פיצוץ בלבנון. ארכיון

דיווחים בלבנון: פיצוץ באתר נשק ששייך לחיזבאללה בדרום המדינה • צפו

פיצוץ אירע היום במבנה השייך לחיזבאללה בדרום לבנון. על פי הדיווחים, מדובר במחסן נשק של ארגון הטרור שמכתר את זירת הפיצוץ, שנגרם בשל תקלה טכנית. חיזבאללה הגבירה את האבטחה סביב האזור. דרום לבנון הוא מעוז של חיזבאללה, המחזיק במאגרי רקטות ונשק רבים בכפרים

כלי תקשורת בלבנון דיווחו היום (שלישי) על פיצוץ שאירע באתר של חזבאללה בעין קאנא שבדרום המדינה. על פי הדיווחים ישנם פצועים בפיצוץ, ונרשמה תנועת אמבולנסים של ארגון הטרור באזור. עוד דווח כי המבנה שימש כמחסן נשק של הארגון, וטרם ברור אם מדובר בתאונה או בחבלה מכוונת. פעילי חזבאללה רבים הגיעו למקום.

עוד דווח כי לפי מקורות ביטחוניים לבנוניים מדובר בבית השייך לארגון הטרור חיזבאללה וכי פעילי הארגון מכתרים את אזור הפיצוץ במטרה למנוע מהתושבים להגיע למקום. טרם התברר אם הפיצוץ נגרם כתוצאה מתאונה או במכוון, אך מקורות ביטחוניים בלבנון מסרו ל"רויטרס" כי הפיצוץ נגרם כתוצאה מתקלה טכנית במחסן פגזים ישן של חיזבאללה. לפי הדיווחים, הפיצוץ האדיר נשמע לטווח של קילומטרים.

הפיצוץ אירע בכפר עין קנא שבמחוז נבטיה. כלי תקשורת בלבנון דיווחו כי הוא התרחש בתחנת דלק – אך דיווחים שונים גרסו כי מדובר במחסן תחמושת של חיזבאללה. מקור בלשכת ההסברה של חיזבאללה סיפר כי הפיצוץ אירע במרכז לאחסון שרידי תחמושת מתקופת מלחמת לבנון השנייה, לדבריו מוקשים. הדובר הכחיש כי הפיצוץ נועד לחסל בכיר בארגון.

דרום לבנון הוא מעוז של חיזבאללה, המחזיק במאגרי רקטות ונשק רבים בכפרים. בתיעודים שפורסמו ברשתות החברתיות נראה עשן רב מיתמר מהאזור. עדי ראיה סיפרו כי הפיצוץ הרעיד את המקום. חיזבאללה טרם מסר התייחסות רשמית לפיצוץ בכפר, שנמצא 50 ק"מ מדרום לביירות. תושבים בכפר תועדו הולכים בין ההריסות בעקבות הפיצוץ, שגרם נזק למבנה סמוך.

3 תגובות

אהבתי את ה"טעות טכנית" בגרשיים

ימח שמם כל שבוע יש להם פיצוץ ה' משמיד אותם הכל התחיל שהם איימו בפיגוע נקמה בישראל לפני חודש וחולייה נכנסה לישראל..

ואני אהבתי את הרימון המתנופף מצד שמאל, רימון אמיתי לעם ישראל ו"רימון" לשונאי ישראל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *