת.

גורמים ביהדות התורה שצוטטו ב'וואלה' טענו כי ליצמן פועל על דעת עצמו, ולא בשם המפלגה. לדבריהם, לא הייתה התייעצות על כך בפורום מפלגתי. בלשכת ליצמן סירבו להגיב לפרסום, אך גורמים בסביבתו אמרו כי שיחות על הסגר הצפוי אכן מתנהלות עם ראש הממשלה.

המתווה המסתמן לסגר: מערכת החינוך תיסגר ברביעי, הסגר יחל בשישי בבוקר

שני בכירים ביהדות התורה שצוטטו ב'ווינט' יצאו נגד איומי ליצמן ואמרו: "הוא לא התייעץ עם אף אחד. כשהטילו סגר על הציבור החרדי הוא לא התפטר, בקושי צייץ. אז דווקא עכשיו? מה קרה? לא מתפטרים בגלל סגר כללי לפני ההכרעה על חוק הגיוס והסדרת תקציבי הישיבות".

בתגובה לאיומו של ליצמן, שר התקשורת יועז הנדל אמר בריאיון ל'גלי צה"ל' כי "להתפטר עכשיו זה לא הדבר הנכון, צריך לגבש את המתווה הכי טוב". השר זאב אלקין אמר כי "ליצמן צודק בדרישה שלו, אבל האיום בהתפטרות מהממשלה הוא מגוחך".

שרים בממשלה: "מתווה הסגר מטורלל וקיצוני" • אדלשטיין: "לא יהיה מו"מ"

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר אתמול בראיון ל'חדשות 12' שהוא תומך בתוכנית הנוכחית ועומד מאחוריה. "אני חתום על ההצעה שתובא מחר לממשלה, ואני אומר חד משמעית – לא יהיה משא ומתן", אמר אדלשטיין. "ברגע שנתחיל להעמיד תנאים של תחום זה או אחר, אנחנו נקריס את כל ההצעה, וכתוצאה מכך – נקריס את מערכת הבריאות".

4 תגובות

ליצמן צודק דרעי תשמע לחזקים

ליצמן אל תחשוש העם איתך. שום סגר לא ימנע מאיתנו להתפלל בבתי כנסת בחגים הקדושים הבאים עלינו לטובה. חבל ששאר הנציגים החרדים לא נוקטים בתקיפות כנגד המתווה האומלל והחסר הגיון.

ליצמן צודק,
Jdn לא יודעים להביא ראיון עם הרופא הבכיר מלניאדו שהביאו בעתון משפחה תכנית למגר כליל את הנגיף בהרבה פחות נזק כספי לקופת הציבור , הוא מסביר שהסגר זה סם המוות לאזרחי ישראל ונזק אדיר לכלכלה והפסד ממון רב לריק מקופת הציבור .

כל הכבוד לליצמן,
ואם כל הכבוד לליטאים שבמפלגה, 1. סוף סוף במפלגה עושים משהו שהצעבור שלכם רוצה.
2. הגיוס והתקציב כ3גע פחות קריטי.
תלחמו על השואה הרוחנית שמתרחשת חצי שנה.

ח"כ הנדל? הוא האנטישמי שרוצה שלכל חרדי יהיה נייד לא כשר???

אדלשטיין?? הוא זה שמוביל כל דבר אנטישמי מיום שנהיה שר???

גפני , אשר, פנדורס
אל תחפשו כותרות
תזעזעו את המערכת
הציבור מחכה לזה.

רודפים אותנו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן