Official White House Photo by Joyce N. Boghosian

טראמפ: "סעודיה תצטרף להסכם בבוא העת – יש מגעים עוד 7-9 מדינות שיצטרפו"

נשיא ארה"ב צופה שערב הסעודית תצטרף ל'הסכם אברהם': "דיברתי על זה עם מלך סעודיה. הם ילכו בעקבות איחוד האמירויות ובחריין בבוא העת". טראמפ שוחח עם מלך בחריין: "הגישה שלכם תעודד את כולם להצטרף לתהליך השלום". אבו מאזן תקף: "אף אחד לא ידבר בשם העם הפלסטיני"

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הלילה כי שוחח עם מלך סעודיה סלמאן לאחר חתימת הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחריין, והעריך כי סעודיה תצרף בקרוב להסכם השלום עם ישראל. לדברי טראמפ, "דיברתי על זה עם מלך סעודיה. הם ילכו בעקבות איחוד האמירויות ובחריין בבוא העת". הוא הוסיף כי יש בין 7 ל-9 מדיניות שמתקיימות איתן מגעים להצטרפות ל"הסכם אברהם".

סעודיה מסרה לאחר לאחר הטקס כי "הממלכה עומדת לצד העם הפלסטיני ותומכת בכל המאמצים שמטרתם להגיע לפתרון צודק ומקיף בסוגיה הפלסטינית, שתאפשר לפלסטינים להקים מדינה עצמאית בגבולות 1967 שבירתה ירושלים המזרחית – בהתאם להחלטות הבינלאומיות וליוזמת השלום הערבית".

סוכנות הידיעות הממלכתית של בחריין דיווחה כי המלך חמד בן עיסא אל-חליפה שוחח עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בטלפון. לפי הדיווח, אל-חליפה אישר בפני טראמפ כי השלום הוא אפשרות אסטרטגית עבור בחריין. הוא הוסיף כי חזון הממלכה מבוסס על דיאלוג, שיתוף פעולה ודו-קיום בין עמים. טראמפ, לפי הדיווח, אמר לו שגישתו כלפי השלום "תעודד את כולם להצטרף לתהליך".

ג'ארד קושנר, יועצו הבכיר וחתנו של הנשיא טראמפ, אמר בריאיון לערוץ אל-ערביה כי הממשל האמריקני לא מחפש אחר הנהגה פלסטינית חדשה, אך ברשות הפלסטינית שולט במשך 15 שנים אותו נשיא, ולהערכתו "זהו דבר לא פשוט עבור העם הפלסטיני הרוצה לעשות שינוי". הוא הוסיף כי הנשיא טראמפ ממשיך לחפש אחר רעיונות חדשים במטרה להפוך את חיי הפלסטינים לטובים יותר".

בריאיון לרשת 'פוקס' אמר קושנר בתגובה להצהרה הסעודית שהמביע תמיכה בפלסטינים ובמאמציהם להקים מדינה עצמאית בגבולות 1967 שבירתה מזרח ירושלים: "זו קלישאה ישנה שאנשים משתמשים בה הרבה זמן. המדינות שחתמו על ההסכם היום, גם השתמשו באותה קלישאה בעבר, אבל בסופו של יום אנשים מבינים שההנהגה הפלסטינית אינה מתקרבת להשגת הסכם ואנשים רוצים להתקדם".

התמונות מוושינגטון התקבלו כצפוי בזעם אצל הפלסטינים. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התייחס להסכם השלום שנחתם בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחריין, ואמר כי "אף אחד לא ידבר בשם העם הפלסטיני, שנציגו הוא אש"ף. לניסיונות לעקוף את העם הפלסטיני ואת הנהגתו יהיו השלכות חמורות, שישראל וארה"ב יהיו אחראיות להן".

בהודעה רשמית שהוציאה רמאללה נכתב כי "חתימת הסכמי הנורמליזציה לא תשיג שלום באזור, כל עוד ארצות הברית וישראל לא יכירו בזכותו של עמנו להקים מדינה עצמאית, בעלת רצף טריטוריאלי בגבולות 1967 עם ירושלים המזרחית כבירתה. בנוסף, לפתור את נושא הפליטים הפלסטינים בהתאם להחלטה של 194 האו"ם".

"החתימה של היום היא תחילתו של נתיב חדש, ויהיו מדינות רבות שיצטרפו למנהיגים הנהדרים הללו", אמר טראמפ בטקס אמש. ראש הממשלה בנימיו נתניהו אמר כי "שמעתם את הנשיא אומר שיש לו כבר רשימה של מדינות נוספות. לפני מספר שנים אי אפשר היה אפילו לדמיין את זה, אך בנחישות והחלטיות, מתוך נקודת מבט חדשה על הדרך לעשות שלום, זה קורה".

עוד הוסיף נתניהו כי "הברכות שיביא השלום שאנו עושים היום תהיינה עצומות. ראשית, משום שהשלום הזה יגדל בעתיד ויכלול מדינות ערב נוספות, ובסופו של דבר עשוי לסיים את הסכסוך הערבי-ישראלי אחת ולתמיד; שנית, בגלל היתרונות הכלכליים האדירים של השותפות הזו שיורגשו ברחבי האזור כולו ועל ידי כל אחד מאזרחינו; ושלישית, משום שזה אינו שלום רק בין מנהיגים אלא שלום בין עמים".

 

ההסכמים נחשפו: "השגת פתרון לסכסוך שעונה על הצרכים של שני העמים"

"אני מאוד נרגש": נתניהו עם רשמים מהטקס ההיסטורי בבית הלבן • צפו

חֲתִימָה טוֹבָה: ישראל, האמירויות ובחריין חתמו על ההסכמים בבית הלבן

היסטוריה בתמונות: מעמד חתימת 'הסכם אברהם' בבית הלבן • גלריה

נאום נתניהו בטקס: "ה' עוז לעמו יתן, ה' יברך את עמו בשלום – סלאם עליכום"

טראמפ נפגש עם נתניהו: "יש שיחות עם עוד 5-6 מדינות על הסכמים עם ישראל" • צפו

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell