Tomer Neuberg/Flash90

"לשמירת העליונות הביטחונית": גנץ ייצא הלילה לביקור בזק בוושינגטון

שר הביטחון ייפגש עם מזכיר ההגנה האמריקאי, ועם בכירים נוספים בפנטגון: "הנסיעה תהיה ב'קפסולה' - אני יוצא עם צוות מצומצם מאוד, אפגוש רק את הבכירים האמריקאים. אחזור ואכנס לבידוד", אמר גנץ. דיווח: הסיבה לטיסה היא גם עסקת מכירת מטוסי ה-F-35 לאיחוד האמירויות

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, ימריא הלילה (שני) לפגישות ביטחוניות בוושינגטון – כך נמסר מלשכתו. במסגרת זו עתיד להיפגש גנץ עם מזכיר ההגנה האמריקאי מארק אספר, ועם בכירים נוספים בפנטגון. גנץ יגיע לוושינגטון מחר (שלישי) וישוב לארץ ביום חמישי הקרוב לפנות בוקר.

גנץ כתב בטוויטר כי "במסגרת המאמצים לשמירת העליונות הביטחונית של ישראל, אני יוצא היום בערב לשליחות ביטחונית של 24 שעות בוושינגטון. מחר אפגוש את מזכיר ההגנה האמריקאי מארק אספר ובכירים נוספים בפנטגון כדי להבטיח את השמירה על היתרון האיכותי שלנו, והמשך המאבק בהתבססות האיראנית".

הוא עדכן כי "הנסיעה תהיה נסיעת "קפסולה" – אני יוצא עם צוות מצומצם מאוד, אפגוש רק אותם ואת הבכירים האמריקאים. אחזור ברביעי בערב, אבצע בדיקת קורונה ואכנס לבידוד על פי ההנחיות של משרד הבריאות למשלחות כאלו".

ב'וואלה' דווח כי הסיבה לטיסה היא גם עסקת מכירת מטוסי ה-F-35 לאיחוד האמירויות. רצף הפגישות יעסוק גם במדיניות הבינלאומית מול איראן והמאבק למניעת התבססותה במזרח התיכון, כמו גם נושא שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל וארצות הברית ועסקאות רכש ביטחוני בין המדינות. ראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן מראש אודות הנסיעה.

עוד דיווחו אמיר בוחבוט וברק רביד כי גנץ יטוס לארצות הברית בטיסת שכר יחד עם צוות מצומצם, הכולל את ראש המטה שלו, מזכירו הצבאי וראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון. בזמן היעדרו, את מקומו ימלא מיכאל ביטון, המשמש כשר במשרד הביטחון.

גנץ נפגש לאחרונה עם היועץ הבכיר לנשיא ארה"ב ג'ראד קושנר, היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב רוברט אובריאן, השליח למשא ומתן בינלאומי, אבי ברקוביץ והשליח המיוחד בנושא איראן, בריאן הוק וחברי המשלחת האמריקאית שביקרה לפני מספר שבועות בישראל ובמזרח התיכון.

בפגישה בירך השר גנץ את קושנר על הצלחתו של הממשל האמריקאי להביא לפריצת דרך בנורמליזציה מול איחוד האמירויות וציין כי הוא רואה בכך בשורה משמעותית לחיזוק היציבות במזרח התיכון. גנץ אמר כי הוא בטוח ששותפות נוספות יהיו צד להסכמים בקרוב וכי טוב יעשו הפלסטינים אם יפסיקו לעמוד בסירובם לשיח ויחזרו לשולחן המו"מ. שר הביטחון הדגיש כי הוא נכון לפעול יחד עם הממשל האמריקאי בכדי למצוא את הדרכים הנכונות לוודא שהעליונות הביטחונית הישראלית, החיונית ליציבות האזורית, נשמרת.

המשתתפים דנו במאמצים המשותפים לבלום את ההתפשטות והתוקפנות האיראנית ולמנוע את התחמשותה הגרעינית. הם הביעו את נכונותם לפעול בשיתוף פעולה עם כל מדינה אשר נכונה לעשות את הדבר הנכון והנחוץ בעת הזו – אמברגו נשק כולל ואפקטיבי.

שר הביטחון גנץ אמר בסיום: "אני מבקש להודות לג'ארד קושנר באופן אישי ולמשלחת כולה על מאמציה החיוביים לכונן שלום באזורנו ועל מחויבותה של ארה"ב לביטחון ישראל. נמשיך לעבוד ביחד באופן רציף, כדי לקדם את האינטרסים האסטרטגיים והערכים המשותפים שמדינותינו חולקות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell